Přeposlat Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!

09.12.2014 | Tisková zpráva | Aplikace, hry | Komentářů: 0 |

Dnes byl oficiálně spuštěn on-line systém GameStylus, který umožňuje každému, kdo má zájem, snadno vytvořit mobilní hru pro mobilní telefony, tablety a další zařízení s operačním systémem Android. GameStylus se skládá z webového rozhraní, do kterého lze nahrát všechny prvky hry (grafiku, hudbu, zvuky) a určit, co se má ve hře dít, a z aplikace GameStylus, ve které lze hotové hry hrát. Z hotových her lze rovněž vytvořit samostatné aplikace, které si uživatelé mohou běžným způsobem stáhnout z Google Play nebo z dalších obchodů s aplikacemi pro Android.

Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!

Systém GameStylus je určen především pro tvorbu her typu Adventure – her s příběhem, kde hrdina jde za určitým cílem, přičemž cestou plní řadu úkolů. Lze však vytvářet i další typy aplikací, které mohou využít výhod systému. V této chvíli jsou přímo na stránkách GameStylus.com k dispozici jednoduché hry pro malé děti, ale i dvě adventury – Rybka Alvin slaví Vánoce – a Mutanti versus Vyvolení: Únos. Vybrané hry jsou již k dispozici i jako samostatné aplikace na Google Play (zdarma nebo velmi levně).

K získání lepší představy o tom, jak lze v systému GameStylus tvořit hry, slouží videa a návody, které jsou aktuálně dostupné v českém a v anglickém jazyce.

  • základní návod a video:

http://gamestylus.com/jak-vytvorit-mobilni-hru-krok-za-krokem-navod-2-60

  • pokročilejší návod a záběry ze skutečně tvořené hry

http://gamestylus.com/co-vedet-pri-tvorbe-hry-navod-2-61

Systém GameStylus i aktuálně dostupné hry byly vyvíjeny během cca 18 měsíců, další hry od týmu GameStylus jsou v různých fázích rozpracovanosti. Za projektem stojí tým složený z lidí se zkušenostmi s tvorbou adventure her pro PC, ale i z tvůrců, pro něž je GameStylus první takovou zkušeností.

Základní myšlenkou projektu je jednoduchost. Systém GameStylus staví na 2D i pseudo-3D grafice a po tvůrcích nevyžaduje žádné znalosti programování. Díky tomu jsou odstraněny všechny zásadní bariéry pro tvorbu adventure her i jednoduchých výukových aplikací: Hlavní je nyní nikoli znalost technických detailů, ale chuť tvořit a nabídnout hráčům zajímavý příběh.

Použití systému GameStylus je zcela zdarma. Zdarma lze hry tvořit, zdarma lze stáhnout i aplikaci GameStylus a v ní hry hrát. Tvůrci, kteří mají zájem své hry nabídnout jako placené, je mohou rovněž vytvořit přímo na webu a provozovatel systému GameStylus zajistí vytvoření plnohodnotné aplikace vhodné k umístění na Google Play a do dalších obchodů s mobilními aplikacemi. V tomto případě se pak o příjmy z prodejů podělí tvůrci hry a provozovatel systému GameStylus.

Odkazy na Google Play:

Mutanti versus Vyvolení: Únos (zdarma)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bispiral.gs8&hl=cs

Rybka Alvin slaví Vánoce (19,50 Kč)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bispiral.gs21&hl=cs

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Od teď už zvládne vytvořit hru pro Android každý!


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.