Přeposlat Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

13.06.2013 | Tisková zpráva | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

GALAXY S4 zoom je nové revoluční zařízení, které v sobě spojuje to nejlepší z výkonného chytrého telefonu a fotoaparátu. Výsledkem je to nejlepší z obou světů.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

Praha, 13. června 2013 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. představila Samsung GALAXY S4 zoom, nové výkonné zařízení, které kombinuje nejnovější chytrý telefon GALAXY S4 s pokročilými schopnostmi v oblasti fotografování.

GALAXY S4 zoom je jedním z přístrojů řady GALAXY S4 s hmatatelným výsledkem úsilí společnosti Samsung vytvořit jedno zařízení, které by sloužilo zároveň jako špičkový chytrý telefon a vysoce kvalitní kompaktní fotoaparát. GALAXY S4 zoom nabízí 10násobný optický zoom, je vybaven CMOS snímačem s rozlišením 16 Mpx, optickou stabilizací obrazu a xenonovým bleskem. To vše ve spojení s nejnovějšími technologiemi telefonů řady Samsung GALAXY S4. Nový GALAXY S4 zoom tak nově definuje standard v oblasti dokonalého fotografování pomocí mobilu.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

„Samsung GALAXY S4 zoom je dalším krokem v odhodlání společnosti Samsung obohatit životy zákazníků po celém světě,“ řekl JK Shin, prezident a ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Komunikace se stává stále vizuálnější a lidé touží zachytit a sdílet okamžiky, které prožívají, v nejvyšší možné kvalitě. Samostatný fotoaparát, který by nosili s sebou, ale často zabírá příliš mnoho místa, nebo se prostě každému nechce s sebou stále nosit fotoaparát. GALAXY S4 zoom tuto situaci navždy mění, neboť v sobě spojuje jedinečné funkce a možnosti připojení typické pro telefony řady GALAXY S4 s vysoce kvalitními fotografickými funkcemi, které byste očekávali od kompaktního fotoaparátu. Výsledkem je spojení toho nejlepšího z obou světů bez náznaku kompromisu.“

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

Nové revoluční rozhraní

S novým revolučním Zoom Ring uživatel nic nezmešká, vše potřebné zaznamená a jednoduše nasdílí. Pokud během telefonování náhle spatří něco, co chce ihned prožít se svými přáteli, rychlým otočením kroužku Zoom Ring aktivuje funkci pro sdílení fotografií během hovoru a pořízenou fotografii přímo odešle prostřednictvím MMS osobě, se kterou právě hovoří.

Mechanismus Zoom Ring lze také použít ke snadnému procházení funkcemi přístroje a s jeho pomocí aktivovat funkce rychlého spuštění či zkrácené volby, které umožňují jednoduchým pootočením okamžitě aktivovat mnoho fotografických režimů včetně galerie, automatického a chytrého režimu.

Zoom Ring přináší také revoluční změny do tradičního ovládání fotografického zoomu. GALAXY S4 zoom nahrazuje tradiční ovládací kolečka a tlačítka používaná k ovládání zoomu jednoduchými, funkčními a snadno ovladatelnými digitálními prvky. Přesnost ovládání se proto vyznačuje profesionální kvalitou, na kterou by pouhé ovládání pomocí prstů nestačilo. Uživatel dokáže lehce zachytit zamýšlený snímek, pořídit fotografie pod širokým úhlem záběru, nebo si naopak fotografovanou scénu přiblížit téměř na dosah ruky.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

Fotografie nejlepší kvality

Kompaktní GALAXY S4 zoom nabízí ve své třídě nejlepší 10násobný optický zoom, který ve spojení s BSI CMOS snímačem s rozlišením 16 Mpx umožňuje pořizovat hezké fotografie z dálky i z blízka za všech světelných podmínek, bez nutnosti mít u sebe těžké fotografické příslušenství. Integrovaný optický stabilizátor pomáhá navíc udržet objektiv dokonale v klidu, redukuje rozmazání obrazu a stabilizuje obraz při zoomu, takže výsledkem jsou vysoce kvalitní fotografie i videozáznamy.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

S funkcí Photo Suggest se uživatel okamžitě připojí k velké knihovně snímků pořízených jeho přáteli a pomocí této funkce může najít a sestavit kompozici těch nejlepších snímků kdekoli na světě. Photo Suggest umí dokonce nasměrovat fotografa na ideální nedalekou lokalitu poskytující to nejlepší místo k pořízení takto perfektní fotografie.

