Přeposlat Palm Treo 680 recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Palm Treo 680 recenze

03.09.2007 | Jozef Cmar | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Rozměry přístroje jsou 113 x 59 x 21 milimetrů, což rozhodně není úplně málo, na druhou stranu se Palm v ruce pohodlně drží. Hmotnost činí 158 gramů, což mi na přístroj s QWERTY klávesnicí přijde ještě jako snesitelná hodnota. Přední straně dominuje čtver

Vzhled

Rozměry přístroje jsou 113 x 59 x 21 milimetrů, což rozhodně není úplně málo, na druhou stranu se Palm v ruce pohodlně drží. Hmotnost činí 158 gramů, což mi na přístroj s QWERTY klávesnicí přijde ještě jako snesitelná hodnota. Přední straně dominuje čtvercový displej, který má rozměry 44 x 44 milimetrů a zobrazí až 65 000 barev. Jeho rozlišení je 320 x 320 pixelů, což rozhodně chválím, jelikož je to vyšší hodnota, než jaká se vyskytuje u většiny chytrých telefonů. Nesmím také zapomenout na fakt, že displej je dotykový, což při práci často oceníte. Vzhledem k větším rozměrům zbylo pod displejem spousta místa na QWERTY klávesnici, díky tomu si výrobce mohl dát záležet na jejím zpracování a také to udělal. Psaní i delších textů nečiní žádný problém. Pochvalu zaslouží i kontextová a čtyřsměrové ovládací tlačítko, stejně jako tlačítka s červeným a zeleným telefonem, která jsou velmi velká a díky tomu se velmi pohodlně mačkají, navíc je snadno naleznete a stisknete aniž by jste se na telefon museli dívat. Na horní straně se nachází infraport a také posuvník, kterým se vypínají zvuky. Na levé straně se nachází regulace hlasitosti a klávesa sloužící k aktivaci diktafonu, na pravé pak slot na paměťovou kartu SD/MMC. Spodní strana pak ukrývá konektory pro připojení handsfree, nabíječky a synchronizačního kabelu. Na zadní straně se nachází čočka vestavěného digitálního fotoaparátu, ale kdybych si mohl vybrat, tak vzhledem k jeho kvalitám, o který se později zmíním bych zde raději žádný fotoaparát neviděl, a také mřížka hlasitého reproduktoru. Výrobce musím rozhodně pochválit za příkladné zpracování, vše drží pevně, o komunikátor bych se nebál ani v případě méně šetrného zacházení, alespoň za předpokladu, že dáte pozor na displej.

Palm Treo 680 recenze, fotka

Práce

V této oblasti si nový Palm vede velmi dobře, ale nejsem si jistý, zda to bude stačit, aby vás přístroj přesvědčil ke koupi. Nezačnu jako vždy výčtem funkcí, ale samotným operačním systémem Palm. Ten je obecně méně náročný než konkurenční Windows Mobile, díky tomu je se srovnatelným hardwarem zařízení svižnější. Zde se o chod stará procesor s frekvencí 312 MHz, což mnohým z vás přijde jako málo, ale nízká frekvence se při běžném použití nikde neprojeví, zařízení je dostatečně svižné. Telefonní seznam využívá sdílenou kapacitu paměti, je tedy takřka neomezený, navíc ke každému kontaktu můžete přiřadit několik desítek doplňujících údajů. Stejně dobře je řešena také paměť na zprávy SMS, i zde se setkáme se sdílenou kapacitou a díky pohodlné klávesnici a rychlým odezvám systému bude jejich vytváření jedna radost. Telefon podporuje také MMS, jejichž velikost může být až 300 KB. U chytrého telefonu nepřekvapí ani kvalitní emailový klient, který si poradí se spoustou druhů příloh a propracované organizační funkce. Kdyby vám náhodou něco chybělo, na internetu seženete tisíce doplňkových aplikací. Neodpustím si pár slov k použitému operačnímu systému, přijde mi velmi dobrý na práci, nejsou zde moc často použity rušivé prvky, ovládání je intuitivní. I tak bych ale někdy uvítal o něco atraktivnější nabídku i kdyby to mělo za následek menší rychlost přístroje. Přeci jen když chci se zařízením pracovat, nemuselo by být vše čistě strohé, ale mohlo by být aspoň trochu na pohled pěkné.

Palm Treo 680 recenze, fotka

Zábava

V této oblasti budu velmi stručný. Telefon se dá dobře použít na přehrávání hudby a videa, tím ale jeho možnosti prakticky končí. Telefonu chybí rádio a co se fotoaparátu týká, možná by bylo lepší, kdyby telefon žádný neobsahoval. Rozlišení 640 x 480 mi totiž přijde jako takřka prehistorické. U telefonu s cenou kolem 10 000 korun mi to přijde jako špatný vtip. Bavit se o kvalitě fotografií asi nemá smysl, jsou prostě hrozné, možná by stačily do MMS nebo jako nouzový obrazový zápisník, to je ale maximum, které po telefonu můžete chtít.

Možnosti připojení

Tady budu tento komunikátor z dílny Palmu velmi kritizovat. Nabízí sice infraport, Bluetooth, GPRS a EDGE třídy 10, ale to podle mě hlavní chybí. Tím je podpora technologie Wi-Fi, která se bohužel nekoná. To degraduje jinak dobrý přístroj. Spousta lidí totiž na komunikátoru používá právě Wi-Fi, jelikož to s sebou přináší spoustu výhod. Tímto se Palm připravil podle mého o většinu zákazníků, přiznávám se, že tento krok asi nikdy nepochopím. Komunikátor bez Wi-Fi prostě podle mě není plnohodnotný komunikátor.

Palm Treo 680 recenze, fotka

Klady

Velký a kvalitní displej

Dobrá výdrž

QWERTY klávesnice

Kvalitní zpracování

Pohodlné ovládání

Zápory

Absence Wi-Fi

Nekvalitní fotoaparát

Nekvalitní stylus

Závěr

Palm 680 mě oslovil pěkným displejem, pohodlným ovládáním a skvělou klávesnicí. Vše ale bohužel přebíjí absence technologie Wi-Fi, kterou v dnešní době používá široké spektrum lidí a u komunikátorů se jeví jako nepostradatelná. Pokud někdo ve svém okolí Wi-Fi sítě nemá, tak třeba absenci síťové karty omluví a Plam si pořídí, i tak se ale bojím toho, že jedinými zákazníky zůstanou skalní příznivci Palmu, kterých je přeci jen stále méně. Ti za cenu kolem 10 000 korun dostanou kvalitní a dobře zpracovaný přístroj, který mohou rozšířit pomocí spousty doplňkových aplikací, kterých najdete spousty na internetu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Palm Treo 680 recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.