Přeposlat Samsung Galaxy Admire 4G

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Admire 4G

06.02.2013 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Smartphone Samsung Galaxy Admire 4G je dobře stavěný, poměrně levný a podporou multimédií vynikající přístroj. Než ho ale přechválíme, dodejme rychle také jeho nedostatky. Disponuje totiž například zastaralou verzí operačního systému Android, velmi slabým fotoaparátem a veskrze pomalým procesorem. Jak již pěkně a výstižně shrnul jeden odborný časopis: Admire 4G by představoval velmi dobrou koupi ještě v roce 2011 – bohužel pro něj už je ale únor roku 2013. To však neznamená, že jej nelze za žádnou cenu doporučit. Pouze však nesmíte mít přehnaná očekávání.

Samsung Galaxy Admire 4G

Samsung Galaxy Admire 4G je na pohled pěkným přístrojem střední kategorie, který představuje typickou konstrukční kvalitu Samsungu. Celý jeho povrch tvoří plast, přesto díky tónování barev a kombinaci materiálu působí podstatně luxusněji než konkurenční modely od společnosti ZTE. Displej má délku úhlopříčky 3,65 palce (9,3 cm) a slabší rozlišení 480 x 320 pixelů. Obíhají jej bílé rámečky a pod ním se nachází čtyři akční klávesy. Rozměry přístrojů činí 114 x 63 x 12 milimetrů a hmotnost dosahuje 122 gramů. Díky tomu padne přístroj pěkně do ruky. Na boku přístroje se nachází ovladač hlasitosti, nahoře je vstup pro sluchátka a pod snímatelným zadním krytem se nachází slot pro paměťové karty microSD. LCD displej není ani tak potemnělý, jako spíše vzdálený. Podobně jako u mnoha jiných levných smartphonů totiž budí dojem, jako by byl umístěn pod silnou vrstvou plastu, která se snadno umatlá.

 

Samsung Galaxy Admire 4G

 

Admire 4G pracuje na sítích CDMA a LTE amerického operátora MetroPCS, spolu s podporou 2,4 GHz 802.11b/g/n Wi-Fi. Příjem signálu je dobrý, zvuková kvalita hovoru však pouze průměrná. Rychlost stahování dat je mírně omezena pomalejším procesorem, ale představuje stále akceptovatelné rozmezí 4-6 Mbps. Větším problémem je však zastaralý operační systém Android 2.3, který měl být kompletně nahrazen již před rokem. Procesorem je pouze jednojádrový 1 GHz Samsung S5PC110. Obě specifikace by odpovídaly spíše roku 2010 než letošku. Podstatně lepší kvalitu nabízí například konkurenční LG Motion 4G s rychlejším procesorem a modernější verzí operačního systému. Admire 4G bohužel svým výkonem plně odpovídá zmíněným údajům. V testech byl velmi pomalý a pro hraní her nebo rychlé prohlížení webu jej nelze doporučit. Navíc je zahlcen poměrně značným množstvím bloatwaru. Výdrž baterie je vcelku slušná, i když vysloveně neohromí. Na síti 3G představuje asi 8,5 hodiny kontinuálního hovoru.

 

Samsung Galaxy Admire 4G

 

K dispozici je celkem 1,1 GB volné vnitřní paměti, předinstalována je však 2GB microSD karta a možné je doplnit kartu s kapacitou až 64 GB. Hlavní fotoaparát má rozlišení 3,6 megapixelu a frontální kamera nabízí kvalitu VGA; ani jedna však není příliš dobrá. Snímky pořízené hlavním fotoaparátem jsou poněkud vybledlé a často neostré. Frontální kamera pro videorozhovor má zase v horším světle často zrnitý obraz. Video je natáčeno v kvalitě 720 x 480 pixelů rychlostí 30 snímků za vteřinu, což není špatné. Obraz je poměrně ostrý a hladký, pouze je snad trochu tmavý. Přední fotoaparát nabízí skromnou kvalitu 320 x 240 pixelů a rychlost 15 snímků za vteřinu. Zhruba stejně drahý LG Motion 4G si ve všech směrech vede podstatně lépe. Světlým bodem je alespoň podpora multimédií, a to hudebních i filmových souborů. Video je přehráváno až v kvalitě 720p, podporovány jsou soubory ve formátech MPEG4, H.264, WMV, DivX a Xvid. Z hudebních souborů jsou to pak zejména nechráněné formáty MP3, AAC, WMA a OGG.

 

Samsung Galaxy Admire 4G

 

Chytrý telefon Samsung Galaxy Admire 4G je vlastně přímým konkurentem modelu LG Optimus M+. Bohužel pro Samsung je však Optimus M+ již 8 měsíců starým smartphonem a svými specifikacemi byl již v době uvedení na trh prakticky zastaralý. Jednoduše řečeno, v roce 2013 již prostě nelze s čistým svědomím doporučit komunikátor s operačním systémem Android 2.3. Admire 4G je sice poměrně pohledný přístroj kvalitní stavby, kromě toho na něm však nic k obdivu není (slovo admire znamená právě „obdivovat“). V současnosti je totiž na trhu mnoho konkurenčních modelů, které za stejné peníze nabízejí nesrovnatelně vyšší kvalitu.

 

Samsung Galaxy Admire 4G

 

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 63 x 12 milimetrů

Hmotnost: 122 gramů

Typ displeje: Dotykové LCD

Úhlopříčka displeje: 3,65 palce (9,3 cm)

Rozlišení displeje: 480 x 320 pixelů

Procesor: Samsung S5PC110, jednojádrový; 1 GHz

Volná vnitřní paměť: 1,1 GB

Rozlišení fotoaparátu: 3,6 megapixelu

Výdrž akumulátoru: 8,5 hodiny nepřetržitého hovoru (3G)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Admire 4G


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.