Přeposlat Nejrychlejší smartphony současnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejrychlejší smartphony současnosti

10.07.2013 | Vladimír Socha | Zajímavosti | Komentářů: 0 |

Zejména dvě kritéria vypovídají o rychlostních parametrech chytrých telefonů: svižnost přenosu dat a samotná výkonnost jejich procesoru. První kritérium se může různit v závislosti na daném operátorovi a dalších podmínkách, objektivně porovnávat tedy můžeme pouze čistý výkon procesorů. Výrobci čipů samozřejmě neustále posouvají své možnosti a technologické hranice, což se promítá do stále rychlejší práce přístrojů s aplikacemi, bezchybného zobrazení 3D her i plynulého přehrávání HD videa. Následuje přehled některých z nejrychlejších smartphonů současnosti.

Nejrychlejší smartphony současnosti

Samsung Galaxy S4

Tento skvělý chytrý telefon nabízí nejrychlejší herní grafiku mezi současnými smartphony, zároveň však představuje také jeden ze dvou nejrychlejších přístrojů tohoto druhu na globálním trhu. Jeho procesorem je čtyřjádrový 1,9 GHz Qualcomm Snapdragon 600 (na některých trzích také osmijádrový Samsung Exynos 5 Octa procesor). Z hlediska specifikací tedy S4 dominuje, ačkoliv v některých softwarových procesech mírně zaostává za konkurenčním HTC One.

Nejrychlejší smartphony současnosti

 

HTC One

Tento nádherný smartphone už bude nejspíš navždy vnímán jako největší konkurent S4. Disponuje extrémně rychlým čtyřjádrovým 1,7 GHz procesorem Qualcomm Snapdragon 600 a navzdory mírně slabší specifikaci překonává S4 v mnoha ohledech. Například je schopný rychleji otevřít fotografické aplikace, má neuvěřitelně rychlý start po zapnutí a jeho LCD displej je o něco jasnější pro použití ve vnitřních prostorách i venku.

 

Nejrychlejší smartphony současnosti

 

LG Optimus G Pro

Tento smartphone disponuje stejným čipsetem jako HTC One, tedy čtyřjádrovým 1,7 GHz Qualcomm Snapdragon 600. Tomu odpovídá i jeho blesková výkonnost a fakt, že se v mnoha ohledech vyrovná předchozím dvěma hvězdným konkurentům. Disponuje rovněž nejpokročilejším operačním systémem Android Jelly Bean a jeho gigantický 5,5 palcový (14 cm) displej dokáže udělat dojem.

 

Nejrychlejší smartphony současnosti

 

LG Nexus 4

Tento smartphone disponuje čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s taktovací frekvencí 1,5 GHz. Vcelku očekávatelně už je o poznání pomalejší než čipsety předchozích „rychlostních démonů“, ačkoliv nejde o výrazný rozdíl a Nexus 4 tak stále patří k nejrychlejším přístrojům současnosti. Bezmála absolutní nepřítomnost bloatwaru způsobuje, že navigace skrz menu i běžný chod přístroje jsou velmi rychlé.

 

Nejrychlejší smartphony současnosti

 

Samsung Galaxy Note 2

Nejvzývanější tabletofon Samsungu byl zároveň jedním z prvních přístrojů, disponujících ve své době přelomovým čtyřjádrovým procesorem. S taktem 1,6 GHz zaručuje již téměř rok starému modelu dostatečnou výkonnost, což z hlediska obřího 5,5palcového displeje není zrovna málo. Ačkoliv se nemůže rovnat nejlepším smartphonům, zejména velká životnost tohoto přístroje i jeho procesoru patří k jeho největším přednostem.

 

Nejrychlejší smartphony současnosti

 

HTC One X+

HTC One X+ se samozřejmě nachází poněkud ve stínu svého hvězdného bratrance One, zaujmout ale dokáže také. Spolu s modelem HTC One X disponuje velmi rychlým čtyřjádrovým procesorem Nvidia Tegra 3 s taktem 1,7 GHz, navíc ale vykazuje také kompatibilitu s rychlými datovými sítěmi LTE. Tento smartphone je zajímavý také masivní interní kapacitou paměti, která činí 64 GB.

 

Nejrychlejší smartphony současnosti

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejrychlejší smartphony současnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.