Přeposlat 5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu

04.07.2007 | Mirek Valeš | Ostatní články | Komentářů: 3 |

Smarthphonový operační systém Symbian umožňuje do mobilu nahrávat další porce skvělých aplikací nebo her, které jinde nenajdete. Jejich tvůrci jsou vynalézaví a vy se tak můžete potěšit řadou věcí, které posouvají schopnosti mobilních telefonů.

Total Ir Remote: Mobil jako dálkové ovládání

Pokud máte byt zaplněný nejrůznějšími přístroji a nebaví vás pořád hledat shodné ovladače, tak můžete pověřit touto funkcí svůj mobilní telefon. Který s touto aplikací snadno nahradí universální ovladač pro televize, videa nebo hifivěže. Na svědomí má tento program renomovaná polská společnost Psiloc. Po instalaci aplikace máte možnost do paměti zařadit několik zařízení, přičemž u každého zvolíte značku zařízení a konkrétní typ zařízení (video, DVD přehrávač…). A o zbytek se postará program sám. Aplikace využívá infraportu, přes který vysílá signály přímo k přístroji. Stačí tedy jen nadefinovat zařízení a můžete cokoliv dálkově ovládat. V databázi programu je drtivá většina všech známých značek. Takže se jen zřídka stane, abyste svou televizi v seznamu nenašli. Pokud tedy nenakupujete v Holešovické tržnici. Některé značky naleznete v databázi vícekrát, protože se systém odesílaných příkazů u různých modelů zařízení postupem času změnil. Dosah ovladače závisí na typu mobilního telefonu, konkrétně na vloženém infraportu. Zatímco u Siemens SX1 je dosah kolem 1 m, tak u Nokie 6600 jsou to slušné 3 metry.

Více zde: http://shop.psiloc.com/en/Application,65545,Psiloc+Total+irRemote

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu, fotka

Tom Tom Navigator: Mapy v mobilu

Další užitečná aplikace - Tom Tom Navigator obsahuje detailní mapy regiónů (mapy lze dokupovat) a při připojení GPS modulu lze aplikaci Tom Tom využít i jako plnohodnotný navigační systém na cesty. Program umožňuje vyhledávání adres nebo objektů a zároveň zvolí nejlepší cestu dle uložených map. Které jsou vykreslené buď v 2D nebo 3D verzi. Při navigování lze normálně uskutečňovat hovory, takže se nemusíte bát, že se vám někdo nedovolá. Ideální je aplikaci dokoupit k pda, kde již GPS modul je. Při užívání v mobilním telefonu se Symbianem, se musíme nejdříve spojit s GPS zařízením (třeba pomocí Bluetooth), které nám předá informace o naší pozici. Jinak nelze samozřejmě funkci navigačního systému využívat. A aplikace nám dovolí si „jen“ prohlížet mapy a navigovat dle vlastních schopností.

Více zde: http://www.tomtom.com/products/category.php?ID=2&Language=10

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu, fotka

Best Torch: Mobilní telefon místo baterky

Většina Symbianových telefonů má i velký a přehledný display. Ten si sice bere za oběť slabší výdrž při častějším používání. Ale i podsvícení můžeme někdy skvěle využít. Často se stává, že po ruce není žádná funkční baterka nebo svítilna. Ale mobil je po ruce skoro vždycky, tak proč tedy nepoužít mobil? Best Torch vám dobře posvítí, ať už na cestu nebo na ztracenou kontaktní čočku. Jednoduchá aplikace umožňuje regulaci jasu a dokonce umožňuje i svícení určitou barvou. Best Torch podporuje i nastavení horkých kláves, které urychlí spouštění svítilny i v normálním režimu telefonu.

Více zde: http://www.allaboutsymbian.com/software/item/Best_Torch_for_series_60.php

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu, fotka

Barcode Reader: Telefon ke kontrole čárových kódů

Čárové kódy skrývají řadu zajímavých informací. V několika linkách nalezneme název položky, její cenu, číslo a další informace, které nás při pohledu na změť čar jen těžko napadnou. K přeložení čárového kódu je většinou zapotřebí sofistikované zařízení, se kterým se setkáme na pokladně samoobsluhy. Ale něco podobného s dobrým softwarovým vybavením může hravě zvládnout i náš telefon! Stačí kód vyfotit a aplikace sama rozpozná obsažená data. Navíc program umožňuje i tvorbu čárových kódů. Stačí jen zadat požadované informace a BC Reader je bleskově převede do systému kódu.

Více zde: http://www.unteh.com/products/bcreader/

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu, fotka

Smartmovie player: Mobil místo video přehrávače

To, že máme mobil s velkorysým displayem, můžeme kromě použití namísto baterky využít i více zábavně. Stačí si nainstalovat aplikaci od společnosti Lonely Cat Games a v mžiku se náš telefon změní na kapesní přehrávač filmů. Smartmovie dokáže naplno využít potenciál velkých displayů. Protože narozdíl od ostatních video přehrávačů promítá video na celou plochu obrazovky. Kromě samotné instalace programu musíme ještě do telefonu nahrát kodeky Xvid, které nám umožní přehrávání videa v rozumné velikosti. Pak už jen stačí použít přibalený konvertor a v počítači nějaké to video převést na potřebné rozlišení mobilu. Výsledné video je už v telefonu přehratelné. Pro informaci, film o velikosti 700 MB zmenšíme převedením do formátu stravitelného mobilem asi na velikost 80 MB. Takže se nám na paměťovou kartu vejde hned několik celovečerních filmů.

Více zde: http://www.lonelycatgames.com/?app=smartmovie

5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu, fotka

Srovnání aplikací:

Název aplikace: Výrobce: Funkce: Podporované telefony: Cena:
Total Ir Remote Psiloc Universální dálkové ovládání Nokia 3600, 3620, 3650/60, 6260, 6600, 6620, 7650, Panasonic X700, X800, Samsung D720, D730, Sendo X, X 2, Siemens SX1 24.95€
Tom Tom Navigator Tom Tom Navigátor s detailními mapami HTC P3600, X7500, Nokia E61, N73, N80 99€
Best Torch Smartphoneware Svítilna s pomocí displaye Nokia 3600, 3620, 3650/60, 6260, 6600, 6620, 7650, N-gage, N70 series, N90, Panasonic X700, X800, Samsung D720, D730, Sendo X, X 2, Siemens SX1 3.5€
Barcode Reader Unteh Překladač čárových kódů Nokia 7610, Nokia Series 60, Nokia 6260, 6620, 6630, 6600, 6670 11€
Smartmovie Lonely Cat Games Kapesní přehrávač filmů Symbian S60, S60 3rd edition, UIQ, UIQ 3.0, Series80, Nokia 7710 27€

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 13

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku 5 aplikací, které změní funkce vašeho telefonu


počet příspěvků: 3

era

29.07.2010 v 13:32

To už asi teď moc neplatí, když to bylo před 3 lety...

Odpovědět

Sojka

30.07.2010 v 09:45

cheche to už asi ne no:-)

geusa

10.10.2010 v 14:48

Cus

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.