Přeposlat Nokia 6600

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6600

08.03.2006 | Petr Liška | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nokia 6600 je jak jste si mohli za dobu působnosti na trhu všimnout nástupcem z řady symbianových Nokií s onačením 3650,ale s patřičnými změnami jak v parametrech tak také v ovládaní.

Nokia 6600 je jak jste si mohli za dobu působnosti na trhu všimnout nástupcem z řady symbianových Nokií s onačením 3650,ale s patřičnými změnami jak v parametrech tak také v ovládaní.

Konstrukce telefonu

Telefon je tradičně konstruován,oproti předcházející N3650. Tlačítka jsou tradičně položeny pod displayem telefonu,jedinou nevýhodou je,že pro starší generaci a „baculaté“ palce jsou poněkud malé. Tvary telefonu jsou hodně zaoblené, takže telefon v podstatě připomíná tvar jakéhosi „vajíčka“ Telefon se prodává v jedné barevné a to v kombinaci černo-bíle,co se tyče vzhledu telefon je na tom vcelku poměrně dobře.

Display

Telefon oponuje oproti N3650 aktivním displayem a to ještě s 65000 barvami.

Takže display je vidět krásně ze všech úhlů pohledu, což je hodně velkou výhodou například při sledování filmu,ale k tomu se ještě vrátíme. Rozlišení displaye je 178x208 bodů,to je na mobilní telefon velmi dobré a postačující.

Multimédia

V první řadě se zmíním,že telefon je vybaven vestavěným fotoaparátem,sice fotky nejsou nějak zvlášť kvalitní,ale na tzv.: „momentky“ to stačí. Další velmi přijemnou funkcí fotoaparátu je možnost natáčení krátkých videosekvencí a to včetně zvuku.

Max.délka pořízené videosekvence je 9 sekund,není to sice moc,ale díky operačnímu systému Symbian,lze vše napravit a rázem pomocí některého softwaru lze nahrávat videosnímky,jak jen dovoluje paměť telefonu. Telefon nedisponuje přehrávačem MP3,ale samozřejmě díky již zmíněnému „Symbianu“ lze aplikaci doinstalovat.

Jednoduše by se dalo říci „Co není muže být“

Ale velkou nevýhodou pro milovníky radia,je že telefon rádio nemá,jediná možnost je,poslouchat rádio přes internet,což lze přes vestavěný internetový prohlížeč,ale upřímně řečeno komu by se chtělo platit tak drahý internet přes simkartu a ještě ke všemu je tak pomalý.

Vyzvánění a paměť

Jako vyzvánění lze použit 24 hlasé polyfonní vyzvánění.Mp3 jako vyzvánění použít bohužel nejde,leda po nahrání nějakého speciálního programu.

Paměť telefonu je jen 6MB,ale nezoufejte telefon má slot pro paměťovou kartu a jde rozšířit až do 1GB kartou MMC.

Další funkce telefonu

Telefon bohužel nepodporuje připojení telefonu pomocí datového kabelu,ale lze ho například připojit pomocí plnohodnotného infraportu nebo také pomocí Bluetooth,ale pokud potřebujete přenést například jen nějaké MP3,melodie,tapety atd. je lepši a mnohem rychlejší to nahrávat přes Vámi zakoupenou čtečku karet (není součástí balení).

!TIP! Pomocí Aplikace s názvem SmartMovie lze v telefonu přehrávat jakékoliv filmy a to (na telefon) ve velmi slušné kvalitě. Např.: :Na 256MB MMC kartu se vejdou 2 celé filmy.

Další funkce

  • Kalkulačka
  • Hry, ale víc ani nemusím jmenovat,jak jsem už zmiňoval: „Co není může být“

Závěr

Nato,kolik má telefon v dnešní době konkurentů si pořád na trhu stojí velmi dobře a cena je úměrná výkonu. Telefon je spíše určen pro mladé a zábavu.

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 6

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 6600


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.