Přeposlat Toshiba G900 Portégé: Kapesní počítače se blíží notebookům!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Toshiba G900 Portégé: Kapesní počítače se blíží notebookům!

26.07.2007 | Ondřej Fabianek | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Kapesní počítače neboli PDA jsou v dnešní velmi oblíbené jako pracovní nástroj, ale také spíš jako „hračka“ se kterou si uživatel dokáže zkrátit čas kdekoliv v městské hromadné dopravě nebo například při čekání na poště.

Kapesní počítače neboli PDA jsou v dnešní velmi oblíbené jako pracovní nástroj, ale také spíš jako „hračka“ se kterou si uživatel dokáže zkrátit čas kdekoliv v městské hromadné dopravě nebo například při čekání na poště.

Křížením kapesního počítače a mobilního telefonu jsme se dočkali komunikátoru v aktuálním případě s nejnovější operačního systému Windows Mobile označené jako 6 Professional. Tento operační systém však není hlavní předností komunikátoru Toshiba G900 Portégé. Mnohem zajímavější je rozlišení 3“ displeje, které je na PDA nezvyklých 800x480 zobrazovaných bodů, což odpovídá širokoúhlým displejům.

Toshiba G900 Portégé: Kapesní počítače se blíží notebookům!, fotka

Toshiba G900 Portégé ve zkratce:

  • Windows Mobile 6 Professional
  • Tří-pásmový GSM modul, GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA
  • Intel XScale, 416 MHz
  • 128 MB RAM, 128 MB ROM
  • 3" SVGA displej (800x480)
  • Bluetooth v2.0 s EDR, WiFi 802.11b/g
  • 2,0Mpx fotoaparát
  • MicroSD slot

Díky podpoře sítí třetí generace v obojím zastoupení jak UMTS, tak i HSDPA budete moci využít komunikátor ke stále oblíbenějším videohovorům. K těm poslouží kamerka s VGA (640x480) rozlišením umístěná na přední straně přístroje.

Komunikátor s celkovými rozměry 61 x 119 x 21.5 mm nijak nevybočuje z průměru. S váhou, která činí 198 g, je to už horší, ale kapsu Vám to také neutrhne. Akumulátor udrží přístroj v pohotovostním režimu až 330 hodin, což je poměrně uspokojivé. Maximální doba hovoru je podle výrobce až 265 minut.

Toshiba G900 Portégé: Kapesní počítače se blíží notebookům!, fotka

Nakonec mi ještě zbývá vyjádřit se k ceně komunikátoru. Jelikož na internetu začal jeho prodej, není pro mnohé z nás složité dovést si kapesní počítač Toshiba G900 Portégé například z Velké Británie. Tamní cena sahá v přepočtu jemně přes hranici 17 tisíc korun. Není to cena nijak závratná a na zařízení, jakým nová Toshiba G900 je, je více než lákavá. Takovou výbavu, jako zmiňovaná Toshiba, nenabízí v současnosti žádný jiný komunikátor a pokud se právě rozhodujete, jakého si pořídíte kapesního společníka, Toshiba G900 Portégé stojí určitě za zvážení.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 27

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Toshiba G900 Portégé: Kapesní počítače se blíží notebookům!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.