Přeposlat Nokia 6630

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6630

20.03.2006 | Petr Řepka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon 6630 firmy Nokia vychází z řady telefonů Series 60. Tento model patří právě mezi nejchytřejší telefony v této řadě. „Šedesátšest třicítka“ se bude hlavně chlubit fotoaparátem s rozlišením 1,23 MPx, přehráváním MP3 stereofonně...

Mobilní telefon 6630 firmy Nokia vychází z řady telefonů Series 60. Tento model patří právě mezi nejchytřejší telefony v této řadě. „Šedesátšest třicítka“ se bude hlavně chlubit fotoaparátem s rozlišením 1,23 MPx, přehráváním MP3 stereofonně, možností výměny paměťové karty bez nutnosti vypnutí přístroje, EDGE, WCDMA a mnohým dalším.

Co se týče designu, tak se celkem lidem z Nokie podařil. Mě osobně se líbí, avšak část telefonu nad displejem je tak trochu o ničem. Ale ať si každý udělá o tomto mobilu, co se týče vzhledu, svůj vlastní názor. Telefon se běžně prodává ve dvou barevných provedeních, které jsou v barvách hliníkově šedé a jemně zelené. Kdyby se náhodou tyto barvy nezamlouvaly, tak jsou k dispozici ještě zelené, červené, modré a béžové varianty. Konstrukce telefonu se Nokii hodně podařila. Je konstrukcí klasického telefonu s rozměry 110 × 60 × 21 mm a hmotností 127 g. S touto hmotností a rozměry se řadí mezi telefony těžké a velké. Co se týče krytu, tak ty nikde neskřípou a ani se nepříjemně nepohybují. Jako materiál je použit plast se stříbřitým lakem na něm.

Tvarově je hodně zajímavý. Hlavně jeho dolní část, která je ve tvaru kruhu. Tedy při čelním pohledu na telefon uvidíte pouze dva rohy přístroje nad displejem, které jsou přiměřeně zaobleny ke kruhovému zaoblení dolní části telefonu. Z těchto zaoblení dostaneme zajímavý tvar přístroje, který mnohým připomíná „sněhuláka“.

Teď si trochu popíšeme kde a co na telefonu najdeme. Při čelním pohledu na přístroj už klasicky narazíme na klávesnici a displej. Na pravé straně nalezneme tlačítko na zapnutí/vypnutí přístroje, kterým lze i nastavovat vyzváněcí profily. Dále tady najdeme krytku slotu pro paměťové karty typu RS-DV-MMC. Levá strana obsahuje tlačítko pro aktivaci hlasového ovládaní. Na spodní oválné straně můžeme spatřit konektor Pop-Port a kousek vlevo od něj se nalézá otvor pro nabíječku. Vršek telefonu obsazuje hlasitý reproduktor, který je velmi kvalitní. Zadní strana telefonu obsahuje poměrně velký fotoaparát, který dokáže pořídit fotky v 1,23Mpx rozlišení a to ve velmi dobré kvalitě.

Klávesnice, která je umístěna v oné kruhové části, je velmi kvalitní a dostatečně velká. Numerická a funkční klávesnice jsou na sebe napojeny. Funkční klávesnice obsahuje čtyřsměrný kříž s potvrzovacím tlačítkem uvnitř. Po stranách kříže se nacházejí ještě dvě klávesy, které v pohotovostním stavu spouštějí aplikace, které jim nastavíte. Po stranách numerické a funkční klávesnice se ještě nachází kontextové tlačítka, tlačítko „c“ a další.

Aktivní TFT displej nokie je velice kvalitní. Jeho rozměry jsou 35 × 41 mm a při rozlišení 176 × 208 bodů dostaneme solidní jemnost displeje, která činí 2 551 bodů na centimetr čtvereční, což není ani moc ani málo. Dokáže zobrazit 65 tisíc barev, takže displej s takovými vlastnostmi se dnes řadí mezi průměr.

Mp3 přehrávač umí konečně hrát stereofonně na rozdíl od svých straších modelů, které hrály pouze mono. Sluchátka připojíte pouze do konektoru Pop-Port takže nezbývá si zvyknout na ne moc kvalitní „špunty“ přibalené v příslušenství. Telefon podporuje MIDI, AMR (NB-AMR), True Tones (WB-AMR), WAV, MP3, AAC a RealAudio formáty.

Fotoaparát má rozlišení 1,23Mpx, což i dnes bohatě dostačuje. Velice dobrou funkcí fotoaparátu je nastavení jasu a kontrastu fotografie. Navíc ještě určitě využijete šestinásobný digitální zoom a natáčení videa v rozlišení 176 × 144 bodů.

Telefonování je celkem na kvalitní úrovni. Reproduktor je dostatečně kvalitní a hlasitý a mikrofon dobře citlivý. Telefon podporuje i sítě třetí generace UMTS ale bohužel neumí videotelefonování.

Se zprávami se mobil rozumí velice dobře. Podporuje jak SMS tak MMS, e-mail a instant messaging. Jako všechny telefony Series 60 tak i 6630 využívá T9 s diakritikou. Telefon používá velice šikovný e-mailový prohlížeč, který dokáže pracovat i s několika schránkami.

Základem funkční výbavy mobilu je Symbian 8.0a Series 60 s velice propracovanou grafikou. Telefon pak obsahuje Quicksheet a Quickword pro pracování s tabulkami a textem, dále pak například Bluetooth, EDGE třídy 10 (4/2), GPRS třídy 10 (4/2), Java v.2.0, 10MB uživatelská paměť, upomínky, úkolovník, kalendář, budík, záznamník hovoru, 48 hlasé vyzvánění a mnoho dalšího.

Tento telefon byl oficiálně představen v červenu 2004. Byl především určen pro uživatele hledající dobrý telefon s velkou výbavou funkcí, dobrým fotoaparátem a mp3 přehrávačem. Tento mobilní telefon poslouží jak pro zábavu, tak i práci. Dnes tento telefon seženete okolo skvělých osmi a půl tisíce korun, za které dostanete velice dobrý a kvalitní telefon.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 6630


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.