Přeposlat Pantech Breeze IV

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Pantech Breeze IV

17.02.2014 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Již čtvrtý model „véčka“ Pantech Breeze dokazuje, že levné jednoduché telefony jsou stále oblíbeným a žádaným artiklem. Breeze IV v nabídce amerického operátora AT&T je však možná až zbytečně ambiciózní. Nenabízí pouze typickou nabídku voice and text (volání a psaní textových zpráv), ale přichází s rozšířenou nabídkou nepříliš využitelných multimédií a webových aplikací, které však přináší v mnohem lepším provedení smartphony. Tento trend měl smysl v době, kdy „véčka“ ještě dominovala trhu s mobilními telefony, nyní je již ale věcí minulosti. Breeze IV nicméně nabízí velký displej i prostorné klávesy a snadno se používá. Mezi jeho hlavní zápory patří naopak slabší hlasová kvalita hovoru, absence standardního vstupu pro sluchátka a poněkud horší výdrž baterie.

Pantech Breeze IV

Svojí velikostí by Breeze IV velmi dobře zapadl do jakékoliv řady „véček“ z minulého desetiletí. Je poměrně velký, solidní a jeho plastové tělo dosahuje rozměrů 106 x 53 x 17,5 milimetrů a hmotnosti 110 gramů. Na své rozměry je tedy velmi lehký a snadno přenosný. Vnější displej má rozlišení 128 x 128 pixelů a délku úhlopříčky 1,4 palce (3,6 cm). Vnitřní LCD je podstatně lepší, s třípalcovou úhlopříčkou a rozlišením 400 x 240 pixelů. Přesto samozřejmě nesnese srovnání ani s displeji velmi zastaralých smartphonů. Klávesy jsou velké a pohodlně se tisknou, vše je uzpůsobeno jednoduchosti a snadnému ovládání. Také základní uživatelské rozhraní je zjednodušené a především textové, lze jej však manuálně nastavit na klasičtější menu založené na ikonkách. Pokud však chcete právě takové rozhraní, měli byste si pořídit spíše smartphone.

Pantech Breeze IV

Hlasová kvalita hovoru je u Breeze IV spíše průměrná. Dochází k mírné deformaci hlasu při maximálním nastavení hlasitosti a na pozadí je slyšet tlumený svist. Nejde sice o nijak zásadní problém, ale u telefonu s velkým důrazem na volání jde přece jen o nepříjemnou vlastnost. Další slabou stránkou tohoto telefonu je menší výdrž baterie. Podle provedených testů zvládá pouze 5 hodin a 15 minut volacího času po 3G, což je dnes již mírný podprůměr. K dispozici není standardní vstup pro sluchátka, což je také mínus. Alespoň je však podporován Bluetooth 2.1 (pro hudbu i hlasové vytáčení). Breeze může s jistým datovým plánem fungovat také jako modem pro laptop, při relativně nízkých HSPA 3.6 3G rychlostech však tuto možnost nelze doporučit. A pokud si pomyslíte, že tento mobilní telefon vypadá jako model z roku 2006, nejste tak úplně daleko od pravdy: jeho čipset Qualcomm QSC6270 je skutečně z tohoto roku.

Pantech Breeze IV

Fotoaparát má rozlišení 3 megapixely a natáčí videa ve kvalitě 320 x 240 pixelů při slabých 12 fps. Snímky vypadají téměř výhradně nadměrně zrnitě, výjimkou je pouze situace, kdy jsou pořízeny za jasného, slunečného dne. K dispozici je asi 66 MB vnitřní paměti, navíc ji však můžete navýšit kartami microSD (slot se nachází pod baterií). Aplikace, které „upozorní na dobu braní léků“ (vlastně budík) a na fotoaparátu založená „lupa“ potvrzuje, že cílovou skupinou tohoto telefonu jsou zejména senioři. Mimochodem, budík funguje skvěle, ale lupa poskytuje dosti neostrý obraz. Breeze IV nabízí také přehrávač hudby a videa (MP3 a AAC, video 320 x 240p MP4), dále hru Solitaire, e-mailového klienta a limitovaný webový prohlížeč. Jak už ale bylo řečeno, pro tyto účely (a jakoukoliv sofistikovanější činnost) zvolte raději jakýkoliv alespoň průměrný smartphone.

Pantech Breeze IV

Pro náročnější uživatele nepředstavuje Breeze IV reálnou volbu. Jde o jednoduchý, snadno ovladatelný přístroj ideální pro seniory, začátečníky, děti nebo jednoduše kohokoliv, kdo potřebuje telefon zejména pro volání a psaní textových zpráv. Bohužel právě v tomto ohledu ale Breeze IV nejvíc zklame: namísto toho, aby byl konstruován pro dlouhou výdrž a skvělou hlasovou kvalitu hovoru, nabízí nepříliš využitelné aplikace a mírně vylepšený displej. Právě zvuková kvalita hovoru i výdrž baterie však patří ke slabinám telefonu, i když nejsou vyloženě katastrofální. Chcete-li tedy jednoduché „véčko“ s úzkou nabídkou možností, ale vysokou kvalitou klíčových vlastností, porozhlédněte se jinde. Modely jako Doro PhoneEasy nebo Jitterbug Plus by vám v tom případě mohly vyhovovat lépe.

Pantech Breeze IV

Základní údaje:

Rozměry: 106 x 53 x 17,5 mm

Hmotnost: 110 gramů

Typ vnitřního displeje: LCD

Velikost vnitřního displeje: 3 palce (7,6 cm)

Rozlišení displeje: 400 x 240 pixelů

Procesor: Qualcomm QSC6270

Kapacita paměti: 256 MB (uživatelsky dostupných 66 MB)

Kapacita baterie: 1030 mAh

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Pantech Breeze IV


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.