Přeposlat Samsung T159

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung T159

08.04.2013 | Vladimír Socha | Komentářů: 0 |

Jednoduchý výklopný telefon Samsung T159 představuje dobrou volbu pro všechny uživatele, kteří hledají levný přístroj zejména pro volání. Velmi snadno se ovládá, disponuje poměrně rozměrnými klávesami a dobrou zvukovou kvalitou hovoru. Na druhou stranu nelze pominout, že jeho kamera je velmi slabá, mnoho standardních doplňků chybí a cena je také mírně vyšší, než by se možná slušelo. T159 je decentní řešení, pokud sháníte něco opravdu jednoduchého, nedá ale mnoho práce objevit podstatně lepší přístroje i v této kategorii.

Samsung T159

Samsung T159 měří zhruba 96 x 48 x 15 milimetrů a váží pouhých 82 gramů. I v rozměrech lze samozřejmě spatřovat výhodu, protože se velmi dobře drží, ovládá jednou rukou a vejde se prakticky do jakékoliv kapsy. Celý povrch telefonu je pokryt černým plastem, překvapivě však nepůsobí příliš laciným dojmem. Celkový tvar je naopak poměrně elegantní, ale to je samozřejmě věc vkusu. Na levé straně se nachází ovladač hlasitosti, na pravé zase spoušť fotoaparátu/kamery. Černobílý externí displej má délku úhlopříčky 1,07 palce (2,7 cm) a zobrazuje údaje o aktuálním čase, datu, signálu a výdrži baterie, stejně jako o čísle nebo jméně původce příchozího hovoru. Zobrazené údaje však i s rozsvíceným displejem po několika vteřinách zmizí. Vnitřní displej má rozměr úhlopříčky jen 1,8 palce (4,6 cm) a slabé rozlišení 160 x 128 pixelů. To je samozřejmě velmi malý displej a velikost písma se navíc nedá navýšit, naštěstí je ale dostatečně veliké pro čtení. Numerická klávesnice pod displejem je ale velmi pěkná a dobře řešená. Klávesy jsou rozměrné a podsvícené, jedinou výtkou tak zůstává, že by mohly být o trochu více oddělené.

Samsung T159

T159 je čtyřpásmové (850/900/1800/1900 MHz) GSM zařízení, nedisponující podporou Wi-Fi. Hlasová kvalita hovoru je lepší než průměrná, i když se nedá označit přímo za hvězdnou. Hlasy zní z reproduktoru zvučně a čistě, což platí o příchozím i odchozím hovoru. Dobře pracuje i potlačení hluku na pozadí hovoru, problém není například s voláním v autě (v hlučném venkovním prostředí už ale ano). Menším mínusem je ale nižší výdrž baterie, která dosahuje jen podprůměrných 5,5 hodiny času kontinuálního hovoru. Uživatelské rozhraní je intuitivní a dobře navigovatelné, ačkoliv některé funkce může být problém rychle dohledat. Hlavní nabídka obsahuje devět ikonek pro kontakty, zprávy, nastavení, aplikace apod. Přístup k internetu skrz WAP stránky zajišťuje stařičký prohlížeč Access NetFront 4.2. Vzhledem k malému displeji a zastaralému softwaru je snad lepší jej ani nevyužívat.

Samsung T159

K dispozici není žádný slot pro paměťové karty microSD, T159 vám ale nabízí vcelku obstojných 100 MB volné vnitřní paměti. Vzhledem k možnostem tohoto přístroje je to možná víc než dost. Podpora multimédií totiž prakticky neexistuje, není zde přehrávač hudby ani videí. Kamera má slabé rozlišení 1,3 megapixelu a tomu bohužel plně odpovídá i kvalita pořízených snímků. Lze je shrnout několika slovy, totiž tmavé a zrnité, zejména pak v případě horších světelných podmínek. Kvalita videozáznamu pak není o mnoho lepší. Nejvyšší rozlišení záznamu činí 320 x 240 pixelů a video působí na pohled velmi rozmazaně. Navíc nemůžete najednou natáčet déle než 30 vteřin. Na druhou stranu, vzhledem k nízké vizuální úrovni záznamu je to možná jen dobře.

Samsung T159

Vrátíme-li se k původnímu záměru výrobce, Samsung T159 není zase tak špatný telefon. Jeho cílovou skupinou jsou nenároční uživatelé, kteří stojí zejména o dobrou hlasovou kvalitu hovorů, jednoduché a intuitivní ovládání a velké podsvícené klávesy. Ve věku úžasně vyspělých smartphonů je občas potřeba přijít na trh s modelem, který připomíná starší doby jednodušších přístrojů. Jediným jeho problémem tak asi je, že T159 nejspíš nepatří ani mezi jednoduchými „véčky“ k těm úplně nejlepším. Dostává sice pověsti standardně vysoké kvality svého výrobce, ale malý displej, velmi špatná kamera a absence jakýchkoliv pokročilejších doplňků (včetně podpory multimédií) jej drží poněkud vzadu.

Samsung T159

 

Základní informace:

Rozměry: 96 x 48 x 15 mm

Hmotnost: 82 g

Velikost vnitřního displeje: 1,8" (4,6 cm)

Rozlišení vnitřního displeje: 160 x 128 p

Volná vnitřní paměť: 100 MB

Rozlišení kamery: 1,3 Mpix

Výdrž baterie: 5,5 hod. (kontinuální hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung T159


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.