Přeposlat Samsung SCH-U410

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCH-U410

08.11.2007 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na klasické a pouze průměrné véčko od Samsungu.

Jsme opravdu hrdí, že nás firma Samsung tak zásobuje svými telefony. Za poslední 2 měsíce jsme tu měli od této firmy opravdu spoustu telefonů. Ale upřímně, jednotlivé modely se od sebe moc nelišili. Proto je celkem těžké vůbec něco o dnešním novém modelu SCH-U410 a neopakovat se. Designem se jedná o klasické véčko a výbavou se řadí ke střední třídě. Pokud ale hledáte jednoduchý telefon s bluetooth a docela dobrým VGA fotoaparátem, klidně čtěte dál.

Design

Kdyby chodily telefony Samsung na vysokou školu, měl by model SCH-U410 úlohu dívky, se kterou nikdo nechce jít tancovat. Ne že by byl přímo ošklivý, ale chvíli to trvá, než vás zaujme. Na přístroj, který nemá žádné vyčnívajicí části jako např. anténu má pouze průměrné proporce (88x45x19.5mm) a hmotnost 89 g. V černém provedení je velmi nevýrazný.

Samsung SCH-U410, fotka

Venkovní displej má 1 palec a podporuje 65 tisíc barev. Ukazuje čas, datum, stav baterie, sílu signálu a dá se použít také jako hledáček pro fotoaparát, byť je umístěn hned pod ním. Můžete na něm změnit pozadí a styl hodin, ale tím veškerá nastavitelnost končí. Na levé straně telefonu se nachází tlačítko pro regulaci hlasitosti a vstup pro sluchátka, na pravé je tlačítko pro rychlý přístup k fotoaparátu a na spodní straně sídlí vstup pro nabíječku.

Vnitřní displej podporuje také 65 tisíc barev a je 1.8 palce velký. To znamená, že nemá zrovna nejvyšší rozlišení, ale pro tuto třídu telefonů to stačí. Celkové zobrazení barev a fotografií není nějak zázračně ostré, ale menu je hezké a text je kupodivu velmi ostrý. Můžete změnit čas podsvícení, kontrast, font a velikost písma. Ovládací panel je dobře navrhnutý a lehce se používá. Kruhové směrové tlačítko se středem, který slouží k potvrzení volby klade dobrý odpor a má i dobrou odezvu. Vedle tohoto tlačítka jsou dvě softwarové klávesy, tlačítko pro volání a ukončení hovoru a klávesa pro mazání. Celá klávesnice je rovnoměrně podsvícená.

Samsung SCH-U410, fotka

SCH-U410 nabízí telefoní seznam pro 500 kontaktů a ke každému můžete přidat 5 čísel, 2 e-maily a různé poznámky. Můžete je různě rozdělovat do skupin a taky přiřazovat obrázky a melodie. Výbava přesně odpovídá tomuto typu telefonu. Najdete tu kalkulačku, kalendář, hlasitý odposlech, alarm, stopky, poznámky a světový čas. Příjemným překvapením byl Bluetooth a možnost ovládat přístroj hlasem.

Samsung SCH-U410, fotka

Fotoaparát může fotit ve třech rozlišeních (640x480, 320x240 a 160x120) a můžete si také zvolit ze třech úrovní kvality (nízká, normální a ekonomická). Mezi další výbavu fotoaparátu patří 4x optický zoom, noční mód, vyvážení bílé, nastavení kontrastu a 3 zvuky uzávěrky. Výsledné fotografie se ukládají do vnitřní paměti, která má 40 MB. Bohužel kvalita fotografií byla velké zklamání. Barvy byly vybledlé a obraz rozmazaný. SCH-U410 nepodporuje natáčení videa. Doba hovoru je 3.3 hodiny a přístroj vydrží v pohotovostním režimu 7.08 dní. Tento mobil se hodí spíše pro nanáročné uživatele, kteří nepožadují dokonalé fotografie a stačí jim pouze volat, psát a občas si něco vyfotit.

Samsung SCH-U410, fotka

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung SCH-U410


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.