Přeposlat E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900

06.02.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon E-TEN Glofiish DX900 byl představen minulé léto, ale po chvíli z jeho výroby sešlo. Mezitím převzal nad společností E-TEN kontrolu výrobce notebooků Acer a podle všeho je tento mobilní telefon opět aktuální. Měl by se jmenovat Acer DX900.

Mobilní telefon E-TEN Glofiish DX900 byl představen minulé léto, ale po chvíli z jeho výroby sešlo. Mezitím převzal nad společností E-TEN kontrolu výrobce notebooků Acer a podle všeho je tento mobilní telefon opět aktuální. Měl by se jmenovat Acer DX900.

E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900, fotka

Po designové stránce se jedná o ten samý přístroj, ale na přední straně najdete logo Aceru, což je jediný rozdíl proti původní koncepci. Vzhled je celkem povedený a jedná se o klasické PDA, kdy většinu těla zabírá dotykový dislej. Kompletní rozměry tohoto přístroje jsou 106 x 61 x 17mm a hmotnost činí 147 g, což jsou na tak vybavený telefon celkem slušné parametry. Zajímavostí je možnost použití dvou sim karet, přičemž s první simkou máte podporu UMTS / HSDPA sítí a s druhou se jedná o tri-band GSM přístroj bez podpory 3G sítí. Na přední straně je umístěný LCD displej s úhlopříčkou 2.8 palce, který má nejvyšší rozlišení 640 x 480 pixelů a zobrazuje 262 barev. Je celkem ostrý, detailní a pohodlně čitelný i na přímém slunečním světle. Pod displejem je umístěný základní ovládací panel, který se skládá pouze ze tří tlačítek, jednoho velkého středového a dvou doprovodných, které slouží pro příjem nebo odmítnutí / ukončení hovoru. Většina funkcí telefonu se ovládá prostřednictvím dotykového rozhranní, které je dostatečně citlivé a má správnou odezvu. Při psaní SMS zpráv a surfování na internetu si budete muset vyvolat virtuální klávesnici, na jejíž používání si budete muset chvíli zvykat. O pohon tohoto modelu se stará procesor Samsung S3C 6400 s výkonem 533 MHz s operační pamětí 128 MB RAM, ale v takové přístroji bysme si uměli představit i větší operační paměť.

E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900, fotka

Jak jsme již zmínili, telefon podporuje dvě sim karty, přičemž s každou máte k dispozici jiné sítě. Když všechny sítě zkompletujeme, Acer DX900 podporuje GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 + UMTS 850 / 1900 / 2100 (SIM 1) aGSM 900 / 1800 / 1900 (SIM 2). O datové služby se stará GPRS + EDGE + UMTS (3G) + HSDPA + WiFi. Na zadní straně najdete lehce nadprůměrný vestavěný fotoaparát s nejvyšším rozlišením 3 MPx, který by měl stačit na celkem kvalitní fotografie a videozáznamy. Co se týče operačního systému, najdete tu Windows Mobile Professional 6.1, který vyniká jednoduchým uživatelským rozhranním a možností instalací spousty doprovodných programů. Kromě fotoaparátu na zadní straně najdete ještě jeden hned nad displejem, ten slouží k videohovorům. Velmi nás potěšila výkonná baterie o kapacitě 1530 mAh, což by mělo zaručovat dostatečnou dobu hovoru a pohotovostní režim. Samozřejmě tu najdete bezdrátové rozhranní Bluetooth 2.0 a o propojení přístroje s počítačem se stará vysokorychlostní port USB a součástí balení je i CD s ovladači a USB kabel. Integrovaná paměť není zrovna největší, ale telefon podporuje paměťové karty typu microSD, a to o kapacitě až 16 GB. Prodej by měl začít v průběhu příštího týdne, předběžná cena se odhaduje asi na 400 liber (necelých 12 tisíc kč).

E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900, fotka

E-TEN Glofiish DX900 vypadal zajímavě už v době svého představení a zajímavě vypadá pořád. Je dobře, že se společnost nakonec pro výrobu rozhodla, i když pod jiným jménem (Acer DX900). Jedná se totiž o jeden z nejlépe vybavených PDA, které si budete moct v blízké budoucnosti koupit, navíc za celkem přijatelnou cenu.

E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900, fotka

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 8

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku E-TEN Glofiish DX900 / Acer DX900


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.