Přeposlat Smartbanking

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Smartbanking

01.03.2013 | David Kořínek | Technologie | Komentářů: 0 |

V současné době je na trhu celá řada aplikací pro smartbanking. Má ji takřka každá banka. Obecně platí, že aplikace vznikají pro všechny typy mobilních operačních systémů. Nejlepší zastoupení však pochopitelně mají iOS a Android.

Smartbanking

Takřka všechny smartbankingové aplikace mají několik společných rysů – přihlašuje se do nich skrze údaje pro elektronické bankovnictví, jejich služby jsou zpoplatněny stejným způsobem a stažení samotné aplikace je zdarma.

I výčet základních funkcí je více méně totožný. Všechny aplikace umožňují zkontrolovat zůstatek na účtu, odeslat platbu nebo třeba prohlédnout si výpis z účtu. U sofistikovanějších činností se však aplikace liší.

ČSOB SmartBanking

Velkou výhodou je možnost vyhledat nejbližší bankomat či pobočku, což oceníte zejména, pokud hodně cestujete.

Další specialitou je možnost navrhnout si vlastní design platební karty přímo ve vašem mobilním telefonu. K realizaci tak můžete využít svoje fotografie.

Vzhledem ke stejnému vlastníkovi obdobné služby nabízí i Era smartbanking. Jediným větším rozdílem je záměna barevného spektra aplikací v důsledku barev bank, ke kterým patří.

mBank CZ

Tato aplikace oproti jiným nabízí správu úvěru či upravování limitů na vašich kreditních kartách. mBank rovněž nabízí seznam svých obchodních míst.

UniCredit Bank

Tento finanční ústav zase ostatní převyšuje v otázce zabezpečení, ke standardním heslům a automatickému odhlašování po delší nečinnosti totiž navíc přidává speciální denní limit pro smartbanking.

Za nespornou výhodu lze určitě považovat i možnost využívat předem vyplněných šablon pro opakované platby.

Fio Banka

Největší výhodou této aplikace je určitě bezplatnost v rámci České a Slovenské republiky. Jinak aplikace oproti ostatním nenabízí žádnou výraznou změnu.

David Kořínek

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Smartbanking


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.