Přeposlat Jitterbug Touch 2

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jitterbug Touch 2

29.01.2014 | Monika Kovačková | Technologie | Komentářů: 0 |

Koncem roku 2012 jsme si představili jednoduchý smartphone Jitterbug Touch, který měl představovat úvodní seznámení amerických seniorů s chytrými androidovými telefony. Disponoval také pěknou fyzickou klávesnicí, umožňující pohodlnější psaní. Jeho nástupce již tuto klávesnici nenabízí, zato je však aktualizován po softwarové i hardwarové stránce a poskytuje tak solidnější výkonnost i širší spektrum dovedností. Má také zjednodušené uživatelské rozhraní, přístup k androidovým aplikacím nebo třeba systém rychlé pomoci v případě náhlých zdravotních obtíží. Mezi jeho nedostatky patří zejména pomalejší výkon, již zmíněná absence fyzické klávesnice nebo chybějící blesk u fotoaparátu. Celkově je však velmi dobrou volbou, zejména pro seniory nebo začínající uživatele smartphonů.

Jitterbug Touch 2

Touch 2 měří 124 x 63 x 11 milimetrů, jeho hmotnost dosahuje 140 gramů. Tím pádem je podstatně lehčí než jeho předchůdce, což je samozřejmě výhoda. Handset je v podstatě identický s Huawei Ascend Plus, vystupující nyní pod novou značkou. Tělo je hranaté, černé a kompletně tvořené plastem. Touch 2 si příliš nehraje na něco, čím není, jinými slovy nepůsobí nijak luxusním dojmem. Zato však vypadá jako solidní přístroj s dobrou celkovou stavbou. TFT LCD displej má délku úhlopříčky 4 palce (10,2 cm) a rozlišení 800 x 480 pixelů. Náhledové úhly jsou široké, barvy jsou věrně reprodukovány. Displej sice není výrazně ostrý, ale text je velký a dá se velmi dobře číst. Rozhodně jde o pokrok v porovnání s původním modelem Jitterbug Touch, který disponoval pouze třípalcovým (7,6 cm) displejem. Je tak pouze škoda, že nebyla zachována původní skvělá fyzická klávesnice; obrazovková androidová klávesnice je ve srovnání s ní přece jenom trochu malá.

Jitterbug Touch 2

 

V nabídce Touch 2 nechybí 802.11 b/g/n Wi-Fi (na pásmu 2,4 GHz), Bluetooth 2.1 ani GPS. Hlasová kvalita hovoru je obstojná, rozhodně ale nepatří k nejlepším. Baterie poskytuje výdrž necelých osmi hodin kontinuálního hovoru, čímž překonává například příbuzný Jitterbug Plus o více než dvě hodiny. Procesorem je dvoujádrový ARM Cortex A5 s taktem 1 GHz, doplněný o 512 MB RAM. Tím pádem samozřejmě nepatří mezi rychlostní démony, ale má dost výkonu na to, aby zvládal hladce všechny jednodušší androidové aplikace. Samozřejmě však nelze očekávat, že Touch 2 nahradí solidnější smartphony při hraní 3D her nebo prohlížení webu. Operačním systémem je ještě Android 4.0.4, což je ale v rámci této kategorie smartphonů zcela odpovídající. Celková kapacita interní paměti činí 2,1 GB, z toho ale jen 146 MB můžete využít pro instalaci aplikací. Naštěstí je k dispozici také slot pro paměťovou kartu micro SD, pojímající karty až do kapacity 64 GB.

Přehrávání her ani multimédií není silnou stránkou tohoto telefonu. Poradí si s většinou audio souborů, výjimkou jsou pouze formáty FLAC a WMA. Z videosouborů pak nelze přehrávat DivX, AVI a Xvid. V případě MP4 je zase v nastavení 1080p pozorovatelné mírné trhání obrazu. Hlavní fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů není špatný, pokud je scéna dobře osvětlená a objekty se nehýbou. V takovém případě jsou snímky poměrně detailní a ostré. V horších světelných podmínkách se však poměrně rychle vytrácí detaily a snímky jsou nadměrně zrnité, prakticky nepoužitelné. Frontální fotoaparát s rozlišením 0,3 megapixelu je velmi pomalý a dá se na něj pohlížet spíše jako na poněkud nadbytečný prvek. Nejvyšší rozlišení videa činí jen 480p a v horším světle je záznam dle očekávání nadměrně zrnitý. Zároveň tehdy výrazně poklesá snímkovací frekvence, a to až na pouhých 12 fps. V dobrém světle je ale záznam naopak poměrně pěkný a kvalitní, dá se proto využít například jako krátký klip, vhodný pro sdílení s rodinnými příslušníky a známými.

Jitterbug Touch 2

Telefon Jitterbug Touch 2 rozhodně není ambiciózní top-end smartphone s velkým potenciálem, představuje ale poměrně dobrou variantu zejména pro nenáročné či začínající uživatele a zvláště pak seniory. Nenabízí skvělou práci s multimédii, rychlý výkon při hraní 3D her nebo dokonalé specifikace, je ale solidní možností pro všechny, kteří chtějí pracovat alespoň na základní úrovni s androidovými aplikacemi, pořizovat poměrně kvalitní snímky, telefonovat a psát textové zprávy a přitom si nemuset lámat hlavu s relativně složitějším ovládáním a nastavením uživatelského rozhraní. Existují i lepší varianty jednoduchých smartphonů (zejména zmíněný Jitterbug Plus), ale Jitterbug Touch 2 za těmi nejlepšími rozhodně příliš nezaostává. Pokud tedy patříte k těm uživatelům, kteří se ztotožňují s popisem v předchozích větách, pak je možná Touch 2 přesně tím, co na trhu mobilních telefonů hledáte.

Základní údaje:

Rozměry: 124 x 63 x 11 milimetrů

Hmotnost: 140 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Velikost displeje: 4 palce (10,2 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Operační systém: Android 4.0.4

Procesor: ARM Cortex 5, dvoujádrový 1 GHz

Volná vnitřní paměť: 2,1 GB

Rozlišení fotoaparátů: hlavní 5 MP, frontální 0,3 MP

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jitterbug Touch 2


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.