Přeposlat MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ

07.07.2015 | PR článek | Operátoři, tarify | Komentářů: 0 |

Děti si s technikou rozumí, mobilní telefony nevyjímaje. Prvňáci a druháci už mobil berou jako standard, pro dvanáctileté je samozřejmostí. Výjimkou ale není ani pětileté dítě s vlastním mobilním telefonem. Většina rodičů přitom svým dětem povolí měsíčně za telefon utratit méně než 200 Kč. Vyplývá to z průzkumu, který pro virtuálního operátora SAZKAmobil provedla společnost NMS Market Research.

MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ

Mobily mají už i předškoláci, rodiče je chtějí mít pod kontrolou

Nástup do školy je pro české rodiče důležitým impulzem ke koupi mobilního telefonu pro dítě. Roste ale i počet předškoláků s vlastním mobilem, 13% českých dětí už jej má dokonce v pěti letech. Téměř polovina rodičů přitom mobil dítěti pořizuje kvůli starostem o jeho bezpečnost a možnosti své dítě kdykoliv zkontrolovat. „Jen 16 % účastníků průzkumu přiznává, že je ke koupi telefonu dítě přimělo z důvodu sociálního tlaku – chtělo jej, protože jej měli ostatní,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel SAZKAmobilu.

Děti smí provolat maximálně 200 Kč, přednost má kredit

Měsíčně smí děti provolat méně než 200 korun. Účty za telefon přitom ve většině případů platí rodiče, jen 12% dětí se na platbě za telefon podílí z kapesného. Platby za telefonování dětí ve věku do 15 let jsou ve většině případů (72 %) zajišťovány prostřednictvím předplacené karty (kreditu).

MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ

Další zajímavosti:

  • Děti volají nejčastěji několikrát do týdne (51 %) či párkrát za měsíc (22 %). Denně volá jen
    19 % českých dětí.
  • V 70 % případů děti volají rodičům, zhruba čtvrtina (23 %) odchozích hovorů směřuje kamarádům.
  • Děti telefon používají primárně k volání a psaní SMS (66 %), některé využívají také internet (23 %).
  • Mobily slouží i k přehrávání hudby (43 %), focení (35 %), hraní her (58 %) či spouštění aplikací, jako je Facebook, Instagram nebo WhatsApp(20 %).
  • Předplacená karta je populární také v menších městech do 20 000 obyvatel (80 %), v rámci ČR ji nejvíce preferují volající v Ústeckém kraji (92 %).

 

MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ

SAZKAmobil vstoupil na trh 17. února 2014 a od samého počátku je černým koněm na trhu virtuálních operátorů. Za velmi krátkou dobu a na plně saturovaném telco trhu získal téměř 190 000 zákazníků, je nejrychleji rostoucím virtuálním operátorem v Česku a nově představil nejvýhodnější tarif na trhu v cenovém rozmezí 299–400 Kč. Více informací naleznete stránkách SAZKAmobil.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku MOBIL DNES NENÍ VÝJIMKOU ANI U PĚTILETÝCH DĚTÍ


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.