Přeposlat Samsung C3050

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung C3050

19.08.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V posledních letech již mobilní telefony do jisté míry nahrazují úlohu psa coby nejlepšího přítele člověka. Ať už jste ve vlaku, čekárně nebo na úřadu, sotva tam nepotkáte někoho skloněného nad svým mobilem či smartphonem. Mnozí využívají stále rostoucí nabídku pokročilých aplikací, ne všichni je ale skutečně potřebují. Stále velkou skupinou uživatelů jsou lidé nenároční, kteří upřednostňují jednoduchý telefon pro jednoduchý účel – psaní/přijímání textových zpráv a volání. Mezi takovými přístroji nalezneme i Samsung C3050, který si svou premiéru odbyl již v roce 2009. Přesto je stále velmi populární a široce využívaný.

Samsung C3050

C3050 je jednoduchý kompaktní vysouvací telefon, jehož rozměry činí 97 x 47 x 15 milimetrů a hmotnost 86 gramů. Je tedy velmi lehký a bez problémů se vejde do každé kapsy. Ačkoliv se kvalitou svého displeje a celkovým výkonem nemůže měřit s kvalitnějšími chytrými telefony, poskytuje spolehlivou službu a k tomu i poměrně překvapivou nabídku doplňků. Jde o solidně stavěný telefon, který je dostupný v černé i růžové barvě. Manipulace s baterií a SIM kartou je u něj velmi jednoduchá, což se rozhodně nedá říct o mnoha smartphonech. Displej je pochopitelně značnou slabinou tohoto přístroje, ovšem pouze v očích náročnějších posuzovatelů. Má délku úhlopříčky 2 palce (5,1 cm) a rozlišení pouhých 128 x 160 obrazových bodů, rozliší celkem 65 tisíc barevných odstínů.

 

Samsung C3050

 

Vysouvání je hladké a efektivní, fyzická klávesnice postačuje k pohodlnému psaní textových zpráv i volbě čísel při volání. Vysunutím se také odhalí velmi skromný VGA fotoaparát s rozlišením 640 x 480 pixelů. Obrazová kvalita pořízených snímků i videa (maximální rozlišení činí 176 x 144p) je samozřejmě velmi nízká a prakticky se hodí jen k občasnému náhodnému použití. Výhodou je, že na rozdíl od fantasticky výkonných smartphonů se v případě C3050 rozhodně nemusíte bát jeho pádu nebo jiných nepříjemností – v rámci své kompaktnosti je velmi odolný a koneckonců také značně levný. Uživatelské rozhraní je poměrně štědré, nechybí FM rádio, MP3 přehrávač nebo webový prohlížeč WAP. Ten vám také umožní kontrolovat příchozí e-maily nebo i profily na sociálních sítích, ačkoliv kvalita je v tomto případě pochopitelně mizerná. Nechybí rovněž několik jednoduchých her, které vás zabaví ve chvílích čekání – například tetris.

 

Samsung C3050

 

Samsung C3050 samozřejmě nemůžeme porovnávat se současnými přístroji, a to ani zástupci nižších výkonnostních kategorií. Byl vytvořen již před čtyřmi roky a jeho důmyslný design, spolehlivost a odolnost jej stále drží vysoko z hlediska oblíbenosti a zájmu ze strany uživatelů. Co z něj však činí nadprůměrný handset je fakt, že jde o quad-band přístroj, využívající GSM technologii. Může být tedy využíván v každé zemi světa, což se o mnoha jednoduchých telefonech říci nedá. Z datových funkcí disponuje také GPRS a EDGE. Nechybí samozřejmě ani Bluetooth, z konektivních prvků je k dispozici standardní USB port. Baterie Li-Ion s kapacitou 800 mAh by měla postačit k nepřetržitému telefonnímu hovoru v době trvání 7 hodin, v pohotovostním režimu pak asi 340 hodin. Vnitřní paměť činí jen 24 MB, to ale není problém u takto jednoduchého telefonu.

 

Samsung C3050

 

Pokud se ohlížíte po jednoduchém a levném mobilním telefonu, vhodném na dovolenkový pobyt nebo jako dárek pro vaše děti, pak právě Samsung C3050 stojí za zvážení. Nechybí mu prakticky nic, co najdeme u ambicióznějších telefonů, vše ale poskytuje v mnohem slabší kvalitě. Rozhodně se nehodí pro vážně míněné pořizování snímků nebo videa, hraní náročnějších her a ukládání multimediálních souborů. Pro tyto účely mu chybí celková výkonnost, dobrý fotoaparát a dostatek vnitřní paměti (ačkoliv ji lze rozšířit paměťovými kartami microSD). Chcete-li však zejména levný a spolehlivý mobil pro psaní SMS a volání, pak C3050 může docela dobře splnit všechny vaše představy.

 

Samsung C3050

Základní údaje:

Rozměry: 97 x 47 x 15 milimetrů

Hmotnost: 86 gramů

Velikost displeje: 2 palce (5,1 cm)

Rozlišení displeje: 128 x 160 pixelů

Integrovaná paměť: 24 MB

Rozlišení fotoaparátu: 0,3 megapixelu

Kapacita baterie: 800 mAh

Výdrž baterie: 7 hodin kontinuální hovor, 340 h. pohotovost

Rozhraní: USB, Bluetooth

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung C3050


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.