Přeposlat Nokia 2760

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 2760

12.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jedno z nejlépe vybavených levných véček na trhu.

Nokia v poslední době představila celkem hodně mobilních telefonů,které mají véčkovou konstrukci. Nejsou nijak převratné v designu, ale mají relativně dobrou výbavu a nízkou cenu, proto jsou oblíbené. Dnes si představíme model 2760.

Tento telefon není příliš velký (87x44.8x20.7 mm, váha je 80.4 g), ale samozřejmě je větší než podobné modely od Samsungu. Telefon perfektně padne do dlaně a pokud jste zvyklí nosit svůj mobil v kapse, tento model v ní ani neucítíte. Plasty, ze kterých je telefon vyroben jsou kvalitní a dobře slícované. V nabídce je pět barev: modrá Navy, červená Velvet, zlatá Sandy, šedá Smoky a černá Mettalic.

Nokia 2760, fotka

Na spodní straně se, stejně jako na levé, nenacházejí žádné ovládací prvky nebo konektory. Na pravé straně je umítěn reproduktor. Na horní straně přístroje najdete konektor pro nabíječku a pro připojení sluchátek. Tyto sloty jsou chráněny gumovou krytkou. Hned vedle těchto konektorů se nachází očko pro šňůrku na zavěšení na krk. Tu můžete připevnit pouze pokud odděláte kryt baterie. Na přední straně najdete VGA fotoaparát, který je chráněn stříbrným kroužkem.Čočka je navíc trochu zapuštěna do přístroje, takže je o její ochranu postaráno skutečně dobře. Pod fotoaparátem je umístěn malý (21x17 mm) monochromatický displej s rozlišením 96x68 pixelů a podsvícením. Ukazuje čas, datum, sílu signálu a stav baterie. Dále se na něm dozvíte informace o zmeškaných hovorech a přijatých SMS zprávách. Za chůze je velmi špatně čitelný. Když je vypnuté podsvícení, tak údaje o času se dozvíte jenom při dobrých světelných podmínkách. Překvapivě je displej dobře čitelný i na přímém slunci.

Nokia 2760, fotka

Otevřít telefon jednou rukou nám nedělalo nejmenší problém. Po otevření se vám ukáže malý TFT displej, který je schopný zobrazit 65 tisíc barev při rozlišení 126x160 pixelů. Pro telefon v této cenové relaci to není úplně špatné, nicméně na přímém slunečním světle je skoro nečitelný. Klávesnice je pravděpodobně největším zklamáním, jaké nám tento model připravil. Nemyslíme tím její ergonomii nebo velikost. Dokonce ani lidé s většími prsty nebudou mít s psaním problémy. Ale kvalita jejich plastů je prostě katastrofální. Jednotlivé klávesy jsou tenké a nejsou ani příliš pevně usazené. Připadal jsem si, jako bych si hrál s nějakou napodobeninou mobilu pro děti. Nikdy mě nenapadlo, že by mohla Nokia přijít s něčím tak hrozným a nekvalitním. Celá klávesnice je podsvícena bílým světlem. To je sice příjemné na pohled, ale na druhou stranu je provedeno velmi nerovnoměrně. Střed je podsvícen dobře, ale okraje trpí nedostatkem světla. O dodávku energie se stará baterie 700 mAh Li-Ion. Podle Nokie udrží telefon při životě až 13 dní a maximální doba hovoru je 7 hodin. Za 2.5 hodiny se baterie nabije.

Nokia 2760, fotka

Hlavní menu je formou ikon v poměru 3x3. Podmenu je také provedeno formou ikon a jejich poměr je stejný jako u hlavního menu. Vnitřní paměť je 16 MB. V telefonním seznamu můžete mít uložených až 1000 jmen. Ke každému kontaktu si můžete uložit hromadu informací, např. 5 telefoních čísel, 3 e-mailové adresy, internetovou adresu, adresu jeho zaměstnání, přezdívku a osobní adresu. Samozřejmostí je uložení obrázku a vyzváněcí melodie. Telefon disponuje také rychlým vytáčením. Další z nabízených aplikací je vestavěný e-mailový klient, který používá protokol POP3/SMTP. V seznamu zmeškaných, odchozích a příchozích hovorů se ukládá max. 20 čísel. Přednastavených profilů tu naleznete 6 a každý si můžete upravit podle sebe. Telefon je také vybaven Bluetooth 1.2. I když dnešní telefony bývají vybaveny rychlejší verzí 2.0, tento slabší nám celkem vyhovoval. Co se týče organizačních aplikací, máte k dispozici kalendář, poznámky, alarm, list úkolů a odpočet.

Nokai 2760 je vybavena také FM rádiem, které můžete dokonce spustit na pozadí. Má automatický tuner stanic a místo pro 20 uložení. Můžete ho poslouchat přes sluchátka, nebo ho pustit do reproduktoru, ale i při tomto přehrávání musíte mít v přístroji sluchátka, které slouží jako anténa. Fotoaparát může fotit v rozlišení 640x480, 320x240 nebo 160x120 pixelů. Jako hledáček slouží pouze vnitřní displej. Video má max. rozlišení 128x96 pixelů. Smysl točit video v tak nízkém rozlišení má smysl, jenom když se na něj budete dívat na displeji.

Nokia 2760, fotka

Nokia 2760 je velmi zajímavý přístroj, který nabízí dobrou výbavu za solidní cenu. Mezi plusy patří příjemná velikost a kvalitní aplikace pro volání. Naopak se nám nelíbila strašná klávesnice a nemožnost rozšířit vnitřní paměť pomocí paměťové karty.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 24

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nokia 2760


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.