Přeposlat Pantech Vybe

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pantech Vybe

27.06.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pantech Vybe je mobilní telefon střední kategorie, v současné době v nabídce amerického operátora AT&T. Díky své solidní fyzické klávesnici a dobrému uživatelskému rozhraní představuje vcelku obstojný telefon pro psaní textových zpráv a volání. Na druhou stranu ale nemá o mnoho víc k nabídnutí – vypadá a působí prakticky stejně jako dva roky starý model Pantech Renue. Bohužel jej charakterizuje také špatná zvuková kvalita hovoru a velmi slabý displej. Je sice k dostání levně a středně nebo méně nároční uživatelé s ním nejspíš budou spokojeni, rozhodně ale nepřináší nic nového.

Pantech Vybe

Oproti zmíněnému modelu Pantech RenueVybe alespoň jednu výhodu – vykazuje tradičnější tvar hranolu o velikosti 114 x 59 x 13 milimetrů a solidní hmotnosti 140 gramů. Okraje jsou mírně zaoblené, celkový dojem z povrchového designu ale kazí lacině vyhlížející černý plast. Texturovaný zadní panel ukrývá baterii o kapacitě 1230 mAh a prázdný slot pro paměťové karty microSD s kapacitou až 32 GB. Přední straně dominuje TFT LCD displej s délkou úhlopříčky 3,2 palce (8,1 cm) a rozlišením pouhých 400 x 240 pixelů. V rámci ceny a určení telefonu nejde o takový problém, i když kvalita displeje je skutečně mizerná. Text i obrázky působí rozmazaně a navíc hodně odráží sluneční světlo. Alespoň náhledové úhly jsou dostatečně široké. Při zavřené pozici jsou k dispozici tři dotykové klávesy pod displejem. Fyzická klávesnice typu QWERTZ je výsuvná a obsahuje čtyři řady menších, podsvícených kláves. Jsou mírně vyzdvižené nad rovinu klávesnice, ale velmi natěsnané, proto občas stisknete nechtěně jinou. Celkově je ale klávesnice rozhodně pozitivním přínosem.

Pantech Vybe

Hlasová kvalita hovoru je bohužel zklamáním. Příjem je sice silný a zvuk dostatečně hlasitý, je však doprovázen nepřetržitým otravným šumem na pozadí. Špatná kvalita hovoru u telefonu, který je určen právě k hovorům a psaní SMS zpráv, je nepochybně velkým negativem. Vybe pracuje na sítích 2G a 3G od AT&T; podpora 2100 MHz z něj dělá globálně využitelný telefon. Výdrž baterie je spíše průměrná, ale vcelku dostatečná. Činí lehce přes 6 hodin doby kontinuálního hovoru po 3G. Uživatelské rozhraní se oproti Renue příliš nezměnilo, což je v podstatě dobře – stále jde o pohledný, jasný a snadno ovladatelný systém. Můžete přepínat mezi třemi nastavitelnými domovskými obrazovkami a přidávat libovolně ikonky či aplikace. Zkratkové ikonky na spodní straně displeje poskytují rychlý přístup k menu, kontaktům, telefonu i textovým zprávám. Předinstalovány jsou tradičně aplikace jako budík, kalkulačka, zápisník nebo světový čas. Webový prohlížeč zase zvládá velmi dobře WAP stránky.

Pantech Vybe

Pantech Vybe samozřejmě nepatří k rychlým telefonům, což je patrné již z údajů o jeho výkonnostní jednotce. Tou je čipset Qualcomm QSC2670 s taktem 230 MHz, jenž odpovídá době před několika lety. Odpovědní reakce je kvůli tomu pomalá, jelikož po doteku musíte na start příslušné aplikace čekat zhruba jednu až dvě sekundy. Je jasné, že pokud potřebujete rychlejší telefon nebo větší výběr aplikací, musíte sáhnout po smartphonu. Na poměry „textovacího“ telefonu však Vybe rozhodně není špatný – text zpráv je u něj přehledně řazen do podoby kontinuální konverzace a nechybí ani zdařilá e-mailová aplikace. Pro multimediální soubory je k dispozici pouze 42 MB vnitřní kapacity paměti, tu však lze navýšit kartami microSD. Telefon přehrává hudební soubory ve formátech AAC, MP3, WAV a WMA, a to v překvapivě dobré kvalitě. Podpora videa už je slabší, podporovány jsou soubory ve formátu MPEG4 v rozlišení pouhých 320 x 240 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 3 megapixely a pořizuje pouze průměrné snímky se špatnou reprodukcí barev. Videozáznam v kvalitě 320 x 240 pixelů je pak prakticky zcela nepoužitelný.

Pantech Vybe

Jak tedy zhodnotit jednoduchý „textovací“ telefon Pantech Vybe? Samozřejmě se musíme oprostit od jakéhokoliv srovnávání se smartphony typu HTC One (M8), které představují z hlediska vývoje zcela jiné století. Vybe je určen méně náročným uživatelům, kteří nepotřebují skvělé specifikace a výkon, zato rádi telefonují a zejména pak často píšou textové zprávy. Snad největším problémem tohoto telefonu je ale fakt, že prakticky není o nic lepší než jeho téměř o dva roky starší příbuzný Pantech Renue. S výjimkou displeje a celkového tvaru jej Vybe nepřekonává v žádném podstatném ohledu, což je vzhledem k časovému odstupu mezi nimi na pováženou. Pokud nutně nepotřebujete fyzickou klávesnici a přitom byste rádi přece jen trochu té kvality navíc, zkuste například levnější smartphone Motorola Moto X, který je sice výrazně dražší než Vybe, ale kvalitou jej překonává ještě mnohem více.

Pantech Vybe

 

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 59 x 13 mm

Hmotnost: 140 gramů

Úhlopříčka displeje: 3,2 palce (8,1 cm)

Rozlišení displeje: 400 x 240 pixelů

Typ displeje: TFT LCD

Dostupná kapacita paměti: 42 MB

Kapacita baterie: 1320 mAh

Rozlišení fotoaparátu: 3 MP

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pantech Vybe


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.