Přeposlat Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?

19.02.2019 | redakce | Komentářů: 0 |

Nikon začátkem roku přinesl působivý kompakt Coolpix A1000, který pro některé z nás znovu dává smysl tomu, kompakt vůbec mít. Je to znatelný krok vpřed oproti předchozí generaci A900. Základem je kompaktní tělo s rozměry 114.2 x 71.7 x 40.5 mm a váhou 330 gramů. Přístroj se skvěle a pevně drží díky praktickému úchopu a přitom se vejde do kapsy.

Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?

Není to vyloženě fotoaparát pro začátečníky a najdeme tu i rozšířené ovládací prvky, jako ovládání clony nebo dokonce plně manuální režim. Je tu také elektronický hledáček, doplňující kvalitní displej. Je však poměrně malý a není dobré na něj spoléhat příliš často.

Displej má 3 palce, rozlišení 1166 bodů, je výklopný a dokonce dotykový.Pokrývá přitom skoro celou zadní stranu foťáku.

Tím největším lákadlem ale možná je 35násobný optický zoom. Funguje dobře a ovládá se výborně i díky funkci snap-back, která vám v případě ztráty foceného objektu umožňuje dočasně odzoomovat, abyste ho znovu našli.

Pokud si uvědomíme, že větší zoom skutečně využije jen málo z nás, nahradí pro nás tento kompakt řadu podstatně dražších a větších ultrazoomů. Je to přitom fotoaparát snadno ovladatelný, poskytuje i poloautomatický a manuální režim, a má dotykový displej s dobrou viditelností za denního světla.

Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?

Bohužel, kde A1000 mnohé z nás zklame, je samotná kvalita snímků. Přístroj se zapíná rychle a v dobrém světle funguje automatické ostření rychle a spolehlivě. Nepřekvapí ani, že za horšího světla je ostření pomalejší a méně spolehlivé. Slabinou ale už je horší dynamický kontrast, pořízené fotografie nejsou tak kontrastní, jako u fotoaparátů vyšší nebo i srovnatelné kategorie. Dokonce telefony vyšší třídy pořizují na pohled působivější a kontrastnější fotky. Coolpix A1000 má dobrý snímač, chybí mu však kvalitnější zpracování snímku, které by mu dodalo pestré barvy a detaily.

Snímačem je 16 MP 1/2.3 CMOS, který nám umožní také natáčení ve formátu 4K se 30 snímky za sekundu. Full HD potom běží i s 60 FPS. Přístroj dokonce podporuje SnapBridge pro dálkové ovládání a přenos snímků do vašeho chytrého telefonu.

Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?

Je nutno zvážit, zda je to fotoaparát pro nás. Smíříme se s nedokonalým kontrastem snímků výměnou za výborný zoom se spolehlivou stabilizací? Využijeme možnost natáčet 4K video? Potřebujeme, aby fotoaparát byl takto malý? Nebo si raději pořídíme něco trochu většího, co se však nenechá v žádném ohledu zahanbit smartphonem?

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nikon Coolpix A1000: Stojí za to?


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.