Přeposlat Hewlett-Packard iPAQ rx1950

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hewlett-Packard iPAQ rx1950

20.03.2006 | Petr Řepka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

iPAQ rx1950 od firmy Hewlett-Packard zaujímá postavení kapesního počítače tzv. Pocket Pc s velmi elegantním a stylovým vzhledem, který je k nerozeznání od staršího modelu iPAQ h4150

iPAQ rx1950 od firmy Hewlett-Packard zaujímá postavení kapesního počítače tzv. Pocket Pc s velmi elegantním a stylovým vzhledem, který je k nerozeznání od staršího modelu iPAQ h4150. Toto zařízení obsahuje mnoho kancelářských a multimediálních funkcí. Poslouží jako velmi dobrá mobilní kancelář, prohlížeč videí a obrázků nebo hudební přehrávač. Díky jeho hmotnosti 125g a rozměrům, které činí 71 x 14 x 114 mm patří mezi nejlehčí a nejmenší Pocket Pc na českém trhu.

iPAQ rx1950 je skoro dokonalou kopii modelu iPAQ h4150. Největším rozdílem je jiný použitý materiál u modelu iPAQ rx1950. Jako materiál byla použita klasicky umělá hmota. Bohužel se model iPAQ rx1950 nedočkal velmi dobře nalakovaného krytu jako to bylo u staršího dvojčete. Lak není tak kvalitní, avšak díky tomu taky ztratil na hmotnosti, což také není na škodu.

Na přední straně přístroje je umístěn velký displej, který zabírá nejvíce místa přístroje. Nad displejem naleznete tlačítko na vypnutí/zapnutí přístroje. Po stranách tlačítka leží dvě LED diody. Pravá dioda umí blikat zelenou a oranžovou barvou.Tato dioda slouží pro zobrazení stavu baterie a pro další upozornění. Levá dioda bliká modře a slouží pro indukování aktivity Wi-Fi. Nad displejem je v rozích je ještě umístěno logo Hewlett-Packard vlevo a nápis iPAQ v rohu vpravo. Pod displejem se nachází čtyřsměrný kříž s potvrzovacím tlačítkem uvnitř. Po stranách kříže se nachází dvě tlačítka na každé straně. Tlačítka na levé stráně slouží pro najetí do kalendáře a kontaktu. Na pravé straně tlačítka poslouží jako rychlé spuštění pošty a iPAQ Wireless. Navíc lze každému tlačítku nastavit dvě různé funkce.

Na zadní straně přístroje toho moc neuvidíte, jedině kryt baterie s logem Microsoft Mobile.

Levá strana zařízení obsahuje tlačítko na záznam zvuku a miniaturní zdířku pro reset přístroje.Pravý bok taky toho moc neobsahuje. Pouze šoupátko pro otevření krytu baterie.

Na spodní straně se nalézá dvaadvaceti pinový konektor a infraport. Vršek telefonu je už o trochu bohatší. Nalézá se zde 3,5mm stereo konektor pro připojení sluchátek, slot pro paměťové karty typu SD nebo MMC, stylus a otvor pro mikrofon.

Základním prvkem tohoto kapesního počítače je procesor Samsung SC32442 taktován na 300 MHz. Zabudováno v přístroji je 64 MB Flash ROM a 32MB SDRAM, kterou lze rozšířit paměťovými kartami typu SD nebo MMC. Těmito vlastnostmi se nedá iPAQ rx1950 zařadit nikam jinam než do kategorie low-endů.

Displej je kvalitní dotykový TFT LCD s rozlišením 240x320 bodů, který dokáže zobrazit 64 tisíc barev. Velice vyvedené je podsvícení displeje, které můžete nastavit v jedenácti úrovních.

V komunikacích iPAQ rx1950 moc nevyniká. Základním prvkem je USB 1.1. Dále pak infračervený port, RS232 a hlavně Wi-Fi (WLAN 802.11b) schopné komunikovat rychlostí až 11Mbit/s.

Operační systém Microsoft Windows Mobile 5.0 pro Pocket Pc, který je přeinstalovaný, zajistí velmi kvalitní práci s přístrojem. Operační systém nabízí např. kalendář, kontakty, zasílání zpráv, úkoly, záznam zvuku, poznámky, Word Mobile, Excel Mobile, PowerPoint Mobile, Internet Explorer Mobile, Windows Media Player 10 Mobile pro přehrávaní videa, průzkumník souborů a další.

Hewlett-Packard iPAQ rx1950 je ve své low-end kategorii dobrým bojovníkem za skvělou cenu. Dnes tento přístroj seženete do osmi tisíc korun, což je velmi slušná cena. Nejvíce modelu asi chybí větší výkon a podpora Bluetooth. Tento přístroj je určen především uživatelům, kteří začínají pracovat s těmito zařízeními a nevyžadují příliš velkou výbavu.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Hewlett-Packard iPAQ rx1950


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.