Přeposlat Vodafone spustil nejrychlejší mobilní internet

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vodafone spustil nejrychlejší mobilní internet

16.10.2015 | Tisková zpráva | Operátoři, tarify | Komentářů: 0 |

Vodafone jako jeden z prvních operátorů v Evropě a první operátor v České republice spustil agregaci až tří pásem pro LTE-A v Karlových Varech.

Vodafone spustil nejrychlejší mobilní internet

Technologii LTE-A Vodafone zpřístupnil veřejnosti v Kalových Varech v loňském roce. Při agregaci dvou pásem sítě LTE lze v síti Vodafone stahovat data rychlostí až 225 Mb/s a odesílat je rychlostí až 50 Mb/s.

Nyní Vodafone spustil v lázeňské zóně v Karlových Varech pro LTE-A agregaci tří pásem, tzv. Carrier Aggregation. Jedná se o spojení pásem 1800 MHz (o šířce 20 MHz), 800 MHz (o šířce 10 MHz) a 2100 MHz (o šířce 10 MHz). Rychlost stahování je v tomto případě až 300 Mb/s.

„Spojením tří pásem v síti LTE-A pomocí funkce Carrier Aggregation dojde k významnému zvýšení rychlosti mobilního přenosu dat, zvýšení výkonu LTE systému a pokrytí s vysokou schopností odbavení dat,“ říká Jiří Švarc, ředitel vývoje sítě ve Vodafonu.

Vodafone spolupracuje se společností Samsung, jakožto dodavatelem koncových zařízení. Agregaci tří pásem společně testují na nejnovějším smartphonu Samsung Galaxy S6 edge+, který podporuje LTE kategorie 9. Tento přístroj již brzy umožní praktické využití této technologie také zákazníkům Vodafonu.

Počet zařízení s podporou nové technologie bude postupně narůstat. Dosahované přenosové rychlosti překonávají většinu komerčně dostupných pevných připojení k internetu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Vodafone spustil nejrychlejší mobilní internet


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.