Přeposlat Samsung Galaxy Stratosphere II

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Stratosphere II

02.05.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S tolika novými klávesnicovými smartphony by výběr měl být snadný. O to víc, pokud je jeho tvůrcem gigant Samsung, který skutečně má z čeho technologicky čerpat. Stačilo by například vzít pomalu zastarávající Galaxy S III a doplnit ho hardwarovou klávesnicí, čímž byste pravděpodobně vytvořili nejlepší smartphone s fyzickou klávesnicí na trhu. Samsung ale udělal něco jiného. Klávesnici přidal k poněkud slabšímu modelu Samsung Galaxy Stellar, čímž vznikl Samsung Galaxy Stratosphere II. Kromě nádherné hardwarové klávesnice nabízí tento levný přístroj také velmi slušnou kvalitu hovoru. Bohužel ale neexceluje ve většině specifikací a má jen průměrný displej. Pojďme se na něj podívat blíže.

Samsung Galaxy Stratosphere II

Rozměry modelu Samsung Galaxy Stratosphere II činí 126 x 65 x 13 milimetrů, hmotnost dosahuje 154 gramů. V jedné ruce se docela dobře používá a ovládá, ačkoliv ve srovnání s ostatními novými přístroji působí přece jen poněkud robustně. Na druhou stranu je ale pravda, že většina nových telefonů nedisponuje velkou fyzickou klávesnicí. Povrch přístroje je poněkud kluzký a výsuvný mechanismus klávesnice zase tuhý, to ale není velký problém. Klávesnice je skutečně krásná a na vyvýšené, dobře oddělené klávesy je radost psát. Je pouze škoda, že je připojena k tak průměrnému telefonu. Tělo tohoto smartphonu pokrývá černý plast se stříbrnými okraji. Na jeho horním okraji se nachází vstup pro sluchátka, napravo je hlavní tlačítko pro zapínání/vypínání přístroje a nalevo najdete ovladač hlasitosti. Pod displejem a logem Samsungu se na předním panelu nachází standardně čtyři kapacitní klávesy.

 

Samsung Galaxy Stratosphere II

 

Displej typu Super AMOLED má úhlopříčku 4 palce (10,2 cm) a rozlišení 800 x 480 pixelů. V poměru k současné konkurenci už nedostačuje velikostí ani rozlišením. Při bližším pohledu je znát, že text i písmo jsou poněkud neostré a roztřesené. Hlasová kvalita hovoru je ale naopak skvělá. Příchozí hovor zní přirozeně, zvučně a nezkresleně, což lze v podstatě říci i o odchozím. Reproduktor je dostatečně hlasitý k využití i v hlučnějším venkovním prostředí. Výdrž baterie je lehce nadprůměrná, dostačuje totiž k 9,5 hodinám kontinuálního hovoru. Procesorem je 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon S4 Plus MSM8960, který i díky horšímu rozlišení displeje pracuje rychle a efektivně, ačkoliv jej v žádném případě nelze srovnávat se čtyřjádrovými procesory top-end smartphonů. Každopádně byste neměli mít žádný problém s běžnými úkony nebo s kteroukoliv z více než 800 000 aplikací na Google Play.

 

Samsung Galaxy Stratosphere II

 

Operačním systémem je u tohoto přístroje pokročilý Android 4.1.2 (Jelly Bean), doplněný rozšířením TouchWiz. To je samozřejmě velmi slušná softwarová výbava, navíc je k dispozici celkem 4,5 GB volné vnitřní paměti. Tuto paměť lze dále rozšířit kartami microSD až o 64 GB. Velmi kvalitně jsou přehrávány hudební soubory, a to pouze s výjimkou formátu FLAC. Video je také přehráváno v graficky dobré podobě, a to až v rozlišení 1080 pixelů. Příjemné je, že také fotoaparát/kamera s rozlišením 5 megapixelů si vede dobře a na rozdíl od mnoha dalších v podobné výkonnostní kategorii produkuje skutečně kvalitní snímky i videa. Zatímco fotografie jsou barevně vyvážené a poměrně detailní, video je přehráváno v uspokojivé kvalitě 720p30. K dispozici je také frontální kamera s rozlišením 1,3 megapixelu pro videorozhovor.

 

Samsung Galaxy Stratosphere II

 

Samsung Galaxy Stratosphere II rozhodně není špatným chytrým telefonem. Má dobrou velikost pro pohodlné držení v ruce, nabízí krásnou fyzickou klávesnici a velmi dobrou hlasovou kvalitu hovoru. Bohužel má ale pouze průměrné technické specifikace, nepříliš hezký displej, tuhý vyklápěcí mechanismus klávesnice a nepříjemné množství bloatwaru. Je tak vyváženou kombinací pozitivních i negativních prvků, které Stratosphere II řadí někam mezi skvělé a naopak nepříliš povedené smartphony. Není ani jedním, ale pokud stojíte o obstojný a levný přístroj s pěknou hardwarovou klávesnicí, určitě jej do svých úvah zahrňte. Možná s ním totiž budete velmi spokojeni.

 

Samsung Galaxy Stratosphere II

 

Základní údaje:

Rozměry: 126 x 65 x 13 milimetrů

Hmotnost: 154 gramů

Displej: Super AMOLED

Velikost displeje: 4 palce (10,2 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Procesor: Dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S 4 Plus MSM8960; 1,2 GHz

Operační systém: Android 4.1.2 (Jelly Bean)

Volná interní paměť: 4,5 GB

Rozlišení kamery: 5 megapixelu

Výdrž akumulátoru: Až 9,5 hodiny (kontinuální hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Stratosphere II


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.