Přeposlat Huawei Verge

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Huawei Verge

29.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Čínská společnost Huawei dělá v posledním roce všechno pro to, aby se definitivně etablovala na předních pozicích globálního trhu s chytrými telefony. Kromě těch nejlepších nebo nejzajímavějších (jakým je i Ascend Mate s gigantickým šestipalcovým displejem) se snaží po vzoru svých konkurentů přicházet na trh také s podstatně méně ambiciózními modely. Mezi tyto jednoduché a levné mobilní telefony patří také Huawei Verge. Nabízí poměrně dobrou kvalitu hovoru i psaní textových zpráv, to je ale také zhruba vše, co od něj můžete očekávat. Jeho fotoaparát je totiž velmi slabý a multimédia jsou pro Verge takřka cizím pojmem. Podívejme se na něj nyní trochu blíže.

Huawei Verge

Verge měří 116 x 52 x 12,4 milimetru a jeho hmotnost dosahuje pouze 90 gramů. I proto vypadá a působí spíše jako dětská hračka než skutečný telefon. Povrch je vyroben z levného černého plastu, lesklého na přední a matného na zadní straně. Displej s délkou úhlopříčky 2,4 palce (6,1 cm) disponuje skromným rozlišením 320 x 240 pixelů. Na pohled rozhodně nikoho neohromí, ale svému účelu plně dostačuje. Pod displejem jsou umístěny funkční klávesy a čtyřřadá klávesnice, obsahující jednotlivé dobře oddělené klávesy. Jediným negativem je však zvláštní nerovnoměrnost v jejich podsvícení. Verge pracuje na třípásmové 2G 1xRTT (850/1700/1900 MHz), bez podpory Wi-Fi. Vzhledem k tomu, že Verge je kompatibilní pouze se sítí 2G, lze se v jeho případě prakticky rozloučit s myšlenkou rychlého přenosu dat.

 

Huawei Verge

 

Vzhledem k tomu, že Verge je zamýšlen jako mobil k volání, hlasová kvalita hovoru je spíše jen průměrná. Hlas zní ze sluchátka plně a dostatečně silně, potlačení hluku na pozadí je ale nedostatečné. Při nejvyšším nastavení hlasitosti také dochází k jistému zkreslení příchozího hlasu. Hlasové vytáčení zde k dispozici není. Výdrž baterie je velmi slušná, přesahuje sedm hodin doby kontinuálního hovoru. Uživatelské rozhraní je ovšem velmi strohé a jednoduché. To však nemusí být nutně nedostatek, tento telefon je ostatně určen spíše nenáročným začátečníkům. K dispozici jsou prakticky všechny základní aplikace, jakými jsou kalkulačka, budík, stopky nebo třeba stručné informace o počasí. Webový prohlížeč Obigo 5.0 není příliš rychlý a v kombinaci s 2G sítí poskytuje jen velmi pomalou a otravnou zkušenost s připojením k internetu.

 

Huawei Verge

 

K dispozici máte celkem 30 MB volné úložní paměti. Na rozdíl od většiny ostatních mobilů však Verge nemá žádný slot pro paměťové karty microSD, kapacitu tedy není možné navýšit. Paradoxně je však v tomto případě nedostatek ziskem – jelikož tento mobil nepřehrává hudbu ani video, i těchto 30 MB vám nejspíš bohatě postačí a absence slotu pro paměťové karty vadit nebude. Z hlediska zábavy si musíte vystačit pouze s několika málo aplikacemi a pomalým webovým prohlížečem. Verge je zkrátka jednoduchým přístrojem, určeným jen k volání a psaní textových zpráv. Fotoaparát s mizerným rozlišením 1,3 megapixelu do celkové kladné bilance rozhodně nijak nepřispívá. Naopak je spíše negativem – vytváří pouze rozmazané snímky, které působí stejně, jako by byly pořízeny pod vodou. Videozáznam pak nelze natáčet vůbec a je to možná dobře.

 

Huawei Verge

 

Mobilní telefon Huawei Verge je ukázkou toho, jak daleko se dnes dá ještě zajít v omezené nabídce jednoduchého telefonu. Jedinou neoddiskutovatelnou předností je v tomto případě jeho nízká cena, i když v rámci nabízené jakosti není ani ta nijak pozoruhodná. Fotoaparát je kvalitativně na hranici využitelnosti, multimédia v podání Verge prakticky neexistují a svým vzhledem a hmotností působí spíše jako dětská hračka (pro někoho ale zase může jít o přednost). Bohužel ani základní činnost mobilu, kterou je volání a psaní textových zpráv, nedosahuje nijak výrazně uspokojivé kvality. Hlasová kvalita hovoru je totiž spíše průměrná a klávesnice není rovnoměrně podsvícená. Internet lze rovněž používat pouze za předpokladu velké míry trpělivosti. Pro občasné volání může být Huawei Verge zcela kompetentním přístrojem, jinak ale sotva uspokojí nároky současné doby.

 

Huawei Verge

 

Základní údaje:

Rozměry: 116 x 52 x 12,4 milimetru

Hmotnost: 90 gramů

Úhlopříčka displeje: 2,4 palce (6,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Procesor: Qualcomm QSC6055, 192 MHz

Volná vnitřní paměť: 30 GB

Rozlišení fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Výdrž baterie: 7:15 hodiny (kontinuálního hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Huawei Verge


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.