Součástí GALAXY S4 zoom je i oblíbený Smart Mode. Umělecké záběry v profesionální kvalitě lze pořizovat bez starostí s nastavením. Stačí si vybrat z řady přednastavených režimů tak, aby fotoaparát pořídil co možná nejlepší snímek. Režim Akční snímek slouží třeba ke sloučení sekvenčních snímků pohybujících se objektů do jediného složeného snímku a režim Action Freeze pak pro okamžité zachycení rychlé akce. Pokud si uživatel není jistý, který režim si má vybrat, funkce Smart Mode Suggest dokáže sama posoudit a nabídnout stručný seznam nejvhodnějších možností na základě faktorů jako jsou úroveň osvětlení, ohnisková vzdálenost nebo detekce obličeje.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

Neomezené možnosti zábavy přímo na dlani

Na elegantním a stylovém designu s výkonným a intuitivním uživatelským rozhraním je jednoznačně patrné z čeho GALAXY S4 zoom vychází. Díky operačnímu systému Android Jelly Bean 4.2 se může pochlubit mnoha stejnými vlastnostmi jako na trh nedávno uvedený GALAXY S4. Platí to i pro uživatelské prostředí Touchwiz, pomocí kterého si lze plně přizpůsobit například zobrazení při uzamčení obrazovky a oznamovací lišty, a telefon se tím pádem stává opravdovou součástí osobnosti uživatele.

Funkce Fotopříběh uspořádá všechny cenné fotografie a videa pořízené například z dovolené do jedné časové řady pro snazší sdílení s přáteli a blízkými. Fotografie se také dají upravovat a díky partnerství se službou blurb* dokonce přímo z přístroje zadat i jejich tisk. Pořízené snímky se dají rovněž přenést a bezpečně uložit do notebooku či tabletu pouhým stiskem jediného tlačítka pomocí funkce Samsung Link. Prostřednictvím funkce HomeSync se pro změnu dají synchronizovat všechna data v osobním cloudu uživatele, takže bude mít své fotografie a videa kdykoli dispozici.

GALAXY S4 zoom nabízí rovněž nový Samsung Hub, který je univerzálním místem se všemi nejnovějšími skladbami, videi, knihami a hrami. Pouhým stiskem tlačítka si uživatel vyhledá, stáhne a vychutná veškerou oblíbenou zábavu přímo na svém přístroji. Funkce Group Play navíc umožňuje přímé propojení s ostatními přístroji Samsung. Uživatelé si mohou oblíbenou skladbu či hru společně poslechnout nebo zahrát, a to bez nutnosti připojení pomocí přístupového bodu Wi-Fi nebo mobilního signálu.

Multimediální obsah a podrobnější informace je dostupný na adrese www.samsungmobilepress.com.

Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem

Technické specifikace Samsung GALAXY S4 zoom

Sítě

   LTE

 2,5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

 3G (HSPA+ 21Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

 4G (LTE Kategorie 3 100/50Mbps): až 6 různých pásem (závisí na konkrétní zemi)

   3G

 2,5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 / 1800 / 1 900 MHz

 3G (HSPA+ 21 Mbps): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

Displej

 4,3", qHD sAMOLED (960x540)

Procesor

 Dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz

 *procesor se může měnit dle trhu

Operační systém

 Android 4.2 (Jelly Bean)

Fotoaparát

 Zadní: 16 Mpix s 10tinásobným optickým zoomem a vylepšenými SMART režimy, OIS

 24-240mm, F3,1-F6,3

 Přední: 1,9 Mpix

 ISO: Auto, 100, 200, 400, 800, 1600, 3200

 Nepřetržité snímání: 4fps MAX s Autofocusem

 Formát: JPEG, PNG, GIF, WBMP, BMP, AGIF

 Xenonový blesk,

 SMART režim, Expert Md (P/S/M/C), Vlastní mód

Video

 MPEG4, H.264, H.263, VC-1, VP8, WMV7/8, Sorenson Spark

 Přehrávání a nahrávání: Full HD (1920x1080 30p)

