Přeposlat Ztráta mobilu? Ženám jde spíš o fotky

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ztráta mobilu? Ženám jde spíš o fotky

10.03.2016 | Tisková zpráva | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Čeho si dámy cení více – svých mobilních zařízení, nebo toho, co na nich mají uložené? Podle průzkumu Kaspersky Lab a B2B International, který probíhal i mezi českými uživateli, jsou to právě fotky a videa, které jsou pro více než polovinu žen (53 %) hodnotnější, než cokoliv jiného. Stejného ražení je oproti tomu jen 39 % mužů.

Ztráta mobilu? Ženám jde spíš o fotky

Ženy na rozdíl od mužů častěji sdílejí fotky, na kterých jsou vyfoceny ony samy (48 %, u mužů 43 %) nebo jejich známí (40 %, u mužů 33 %). Skoro jedna třetina žen (29 %) se ale obává, že by se prostřednictvím fotek a videí mohli kyberzločinci nabourat do jejich zařízení. Každá třetí z nich se pak strachuje možného nevhodně šířeného soukromého obsahu bez vlastního souhlasu. Obavy se týkají především možnosti, že budou data poslána nevhodné osobě (30 %) nebo že poškodí jejich vztahy (31 %).

I přes to, že se o fotky obává více než čtvrtina žen, základní bezpečnostní opatření nepoužívá naprostá většina z nich. Například jen 19 % žen, na rozdíl od 27 % mužů, věří, že mohou být obětí kybernetického útoku. Stejné množství žen (19 %) nepoužívá naprosto žádné bezpečnostní řešení. V bezpečnostním kvízu Kaspersky Lab navíc čtvrtina (27 %) dam přiznala, že ani nezálohují data. V případě odcizení nebo zničení zařízení jsou tak cenné informace navždy ztraceny. Muži jsou na tom v tomto ohledu lépe. Zařízení zálohuje 80 % z nich.

Pokud chcete kyberzločincům ztížit práci, chraňte svá zařízení heslem a šifrováním. Zašifrovaná data, i když padnou do špatných rukou, budou v bezpečí. Nezapomínejte ani na pravidelné zálohování, díky kterému si uchováte vaše vzpomínky i v případě, že o své zařízení přijdete. Využít můžete například Kaspersky Total Security – multi-device.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ztráta mobilu? Ženám jde spíš o fotky


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.