Přeposlat Telefon pro nedoslýchavé

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Telefon pro nedoslýchavé

29.06.2007 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Panasonic představuje světovou novinku – první bezdrátový telefon s funkcí vibračního přenosu zvuku.

Společnost Panasonic uvádí na český trh bezdrátový telefon KX-TG7170 s unikátní funkcí vibračního přenosu zvuku, která umožňuje telefonovat i osobám s poruchou sluchu. Užitím této unikátní technologie najde své uplatnění i v provozech se zvýšenou hladinou hluku. Nový model je první bezdrátový telefon na světě tohoto typu a samozřejmě nabízí i mnoho komfortních funkcí, například telefonní seznam s kapacitou 50 položek nebo identifikaci volajícího.

Na jakém principu nový telefon funguje? U slyšícího člověka jsou zvukové vlny zachyceny boltcem a vedeny zevním zvukovodem k bubínku, který rozkmitají. Takovéto vedení zvuku se nazývá vzdušné. Vedle toho je možné rozkmitat tekutiny ve vnitřním uchu přímým přenosem vibrací lebečních kostí – v tomto případě se hovoří o vedení kostním.

Telefon pro nedoslýchavé, fotka

Nový mikrotelefon Panasonic využívá k přenosu zvuku vibrací během telefonického hovoru. Pro správnou funkci stačí přitlačit sluchátko ke tváři poblíž ucha. Telefony s kostním vedením jsou určeny osobám s tzv. převodní poruchou sluchu, tj. poruchou, jejíž příčina je v poškození zevního nebo středního ucha. Dále je vhodný i pro ty, kteří nemohou nosit běžné sluchové pomůcky, protože trpí chronickými záněty nebo mají extrémně úzký zvukovod. Telefon není vhodný pro osoby s percepční poruchou sluchu, která má příčinu v poškození vnitřního ucha nebo sluchové dráhy. Pro tento typ poruchy je totiž charakteristické postižení jak vzdušného, tak kostního vedení.

V České republice se bezdrátový telefon pro nedoslýchavé Panasonic KX-TG7170 prodává ve stříbrném provedení a jeho doporučená cena je 4 495 Kč.

Zdroj informací www.panasonic.cz.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Telefon pro nedoslýchavé


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.