Přeposlat Samsung Galaxy Exhibit

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Exhibit

01.07.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Velcí operátoři samozřejmě nabízejí množství vysoce kvalitních chytrých telefonů, z jejichž nabídky si může vybrat každý. Má to pouze jeden háček: pokud máte výrazně omezený finanční rozpočet, budou pro vás většinou nedostupné. Proto se na trhu začínají objevovat ve stále větším množství levné smartphony, které si zachovávají obstojnou kvalitu a nabídku doplňků a přitom vycházejí častou mnohonásobně levněji než jejich top-end konkurenti. Mezi takovéto modely patří i Samsung Galaxy Exhibit, nabízející dobrou zvukovou kvalitu hovoru, výkonný fotoaparát a samozřejmě právě nízkou cenu. Jeho nedostatkem je naopak absence podpory LTE, nepříliš kvalitní klávesnice a pouze průměrná výkonnost i specifikace. V rámci nízké ceny je však tento model nepochybně výhodnou koupí.

Samsung Galaxy Exhibit

Samsung Galaxy Exhibit je vlastně mírně modifikovanou verzí Galaxy S III Mini. Přitom je však dobré mít na paměti, že GS III Mini rozhodně není miniaturní verzí skvělého GS III – ten je nesrovnatelně kvalitnější v téměř každém ohledu. Galaxy Exhibit má nicméně i přesto podobný software a doplňky, které jsou dostupné v menším, více skladném designu. Zepředu opravdu vypadá jako miniaturní verze Galaxy S III, kterému se podobá barvou i celkovým designem. Při rozměrech 121 x 63 x 11 milimetrů a hmotnosti 121 gramů je však podstatně „tlustší“ a mnohem méně elegantní. Výhodou je, že tento menší telefon se oproti Galaxy S III podstatně lépe drží v jedné ruce a snadněji se i ovládá, zvláště pro uživatele s menšími dlaněmi. Na druhou stranu je ale problém v obrazovkové klávesnici, která je pro běžné použití přece jen trochu nepraktická. Klávesy jsou totiž příliš malé na to, aby se na ní dalo psát rychle a pohodlně. Jde spíše o zvyk, ale faktem je, že ani smartphony dané velikosti obvykle tento problém nemívají.

Samsung Galaxy Exhibit

Displej TFT LCD má délku úhlopříčky 3,8 palce (9,6 cm) a rozlišení 800 x 480 pixelů. Na pohled působí dostatečně ostře a detailně, ačkoliv barvy nejsou vyloženě syté a obrazovka by také mohla být o stupeň jasnější. Dvě podsvícená kapacitní dotyková tlačítka se nachází na obou stranách hlavního středového fyzického tlačítka. Napravo se nachází hlavní vypínač on/off, nalevo najdeme ovladače hlasitosti a slot pro paměťové karty microSD, dole potom port pro nabíjení. Podporováno je 802.11b/g/n Wi-Fi a přes Wi-Fi můžete uskutečnit také hovory, což je vcelku velké plus. Hlasová kvalita hovoru je obecně velmi dobrá, hlas zní oboustranně přirozeně, dostatečně zvučně a není ničím zkreslený. Potlačení hluku na pozadí je však spíše jen průměrné, což je občas bohužel dost znát. Výdrž baterie v přístroji je však velmi solidní – dosahuje téměř osmi hodin doby kontinuálního telefonického hovoru, což je stále ještě nadprůměr.

 

Samsung Galaxy Exhibit

 

Procesorem je dvoujádrový 1 GHz STE-U8420, což je poměrně málo vídaný čip. Jak se dá očekávat, je dostatečně rychlý pro běžnou práci, ale v zátěžových testech si vede spíše průměrně. Přesto zvládne bez problémů většinu z více než 800 000 aplikací na službě Google Play, rozhodně od něj ale neočekávejte zázraky například při hraní 3D her. Operační systém Android 4.1.2 (Jelly Bean) je moderní verzí platformy a fakticky tou nejnovější již v dostatečné míře dostupnou verzí Androida. Z hlediska softwaru se vám u tohoto chytrého telefonu dostane prakticky stejných prvků a nastavení jako u Galaxy S III, což je rozhodně pozitivum. Máte tak k dispozici bezpočet možností různých nastavení, od modifikace kvality hovoru až po aktivaci pohybového ovládání. Pokud bude Exhibit vaším prvním smartphonem, máte k dispozici jednoduchý režim, který okamžitě zjednoduší všechny ikonky a akce tak, aby jeho ovládání bylo intuitivní a snadné.

Samsung Galaxy Exhibit

K dispozici máte celkem 1,2 GB volné vnitřní paměti, díky kartám MicroSD ji však můžete snadno navýšit o dalších 32 nebo 64 GB. Podporovány jsou všechny standardní formáty hudebních souborů, s výjimkou formátu FLAC. Z videosouborů jsou přehrávány všechny až do rozlišení 720p, ovšem s výjimkou DivX, který přehrává pouze zvuk. Kvalita přehrávané hudby je nicméně výborná. Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů a je o něco kvalitnější než konkurenti u přístrojů srovnatelné kategorie. Pracuje poměrně rychle a výsledné snímky mají i překvapivě velké množství detailů, ačkoliv barvami příliš neoslní. Videozáznam je natáčen v kvalitě 720p30 a je hezky plynulý, i když působí poněkud šedě. Frontální VGA kamera je vcelku kvalitní a plně adekvátní pro videorozhovory. Závěrem lze tedy konstatovat, že Exhibit představuje dobrou volbu pravšechny, kteří chtějí na svém smartphonu výrazně ušetřit, aniž by ovšem zcela obětovali kvalitu. Další dobrou volbou jsou z tohoto hlediska například Nokia Lumia 521, LG Optimus L9 nebo starší (ale stále velmi kvalitní) Samsung Galaxy S II.

 

Samsung Galaxy Exhibit

Základní údaje:

Rozměry: 121 x 63 x 11 milimetrů

Hmotnost: 121 gramů

Typ displeje: TFT LCD, dotykový

Úhlopříčka displeje: 3,8 palce (9,6 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Procesor: 1 GHz; dvoujádrový STE-U8420

Operační systém: Android 4.1.2 (Jelly Bean)

Volná vnitřní paměť: 1,2 GB

Rozlišení fotoaparátu: 5 megapixelů

Výdrž baterie: Až 8 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Exhibit


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.