Přeposlat Instant Messaging

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Instant Messaging

12.07.2007 | Jan Topinka | Ostatní články | Komentářů: 0 |

Jedná se nám o pojem Instant messaging, někdy také IM. A ještě Vám ukážu několik tak zvaných „kecálků“. Nebo-li programů na chatování a komunikaci přes internet.

Jedná se nám o pojem Instant messaging, někdy také IM. A ještě Vám ukážu několik tak zvaných „kecálků“. Nebo-li programů na chatování a komunikaci přes internet.

Instant Messaging, fotka

Úvodem bychom měli objasnit pojem Instant messaging, proto budeme trochu hledat v historii. Instant messaging je internetová služba, umožňující komunikaci a výměnu dat v reálném čase. Tohle můžeme považovat za relativně přesnou definici. Jak stále postupje vývoj, tak se i chatovací programy stále zlepšují. Výhodou Instant messagingu je, že máte přehled o tom, kdo je tzv. online a kdo je s Vámi ochoten komunikovat. Službu zajišťuje klientská aplikace, která komunikuje prostřednictvím určitého souboru pravidel - protokolu. Mají-li se klienti mezi sebou domluvit, musí rozumět protokolu, který používá druhá strana. Pro ukázku jsem našel ty nejznámější protokoly: ICQ, MSN, Jabber, Yahoo! a další.

Instant Messaging, fotka

Historie IM je poměrně dlouhá, sahá někam k roku 1970. To je doba multiuživatelských operačních systémů, jako je UNIX. Jednalo se o jednoduchou komunikaci mezi uživateli stejných přístrojů, ale vývoj nastal až s příchodem lokálních sítí a později celosvětové sítě - internetu.

Instant Messaging, fotka

V té době zažil Instant messaging několik razantních změn. Původní konzolové ovládání bylo nahrazeno dnešním graficky přívětivým uživatelským rozhraním, některé protokoly na sebe nabalily přidané služby, jako Push to Talk, videotelefonování, online hry a další. Moderní počátek instant messagingu lze spojovat s listopadem 1996, kdy izraelská společnost Mirabilis, která byla později přidána k AOL, představila světu program ICQ. Pro ukázku opět několik nejznámějších klientů: ICQ, QIP 2005, Miranda IM, Windows Live Messanger a mnoho dalších.

Tohle bylo něco málo z úvodu o Instant messagingu, v nejbližší době se společně podíváme na některé klienty, můžete těšit.

Instant Messaging, fotka

Související odkazy a zdroje informací

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 7

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Instant Messaging


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.