Přeposlat Sony Ericsson Z310a

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson Z310a

11.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Ericsson byl vždy známý štědrou nabídkou barev pro své mobilní telefony. A model Z310a, který je vytvořen pro společnost ATaT není vyjímka...

Sony Ericsson byl vždy známý štědrou nabídkou barev pro své mobilní telefony. A model Z310a, který je vytvořen pro společnost ATaT není vyjímka. Můžete si vybrat z růžové, černé a bronzové barvy. Umístěním je tento model ve třídě levných foto telefonů.

Sony Ericsson Z310a, fotka

Kromě černé barvy, tento telefon je pouze o barvách. K dispozici jsme měli růžovou verzi, kterou Sony Ericsson nazývá ,,svěží růžová“, ale radši by jsme ji nazvali ,,velmi růžová“. Plastové tělo je velmi hezké a blýštivé. Černá a bronzová barva je sice trochu více nudná, ale taky se nám celkem líbila. Jediná vada plastového těla je, že působí jako magnet na otisky prstů. Velikostí je tento mobil velmi malý. Jeho rozměry jsou 86 x 45.7 x 25 mm a díky tomu se velmi pohodlně nosí v kapse. Naproti své velikosti se i příjemně drží a používá.

Sony Ericsson Z310a, fotka

Na první pohled se zdá, že Z310a postrádá venkovní displej. Nepostrádá. Je jenom velmi malý a je viditelný pouze při podsvícení. Můžete ho aktivovat pomocí tlačítka regulace hlasitosti, ale vydrží aktivní pouze pár vteřin. Navíc ukazuje pouze čas, stav baterie a sílu signálu, obrázek u kontaktu nepodporuje. Jediná možnost, jak ovládat zavřený telefon, je použít tlačítko pro regulování hlasitosti. Venkovní displej ještě ukazuje zmeškané volání, zvolený profil a nabíjení. Chybělo nám například tlačítko pro ovládání fotoaparátu, které se dává na boční stranu mobilních telefonů zcela běžně. Fotoaparát postrádá jak blesk, tak i malé zrcátko pro vytváření portrétů.

Sony Ericsson Z310a, fotka

Vnitřní displej má velikost 1.75 palce a podporuje zobrazení 65 536 barev při rozlišení 128x160 pixelů. Není to sice nejlepší displej, jaký Sony Ericsson nabízí, ale pro tento typ telefonů se výborně hodí. Grafika sice není nejostřejší a barvy nejsou nejjasnější, ale animované pozadí je velmi hezké. Menu je vyvedeno v klasickém stylu Sony Ericssonu. Ovládací panel obsahuje tlačítko, které funguje do čtyř stran a středem se volba potvrzuje. Dále panel obsahuje dvě softwarové tlačítka, tlačítko zpět a smazat. Kloub telefonu je trochu vystouplý a působí velmi masivním dojmem. Klávesnice je velmi dobrá a jednotlivé tlačítka mají správně tuhý chod a psaní SMS je vážně radost. Celý telefon je podsvícený v jasně modré barvě.

Sony Ericsson Z310a, fotka

Telefoní seznam dokáže pojmout až 1000 kontaktů. Každý kontakt má místo pro pět telefoních čísel, e-mailovou a webovou adresu, zaměstnání, adresu bydliště, datum narození a poznámky. Kontakty si můžete rozdělit do skupin a přiřadit k nim jeden ze 12 polyfonních tónů. Telefon podporuje taky přiřazení obrázků ke kontaktu, ale venkovní displej tuto funkci nepodporuje. Jako bonus si můžete ke každému kontaktu přiřadit jeden z 22 světelných efektů. I přes slabý fotoaparát vypadaly fotografie až překvapivě dobře. Barvy vypadají celkem realisticky i přes to, že nastavení fotoaparátu je velmi omezeno. Zvuk uzávěrky nejde vypnout. Maximální doba hovoru je 7 hodin a telefon vydrží v pohotovostním režimu až 12.5 dní. Podle našeho testu je maximální doba hovoru až 8.5 hodiny.

Celkově je Sony Ericsson Z310a velmi příjemný telefon. Má povedený design a i přes slabý fotoaparát dělá celkem hezké fotografie. Navíc je podpořen nízkou cenou, takže pokud chcete takovou malou stylovku, na nic nečekejte.

Sony Ericsson Z310a, fotka

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 15

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson Z310a


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.