Přeposlat Dvě pětiny Čechů půjčují svá zařízení bez obav o zabezpečení dat

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dvě pětiny Čechů půjčují svá zařízení bez obav o zabezpečení dat

20.01.2015 | Tisková zpráva | Tipy, triky, rady | Komentářů: 0 |

Více než dvě pětiny českých uživatelů, konkrétně 43 %, nechrání svá data na zařízeních připojitelných k internetu, která půjčují rodině, přátelům či kolegům. Tito respondenti nevidí ve sdílení zařízení žádná rizika. Vyplývá to z průzkumu Kaspersky Lab a B2B International, jež oslovil přes jedenáct tisíc uživatelů ve 23 zemích včetně Česka.

Dvě pětiny Čechů půjčují svá zařízení bez obav o zabezpečení dat

Téměř dvě pětiny dotázaných v Česku své zařízení půjčují někomu dalšímu, 37 % dalšímu dospělému v domácnosti, 5 % dítěti a 3 % kolegovi nebo jinému známému. Zvyšují tím přitom riziko ztráty nebo odcizení dat, zejména uložených přihlašovacích či soukromých údajů.

28 % těch, kteří uvedli, že svůj počítač, mobil či tablet sdílejí s jinými, nezavedli vůbec žádné zabezpečení, pouze 33 % respondentů v ČR zálohuje svá data před tím, než zařízení půjčí, 28 % je chrání heslem a jen 16 % si dává pozor na to, aby na nich žádné důležité informace neuchovávalo.

Vhodná řešení zabezpečení, jako je Kaspersky Internet Security – multi-device 2015, přitom umí dohlížet na to, aby nezkušení uživatelé nenavštěvovali nebezpečné stránky, nestahovali škodlivé soubory a nebyli vystaveni dalším hrozbám. Fungují na řadě platforem. Jejich součásti lze využít na počítačích s Windows i OS X a zařízeních s Androidem. Zabezpečený prohlížeč funguje i na Widnows Phone a iOS.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dvě pětiny Čechů půjčují svá zařízení bez obav o zabezpečení dat


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.