Audio

 MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, Vorbis(OGG), FLAC, apt-X

Funkce fotoaparátu

 SMART Mode(25): Smart mode suggest, Překrásná tvář, Nejlepší snímek, Nepřetržité  snímání, Nejlepší obličej, Kids shot, Landscape, Dawn, Snow, Macro, Food, Party/Indoor, Action freeze, Rich tone (HDR), Panorama, Waterfall, Animated photo, Drama, Eraser, Zvuk a foto, Silhouette, Sunset, Noční režim, Fireworks, Light trace

Další funkce

 Samsung Link, Samsung ChatON

 S Voice, S Překladač

 Group Play: sdílení hudby (MP3), obrázků (JPG, GIF), dokumentů (PDF, PPT) a společné   hraní her

 Fotopříběh, Trip Advisor, Paper Artist

Mobilní služby Google

 Chrome, Downloads, Google Maps, Gmail, Google Search, Google Settings, Google Plus,

Google Local, Google Play Store, Google Messenger, Google Navigation, Youtube,

Google Talk, Voice Search, Google Play Movie & TV, Google Play books, Google Play Music,

Google Play Magazine

Konektivita

 WiFi a/b/g/n 5GHz

 NFC, Bluetooth® 4.0 (LE)

 A-GPS + GLONASS

Senzory

 Akcelerometr, světelný senzor, senzor přiblížení, gyroskop, geomagnetický senzor

Paměť

 8 GB interní paměť (uživatelská paměť přibližně 5 GB) + microSD slot (max. 64 GB)

 1,5 GB RAM

 * Uživatelská paměť může být menší než kapacita celkové paměti v důsledku využívání systémových souborů.  Uživatelská paměť se může lišit podle země, poskytovatele mobilních služeb, podporou jazykových verzí nebo se může změnit po aktualizaci softwaru.

Rozměry

 125,5 x 63,5 x 15,4 mm, 208 g (se standardní baterií)

Baterie

 2330 mAh

* Veškeré funkce, vlastnosti, specifikace a další informace, které jsou v tomto dokumentu uváděny a týkají se výrobků, mimo jiné včetně informací o výhodách, designu, ceně, součástkách, výkonu, dostupnosti a funkcích výrobku, jsou nezávazné a mohou se bez předchozího upozornění změnit.

* Android, Chrome, Downloads, Google Maps, Gmail, Google Search, Google Settings, Google Plus,Google Local, Google Play Store, Google Messenger, Google Navigation, Youtube, Google Talk, Voice Search, Google Play Movie & TV, Google Play books, Google Play Music and Google Play Magazine jsou ochrannými známkami společnosti Google Inc.

* Samsung GALAXY S4 zoom má nové krycí sklo Corning’s Gorilla Glass 3, které se vyznačuje větší odolností proti poškození.

* Blurb, globální platforma pro kreativní publikování, je partnerem společnosti Samsung zajišťujícím tisk knih a časopisů po celém světě, který zajišťuje také tisk z nové aplikace Story Album dostupné v telefonu GALAXY S4 zoom. Uživatelé aplikace Story Album budou nyní moci z fotografií a obrázků uložených ve svém telefonu automaticky rychle a snadno vytvářet fotoknihy a časopisy v profesionální tiskové kvalitě.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung GALAXY S4 zoom: První chytrý telefon s 10násobným optickým zoomem


počet příspěvků: 1

Dagmar Svobodová

05.01.2016 v 12:38

Mám telefon Samsung galaxy s4 zoom jsem s ním velice spokojená.Fotoaparát fotí nádherné obrázky ale mám jiný problém poškrabal se mi na přední straně okraj a nevím kde to mám sehnat nebo nevím jak to jinak nazvat.Můžete mi prosím vás poradit.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.