Přeposlat Samsung S4 – první podrobnější pohled

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung S4 – první podrobnější pohled

15.03.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Samsung prošel změnou k větší jemnosti. V tomto případě se ale jedná o jakousi slovní hříčku – jde o to, že netrpělivě očekávaný Samsung Galaxy S4 totiž nestaví svůj úspěch na hardwaru (který je beztak skvělý), ale hlavně na svém softwaru a na tom, co dokáže udělat s rozhraním TouchWiz a operačním systémem Android 4.2.2. Právě tím se liší prakticky od všech ostatních androidových smartphonů na současném trhu. Co tedy může nabídnout a jak na člověka působí první setkání s touto vlajkovou lodí jihokorejského giganta?

Samsung S4 – první podrobnější pohled

S4 rozhodně drží krok s kvalitní konkurencí. Jeho rozměry činí 136,6 x 69,8 x 7,9 milimetru, výška je tedy naprosto stejná jako u Galaxy S3. Šířka i tloušťka už jsou ale menší, takže nový smartphone působí ještě štíhlejším a elegantnějším dojmem. Drží se poměrně pohodlně v jedné ruce, ačkoliv milovníci rozměrově menších telefonů jej asi obdivovat nebudou. Tělo je vyrobeno z vysoce kvalitního bílého plastu, příjemného na dotyk. Celkový design se poměrně hodně podobá konkurenčnímu modelu LG Optimus G Pro. Super AMOLED HD displej lze okomentovat jen jedním všeříkajícím slovem – wow. Nejen, že je na poměry AMOLED displejů velmi jasný, ale ohromující pixelová hustota v hodnotě 441 ppi neponechává prostor k jakýmkoliv stížnostem ohledně grafické kvality obrazu. Na celém pětipalcovém displeji zkrátka nelze odhalit jedinou chybičku.

 

Samsung S4 – první podrobnější pohled

 

Nová kamera s rozlišením 13 megapixelů nabízí přesně podle očekávání vysokou kvalitu pořízených snímků, navíc pak také různé zábavné i užitečné režimy (například režim, kdy je s každým snímkem současně zaznamenán zvuk v délce devíti vteřin apod.). Zajímavou novinkou je také možnost použít najednou zadní i frontální kameru, což vede k vytvoření pozoruhodného kombinovaného obrazu, kde jedno okénko je ve druhém, jsou vedle sebe nebo se zobrazí na rozdělené obrazovce. To samé přitom platí i pro video, jež můžete rovněž pořídit kombinovaným záběrem z frontální i hlavní kamery. Vzniká tak unikátní záznam, vhodný například pro dokumentaci výletů do ciziny. Výkonnost kamery za slabšího osvětlení je však třeba ještě otestovat.

 

Samsung S4 – první podrobnější pohled

 

Softwarovými prvky nejvyšší kategorie Samsung rozhodně nešetřil a prakticky každý uživatel si přijde na své. Nákladný software si ale vyžádal daň v podobě velkého záboru paměti – například model s avizovanými 16 GB nabízí reálně jen 9,6 GB úložní kapacity. Naštěstí je ale k dispozici slot pro SD karty, což jistě mnozí ocení. Samsung nepotřebuje ohromovat hardwarem, překonávajícím dosud stanovené hranice. Díky masivní reklamní kampani se o odbyt svých přístrojů bát nemusí. Plně postačí, když hardware dosáhne dostatečné kvality, aby všechny požadované funkce zvládal bez problémů – a to skutečně zvládá. Galaxy S4 nepůsobí „premium“ dojmem, tak jako jeho konkurenti HTC One nebo Nokia Lumia 920. A k výraznému úspěchu to navíc ani nepotřebuje, podobně jako již před ním S3. Procesor je velmi rychlý, média se přehrávají kvalitně a displej je krásný na pohled. Tak co ještě chtít víc?

 

Samsung S4 – první podrobnější pohled

 

Samsung Galaxy S4 nicméně nabízí množství výrazně vylepšených softwarových prvků a integraci mnoha nových. Je to již na pohled krásný a kvalitní kousek technologie a splňuje nejvyšší nároky i těch nejnáročnějších uživatelů. Zřejmě neporáží konkurenci ve všech parametrech a ohledech (ostatně to ani není jeho účelem), ale svým celkovým designem a vyvážeností v rámci nejvyšší kvality nepochybně zaujme místo, které mu právem náleží – totiž mezi top-end chytrými telefony velkých rozměrů, které budou ozdobou i plně funkčním a vysoce užitečným doplňkem uživatelů na celém světě. Plná recenze tohoto přístroje bude následovat v dohledné době.

 

Samsung S4 – první podrobnější pohled

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung S4 – první podrobnější pohled


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.