HTC


Přeposlat HTC S710 Vox

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HTC S710 Vox

09.08.2007 | Jan Topinka | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

HTC S710 Vox je velice speciální přístroj. Pokud máte rádi Windows Mobile a nemáte moc vlásce dotykové displaye, tak pozorně čtěte, Vox může být pro Vás ta správná volba.Při volbě chytrého telefonu bylo dříve nutné zvolit smartphone s klasickou klávesnicí

HTC S710 Vox je velice speciální přístroj. Pokud máte rádi Windows Mobile a nemáte moc vlásce dotykové displaye, tak pozorně čtěte, Vox může být pro Vás ta správná volba.

Při volbě chytrého telefonu bylo dříve nutné zvolit smartphone s klasickou klávesnicí, nebo pocket PC s dotykovým displejem, v některých případech doplněný QWERTY klávesnicí. S710 si bere něco z obou kategorií a stává se prvním smartphonem s plnohodnotnou výsuvnou klávesnicí. K tomu přidává Windows Mobile ve verzi 6 a WiFi. Slibný to začátek.

Tělo, konstrukce a display

HTC S710 s rozměry 101,5 × 50 × 18,6 mm může směle konkurovat řadě klasických telefonů. Přitom to je smartphone ještě k tomu s QWERTY klávesnicí. Hmotnost je 140 gramů, ale co si budeme povídat, to mají i některé klasické mobily. Celý povrch Voxe tvoří matný plast, jedinou lesklou plochou jsou krajní sloupce tlačítek a rámeček displeje, který má úhlopříčku 2,4 palce a rozlišení 240 × 320 bodů. Počet barev zůstal na obvyklých 65 tisících a display není dotykový. Čitelnost na slunci není špatná, displej celkově patří mezi silné stránky telefonu. Je dostatečně jemný, kontrastní a je radost jej používat.

Nad displejem najdeme reproduktor pro telefonování, do něhož výrobce chytře umístil dvojici diod. Ty svitem nebo blikáním v různých frekvencích informují o zapnutém telefonu, Bluetooth, WiFi, nabíjení, nebo prázdné baterii. Funkci hlavního ovladače plní čtyřsměrová klávesa s potvrzovacím středem, na kterou jsou nalepeny dvě funkční klávesy a numerický blok. Výčet tlačítek této části završují zrcadlově lesklý červený a zelený telefon, klávesy „domů“ a „zpět“. Pod tlačítkem „0“ najdeme světelný senzor podsvětlení klávesnic, levý dolní roh nabídne očko pro případné nošení na telefonu na krku.

HTC S710 Vox, fotka

Klávesnice

HTC S710 Vox má na horní straně klasickou mobilní klávesnici. Numerická tlačítka jsou dostatečně velká a pohodlně se mačkájí. Trošku netradiční je uspořádání funkčních kláves. Jsou kolem dokola numerické klávesnice. Nahoře je obdelník se šipkami a uprostřed je kovově lesklý potvrzovací střed.

Po odsunutí horní části Vám vyjede plnohodnotná QWERTY klávesnice. Tlačítka jsou opět velká.

HTC S710 Vox, fotka

Funkce

O výkon se stará 200MHz procesor, který i přes svoji nižší frekvenci nemá s prací problémy. Občas by mu sice nějaký ten megahertz navíc neuškodil, nejedná se ale o nic zásadního. Na poli pamětí je k dispozici 64 MB RAM a 128 ROM, datoví otesánci mohou využít paměťové karty microSD. Možnosti konektivity jsou široké. Datový konektor nemá přesně tvar miniUSB (zkosená pouze jedna kratší strana), nicméně jeho kompatibilita s miniUSB je 100%. Kromě kabelů, kterými se můžete do sytosti zásobit díky nízké ceně, slouží konektor i pro nabíječku a sluchátka. Stejně jako u řady jiných telefonů se začne Vox po připojení k počítači nabíjet, narozdíl od nich lze tuto funkci vypnout. Bezdrátové technologie také nesou k zahození. Obvyklý bluetooth doplňuje dvojice GPRS a EDGE třídy 10. WiFi 802.11b/g potěší, zvlášť v tomto segmentu trhu. S Voxem si zatelefonujete i v Americe, podporuje všechny 4 kmitočty – 850, 1900, 900 i 1800 MHz.

Synchronizace a komunikace s počítačem funguje, jak má. Kapacita kontaktů i zpráv je sdílená, není si tak potřeba lámat hlavou kterou SMS smazat a kterou nechat. Kromě kontaktů si výborně rozumí i s kalendářem a naplánovanými úkoly. Systém povýšil na verzi 6, u Voxe byla implementována i lokalizace a komunikuje tak v naší mateřštině. Sem tam je možné narazit na chybičku překladu, většinou v podobě chybějícího znaku nebo použití jiného významu původního slova.

HTC S710 Vox, fotka

Díky paměťovým kartám může S710 posloužit jako multimediální přehrávač. Speciálně jen na hudbu je určen Správce zvuku, který zobrazí dostupné audio soubory a nabídne jejich přehrávání podle interpreta, alba, nebo žánru. Umožňuje také vytváření vlastních playlistů. Obdobné funkce nabízí i Windows Media Player. Vox si poradí bez problémů i s přehráváním videa v rozlišení 240 × 320, je potřeba ho jen dovybavit kodeky a schopnějším přehrávačem. Konstrukce sluchátek a jí odpovídající (nízká) kvalita zvukového výstupu nijak nevybočuje ze zaběhlého trendu. Malá krabička s mikrofonem disponuje i regulátorem hlasitosti.

Fotoaparát

Fotoaparát nabídne maximální rozlišení 1200 × 1600, tedy necelé 2 Mpx. Pro další účely lze volit i mezi 960 × 1280, 480 × 640, 240 × 320 a 120 × 160 body. U fotek můžeme vybírat z pěti efektů (normální, černobílá, sépie, studená a negativ), korigovat expozici, vyvážení bílé, využít samospouště. Ukládané soubory mohou mít předponu s datem a časem, tyto údaje mohou být zaznamenány i přímo do fotky. Zvuk uzávěrky lze úplně vypnout. Fotky korespondují se scénou zobrazenou na displeji při snímání, start foťáku je přímo raketový. Také rychlost ukládání fotek je sympatická.

HTC S710 Vox, fotka

Maximální rozlišení videa je 176 × 144 ve formátech AVI, MP4 nebo 3GP. Délku nahrávky omezuje pouze velikost dostupné paměti. Vzhledem k rozlišení videa bude čočka na zadní straně telefonu využívána převážně k tvorbě statických obrázků. Ty ale zvládá bravurně. Fotky jsou dostatečně ostré, bez duchů, i podání barev odpovídá realitě. Za fotoaparát musím HTC opravdu pochválit.

Hodnocení

HTC se povedlo v případě Voxe vtěsnat solidní výbavu do kompaktních rozměrů při zachování rozumné hmotnosti. Nabídne výborný displej, stále ne úplně obvyklé WiFi, nová Windows Mobile ve verzi 6 a hlavně výsuvnou QWERTY klávesnici. Zpracování hardwaru je kvalitní, na obou klávesnicích se dobře píše. Někomu by mohla vadit absence 3G, S710 ale není telefonem, který má mít všechno. To, co Vox umí, umí skvěle, polovičatost nevede. Jinak je HTC Vox velmi doporučovaným pracovním přístrojem.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 13

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HTC S710 Vox


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.