Přeposlat Sanyo Innuendo

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sanyo Innuendo

21.06.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní době už nevidíme mnoho mobilů, jako je Sanyo Innuendo. Tento jednoduchý telefon je skvělý pro psaní textových zpráv i volání, o moc víc toho ale nenabízí. Disponuje velmi kvalitní fyzickou klávesnicí typu QWERTZ, zajímavým designem, hlasitým reproduktorem a vysokou zvukovou kvalitou hovoru. Bohužel má ale velmi slabý fotoaparát, nestandardní vstup pro sluchátka a krátkou výdrž baterie. Pro nenáročné uživatele s důrazem na volání a psaní může být dobrou volbou, jeho slabá podpora multimédií jej ale drží hodně zpátky. Podívejme se tedy na tento zajímavý přístroj blíže.

Sanyo Innuendo

Jak už bylo uvedeno, Innuendo je velmi neobvyklý mobilní telefon. V první řadě jde o klasický „feature“ model, což je mezi novými přístroji čím dál více mizející skupina. Navenek ale působí spíše jako smartphone, a to zejména z důvodu přítomnosti záhadně vypadajícího šedého dotykového OLED panelu, který můžete využít pro vytáčení čísel. Tento panel se rozevírá jako malá kniha a odkrývá krásnou malou klávesnici typu QWERTZ a na druhé straně malý, ale zato šikovný vnitřní displej. Je tedy škoda, že Innuendo disponuje nestandardní šířkou vstupu pro sluchátka a krátkou výdrží baterie, jinak by mohl být v rámci své výkonnostní kategorie hodnocen velmi vysoko. Nejde o vyloženě nový model, je však v poslední době zaváděn u některých amerických operátorů (například Boost Mobile) a vzhledem k pomalému vývoji v této kategorii mobilů ani příliš nezastaral. Stále se tak více než vyrovná modelům, jako jsou LG Rumor Reflex nebo Samsung Array.

Sanyo Innuendo

Innuendo měří 104 x 56 x 15 milimetrů a váží 108 gramů, je tak podstatně štíhlejší a lehčí než jeho předchůdce Incognito. Externí monochromatická OLED obrazovka s délkou úhlopříčky 1,3 palce (3,3 cm) nabízí množství detailů pro psaní sms i volání a při zavření náhodně vybírá rychlé animace. Při rozevření se objeví mnohem lepší barevný displej s délkou úhlopříčky 2,8 palce (7,1 cm) a rozlišením 400 x 240 pixelů. Ten nabízí přece jen více možností pro ostřejší font i webové stránky. Čtyřřadá klávesnice typu QWERTZ je charakterizována hranatými a jemně vyzdviženými klávesami, na které se velmi dobře a intuitivně píše. Z hlediska multimédií toho však Innuendo moc nenabízí. Slot pro karty microSD je umístěn pod baterií, což je dnes již sotva akceptovatelné. Vložena je však poměrně velkorysá 1GB karta a není problém doplnit paměť kartou SanDisk s kapacitou 32 GB. Volná vnitřní paměť má však kapacitu jen 35 MB. Horší je, že vstup pro sluchátka je pouze nestandardní 2,5 mm, takže najít vhodní sluchátka může být problém. Přehrávání hudby navíc není z akustického hlediska příliš kvalitní.

Sanyo Innuendo

Fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelu, postrádá ale automatické ostření i LED blesk. Z hlediska kvality snímků si vede průměrně, v horším světle jsou ale snímky silně zrnité a postrádají detail. Rychlost závěrky je rovněž průměrná a problémem je také stabilní držení přístroje během focení (často si prstem nechtěně zakryjete snímač). Video je natáčeno ve slabé kvalitě 320 x 240 pixelů a zejména v tragické frekvenci 9 fps, což prakticky vylučuje jakékoliv seriózní využití výsledného záznamu. Innuendo pracuje dvoupásmově (850/1900 MHz), nepodporuje však Wi-Fi. Chybí samozřejmě i další sofistikované aplikace a doplňky, na které jsme zvyklí u moderních smartphonů. Velmi dobrá je naopak kvalita hovoru, hlasitost reproduktoru i příjem signálu. Zklamáním je pouze nízká výdrž baterie, která činí jen lehce přes 4 hodiny kontinuálního telefonního hovoru.

Sanyo Innuendo

Sanyo Innuendo je možná již mírně vousatý model, stárne ale s velkou grácií. Pokud je vaším hlavním zájmem psaní textových zpráv a volání, pak zůstává poměrně dobrou volbou. Konkurenční model Samsung Array má více tradiční štíhlý design, z hlediska doplňků a schopností se ale modelu Innuendo značně blíží. Pokud ale i v rámci jednoduchého mobilního telefonu upřednostňujete podporu multimediálních souborů, rozhodně vám více „sedne“ například LG Rumor Reflex. Ten disponuje standardním 3,5mm vstupem pro sluchátka, dobrou podporou audio souborů a mírně limitovanou podporou přehrávání videa. Dobrou alternativou je také Motorola Theory, pokud vám ovšem nevadí její tvar, blížící se značně designu BlackBerry. Dokonce ale i starší smartphone, jakým je klávesnicový Samsung Transform Ultra výrazně rozšíří možnosti práce a využití vašeho telefonu, přitom vás ani nepřijde o mnoho dráže.

Sanyo Innuendo

Základní údaje:

Rozměry: 104 x 56 x 15 milimetrů

Hmotnost: 108 gramů

Typ hlavního displeje: TFT LCD

Úhlopříčka hlavního displeje: 2,8 palce (7,1 cm)

Rozlišení displeje: 400 x 240 pixelů

Volná vnitřní paměť: 35 MB

Rozlišení fotoaparátu: 3,2 megapixelu

Výdrž akumulátoru: 4 hodiny nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 2

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sanyo Innuendo


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.