Přeposlat Samsung Rugby 3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Rugby 3

02.04.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní telefon Samsung Rugby 3 je stavěn jako vysoce odolný přístroj, který sebou můžete bez obav brát k vodě, do terénu i na horské štíty. Mezi jeho přednosti patří dobře oddělené rozměrné klávesy, na které se dá psát i v pracovních rukavicích, dobré potlačení hluku a intuitivní ovládání. Bohužel však Rugby 3 disponuje velmi špatnou zvukovou kvalitou hovoru, některé vstupy nejsou vhodně řešeny a tělo by mohlo být lépe uchopitelné. Rugby 3 má své nepopiratelné přednosti, ale najdete rozhodně i lepší.

Samsung Rugby 3

Tělo tohoto rozkládacího telefonu je poměrně mohutné a vysoké. Pokrývá jej silný vyztužený plast černé barvy, úchyt je ale poněkud nedostatečný. Naštěstí se díky jeho odolnosti v případně vyklouznutí a pádu na zem nic hrozného nestane. Rozměry tohoto přístroje činí 104 x 53 x 21 milimetrů, hmotnost pak 131 gramů. Vnitřní CSTN displej má délku úhlopříčky 1,3 palce (3,3 cm) a zobrazuje údaje o aktuálním čase a datu, výdrži baterie, dostupnosti signálu a některé další. Po několika vteřinách tento displej pohasne, při stisknutí ovladačů hlasitosti se však kupodivu znovu nerozsvítí. Pod externím displejem se nachází malý objektiv kamery, disponující rozlišením 3 megapixely.

 

Samsung Rugby 3

 

Při rozevření mohutného „véčka“ (což jde mimochodem příjemně hladce) se objeví vnitřní QVGA displej s úhlopříčkou 2,4 palce (6,1 cm) s rozlišením 320 x 240 pixelů a podporou 262 000 barev. Obrazovka i barvy jsou poměrně jasné a svítivé, text je dobře čitelný. Přesto se dá očekávat, že při takovémto rozlišení značně utrpí grafika, hry i obrázky. Velmi užitečný je středový pad, kterým se naviguje velmi dobře a bezproblémově. Již zmíněné velké a dobře oddělené klávesy na hlavní klávesnici patří k přednostem tohoto mobilu. K těm ale patří rozhodně i jeho odolnost – splňuje totiž přísnou vojenskou specifikaci 810G pro odolnost vůči prachu, vodě a nárazům. Není sice přímo rekordně odolný, ale nějakou tu nepohodu (včetně opakovaného pádu nebo ponoření) rozhodně zvládne.

 

Samsung Rugby 3

 

K dispozici je také paměťový slot pro karty microSD, a to s kapacitou až do 32 GB. Rugby 3 má místo až pro 1000 kontaktů, s možností vytvořit si jejich záznamy a skupiny. Prostor je pro běžná čísla telefonů, e-mailové adresy, předinstalované vyzvánění (volené z devíti možností), fotografické ID atd. Setkáte se také s podporou Bluetooth, textových zpráv, mobilního e-mailu a dalšího obsahu prostřednictvím různých poskytovatelů. Wi-Fi ale k dispozici není. V nabídce jsou naopak také standardní aplikace typu budíku, stopek a kalkulačky. Velmi špatná je ovšem zvuková kvalita hovoru, což je u jednoduchého telefonu, určeného zejména k volání, v podstatě neodpustitelné. Výdrž baterie je obstojná (9 hodin hovoru, 20 dní ve standby), rychlost stahování dat na 3G však síti spíše podprůměrná.

Samsung Rugby 3

Kamera s rozlišením 3 megapixely pořizuje vcelku obstojné snímky, navíc nabízí také různá nastavení (panorama, sériové snímkování, detekce úsměvu). Zajímavý je noční režim, umožňující poradit si do jisté míry s nižší intenzitou světla. Výsledné fotografie i natočený videozáznam nejsou vyloženě katastrofální, i když posun barev a nižší detail samozřejmě vylučuje jejich použití například pro velkoformátový tisk. Závěrem lze konstatovat, že Samsung Rugby 3 je na pohled hezký a velmi odolný telefon, který může dobře posloužit na dovolené v přírodě nebo u moře, stejně jako na pracovišti (kde hrozí křehkým přístrojům časté poškození). Bohužel jej však hodně táhne zpět špatná kvalita hovoru, která je u takovéhoto jednoduchého přístroje vlastně stěžejní. Pokud nepropadnete kouzlu přímo tohoto přístroje, lze rozhodně doporučit některý z jiných odolných modelů (například mnohé podařené modely společnosti Kyocera).

Samsung Rugby 3

Základní údaje:

Rozměry: 104 x 53 x 21 milimetru

Hmotnost: 131 gramů

Úhlopříčka vnějšího displeje: 1,3 palce (3,3 cm)

Úhlopříčka vnitřního displeje: 2,4 palce (6,1 cm)

Rozlišení vnitřního displeje: 320 x 240 pixelů

Rozlišení fotoaparátu: 3 megapixely

Výdrž baterie: 9 hodin kontinuálního hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Rugby 3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.