Přeposlat Motorola W385

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola W385

24.12.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na levnější verzi modelu Moto Krzr K1m od Motoroly...

Hned na první pohled připomíná tento telefon model Moto Krzr K1m. I přes to, že W385 nemá označení Krzr a postrádá taky elegantní přední část tohoto telefou, je zřejmé, že se jedná o převlečený model K1m. Telefon si vypůjčil jeho tenké tělo a je přidáno taky pár nových designových prvků a vylepšená výbava.

Motorola W385, fotka

Podobnost mezi modely K1m a W385 musí být každému, kdo se trochu vyzná v mobilech, jasná. Dokonce i rozměry jsou skoro stejné (99 x 45.7 x 18 mm). S hmotností 107 g je W385 těžší o 14 g, díky čemuž telefon lépe padne do ruky a působí masivnějším dojmem. Telefon ale už není tak moc pokrytý tvrdým sklem jako jeho předchůdce a převážná část materiálů je černý gumový plast. To samozřejmě znamená, že telefon už není tak elegantní, ale na druhou stranu se příjemněji nosí. Vertikální displej na přední straně telefonu je umístěný hned pod čočkou fotoaparátu a je velmi malý (96 x 32 pixelů). Text je mrňavý a nemůžete si nastavit ani jas a úroveň podsvícení. Displej ukazuje čas, stav baterie, sílu signálu a ID volajícího. Pokud máte ke kontaktu přiřazen obrázek, díky monochromatickém rozlišení se na venkovním displeji nezobrazí. Na levé straně přístroje se nachází ovladač hlasitosti, USB konektor a slot pro sluchátka a na pravé straně je tlačítko pro aktivaci hlasového vytáčení.

Motorola W385, fotka

Vnitřní displej je trochu menší než na modelu Krzr a má taky menší rozlišení. Umí zobrazit 65 tisíc barev, má úhlopříčku 1.8 palce a jeho maximální rozlišení je 160 x 128 pixelů. Snížení rozlišení a zobrazení barev je poznat, hry a fotografie vypadají trochu neotesaně. Ale při koupi levného telefonu musíte s nějakým tím omezením počítat. Velikost textu při psaní SMS mohla být ale větší. Ovládací panel a klávesnice pocházejí taky z modelu K1m. Jediný rozdíl je v použitém materiálu. Ten se změnil z kovu na na měkký plast, podobný jaký se dá objevit na těle telefonu. Jednotlivé klávesy se velmi dobře používají a mají rychlou odezvu, ale jejich velikost se nám zdála na tak malý telefon až zbytečně velká. Ovládací d-pad má čtyři směry a potvrzovací tlačítko ve středu. V jeho okolí se nacházejí dvě softwarové tlačítka, tlačítko pro mazání a vypnutí telefonu. Najdete tu taky tlačítko pro rychlý přístup k fotoaparátu.

Motorola W385, fotka

Do telefoního seznamu si můžete uložit až 1000 kontaktů a ke každému jde přiřadit 5 čísel a 2 e-mailové adresy. Dále můžete kontakty rozdělovat do skupin a přiřadit k nim jednu z 22 předvolených polyfonních melodií. Přidání fotografie je taky možné, ale na venkovním displeji se nebude zobrazovat. VGA fotoaparát fotí ve třech rozlišeních (640x480, 320x240 a ve speciálním ID roulišení pro portréty) a dále nabízí časovač, digitální zoom, tři barevné efekty, automatické vyvážení bílé barvy, 10 rámečků a 3 zvuky uzávěrky. Blesk nebo nějaké přisvícení chybí, ale díky malému zrcátku vedle čočky si můžete vytvořit auto portrét. Kvalita fotografií je na VGA fotoaparát standartní. Fotografie jsou celkem hezké i na počítači, ale k tisku se moc nehodí. Bohužel telefon neumí pořizovat videozáznamy.

Motorola W385, fotka

Prostředí telefonu je plně nastavitelné a díky tomu si ho můžete upravit ke svému obrazu. Zajímavé je, že telefon nemá žádné předinstalované hry. Podpora sítí je pouze duální (CDMA 800/1900). Kvalita hovoru je velmi dobrá a nezaznamenal jsem žádné rušivé elementy. Navíc hlas zní z reproduktoru velmi realisticky a máte pocit, že osoba, se kterou telefonujete stojí hned vedle vás. Maximální doba hovoru je 4 hodiny a telefon vydrží v pohotovostním režimu 18.3 dní, což je příjemně dlouho. Celkově se nám tento telefon velmi líbil, nabízí za málo peněz dobrou výbavu, kompaktní tvar a 2 displeje.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 15

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Motorola W385


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.