LG


Přeposlat LG GD900 Crystal

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG GD900 Crystal

02.06.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si představíme opravdu velmi zajímavý mobilní telefon od společnosti LG, a sice model s označením GD900 Crystal. Jak už bývá v dnešní době zvykem, bude se jednat o telefon s dotykovým displejem.

Dnes si představíme opravdu velmi zajímavý mobilní telefon od společnosti LG, a sice model s označením GD900 Crystal. Jak už bývá v dnešní době zvykem, bude se jednat o telefon s dotykovým displejem, ale kromě toho bude obsahovat ještě jiné, velmi zajímavé vlastnosti.

LG GD900 Crystal, fotka

LG GD900 Crystal, fotka

Hned na první pohled nás zaujal hlavně design tohoto telefonu, a to jak otevřeného, tak zavřeného. Při otevření vás určitě očaruje průhledná klávesnice, která má několik zajímavých vlastností, ale o těch až později. První se pojďme podívat na venkovní vzhled. Kompletní rozměry těla jsou 105 x 53 x 14mm a hmotnost by se měla pohybovat okolo 127 g, což není zrovna málo. Ale i tak by se měl GD900 bez problémů vejít do kapsy od kalhot a nepřekážet tam. Na přední straně je umístěný dotykový LCD displej s úhlopříčkou obrazu 3 palce, který zvládá nejvyšší rozlišení 800 x 480 pixelů a zobrazuje 16 mil barev, takže je o poznání lepší, než na největším konkurentovi, iPhonu. Pod displejem je umístěný dotkový ovládací panel, který se skládá ze třech tlačítek a díky dobré odezvě je jeho použití velmi pohodlné. Nejvíce pozornosti si ale určitě zaslouží klávesnice. Ta ja průhledná a je také plně dotyková. Ale to není její jediná vlastnost, klávesnice může sloužit také jako touchopad nebo myš a umí rozeznávat ručně psané slovo, takže na ní můžete psát prstem jako perem a výsledek se zobrazuje na displeji. Díky těmto možnostem je surfování ne webu velmi pohodlné a skutečně si budete připadat, jako byste používali malý notebook. O připojení na internet se bude starat vestavěný WiFi příjimač, ale bohužel jsme trochu postrádali GPS modul, u tak vybaveného modelu jsme ho přece jenom očekávali.

LG GD900 Crystal, fotka

LG GD900 Crystal, fotka

Uživatelské rozhraní S-Class (ja také na modelu LG Arena) je přehledné a jednoduché, určitě si na něj velmi rychle zvyknete. Na zadní straně je umístěný špičkový fotoaparát s nejvyšším rozlišením 8 MPx, autofocusem a možností záznamu videa se zvukem. Bohužel se zatím ještě neví, jestli bude telefon vybaven bleskem nebo jinými systémy, jako je například face detection a panoramatický mód. Jedná se o 3G přístroj, takže ještě jeden fotoaparát je umístěný na přední straně nad displejem, hned vedle senzoru, který snímá okolní světelné podmínky a podle toho upravuje podsvícení klávesnice a displeje. Co se týče sítí, LG GD900 Crystal podporuje GSM 850 / 900 / 1800 /1900 + UMTS 850 / 2100 nebo UMTS 900 / 2100 a o data se stará GPRS + EDGE + UMTS (3G) + HSDPA. Po stránce konektivity je na tom LG celkem slušně, najdete tu jak bluetooth 2.1, tak USB port, sloužící pro spojení s počítačem. Další výbava čítá plnohodnotný webový prohlížeč, multimediální přehrávač, který podporuje spoustu hudebních i video formátů, e-mailového klienta a prohlížeč dokumentů. Potěšila nás výkonná baterie 1000 mAh, která udrží telefon v pohotovostním režimu až 12 dní a maximální doba hovoru je 6 hodin, což jsou na telefon tohoto typu velmi dobré hodnoty.

LG GD900 Crystal, fotka

LG GD900 Crystal, fotka

LG GD900 Crystal vypadá zatím opravdu zajímavě a určitě se jedná o chytrou a neotřelou alternativu ke všem iPhonům a podobným přístrojům. Jeho velká výhoda bude určitě revoluční klávesnice, špičkový displej s vysokým rozlišením a skvělý fotoaparát. Jediná nevýhoda by tak mohla být absence GPS modulu. Prodej začne pravděpodobně v průběhu července tohoto roku, cena se odhaduje zhruba na 12 tisíc Kč.

LG GD900 Crystal, fotka

LG GD900 Crystal, fotka

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 10

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku LG GD900 Crystal


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.