Přeposlat HTC, Google, T-Mobile: připravujeme novou otevřenou platformu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HTC, Google, T-Mobile: připravujeme novou otevřenou platformu

14.11.2007 | Ondřej Fabianek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Hned celá řada společností v čele s HTC a Google se rozhodla začít vyvíjet zcela novou mobilní platformu "pracovně nazvanou" Android.

Hned celá řada společností v čele s HTC a Google se rozhodla začít vyvíjet zcela novou mobilní platformu "pracovně nazvanou" Android. Google Inc., HTC, T-Mobile, Qualcomm, Motorola a další založili Open Handset Alliance, pod kterou chystanou platformu vyvíjejí. Jak vydíte, mezi společnostmi nechybí výrobce chipsetů, hardwaru ani mobilní operátor. Spojení několika celosvětově známých společností a vedení Googlem předpovídá chystané platformě jistý úspěch. Není to však jediné, na čem rozšíření platformy závisí.

Důležitým faktorem bude (ne)kompatibilita s jinými mobilními operačními systémy jako je Windows Mobile či Symbian. Vzhledem k účasti společnosti HTC můžeme druhou možnost vyloučit, ale bude Android kompatibilní s Windows Mobile? Budou aplikace vytvořené pro WM bez potíží běhat i na platformě Android a naopak? Tyto otázky zatím zůstávají bez odpovědi.

HTC, Google, T-Mobile: připravujeme novou otevřenou platformu, fotka

Open Handset Alliance

Vzhledem k zainteresování společnosti Google nabízí se otázka, jestli pilotním přístrojem nebude stále tajný Google Phone, o kterém se již nějaký ten pátek hovoří. První přístroj s novým otevřeným operačním systémem by se měl veřejnosti představit v druhé polovině příštího roku.

Místo děje: Londýn

Dnes proběhla v Londýně tisková konference na téma "Android" a své zástupce zde měla i společnost HTC. Podle dostupných informací by mohla být nová mobilní platforma založena na jádru Linuxu. Nový operační systém by se však měl od Linuxu nesrovnatelné lišit.

Proč zrovna spojení HTC a Google?

"Obě tyto společnosti sdílí představy o přínosu Internetu pro uživatele. Android skýtá perfektní flexibilitu a je vhodným rozšířením portfólia přístrojů společnosti HTC.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HTC, Google, T-Mobile: připravujeme novou otevřenou platformu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.