Přeposlat Doro PhoneEasy 618

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Doro PhoneEasy 618

22.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Je zajímavé, že ačkoliv žijeme v „éře chytrých telefonů“, na trhu přesto zůstává velký prostor i pro jednoduché mobilní telefony. Jen v posledním roce jich bylo představeno hned několik a daly by se rozdělit na více kategorií (například jednoduché smartphony, „kalkulačkové“ mobily s minimem funkcí nebo přednostně zdravotnické přístroje první pomoci). Doro PhoneEasy 618 patří mezi velmi jednoduché mobily, nabízející vcelku pěkný displej a zejména skvělou zvukovou kvalitu hovoru. Je také levný a jeho cílovou skupinou jsou zejména senioři. Vzhledem k tomu lze odpustit i několik drobných nedostatků přístroje, jako je absence hlasového vytáčení nebo slabší fotoaparát.

Doro PhoneEasy 618

Tvarem těla tohoto přístroje je klasické „véčko“, které působí solidním dojmem a v poměru k nízké ceně je skutečně pohledný. V současnosti je k dostání v černé, šedé nebo červené barvě, doplněné bílými vnitřními akcenty. Rozměry tohoto mobilu činí zhruba 102 x 53 x 23 milimetrů a hmotnost dosahuje 115 gramů. Povrch je tvořen kvalitním plastem a dobře se drží v ruce i vypadá. Na pravé straně mobilu se nachází dva oddělené ovladače hlasitosti; port pro dobíjení a nestandardní 2,5 mm vstup pro sluchátka jsou zase umístěny na levé straně přístroje. Stereofonní sluchátka jsou nicméně součástí balení, takže s jejich sháněním problém nenastává. V pravém horním rohu na zadní straně telefonu se nachází pohotovostní tlačítko pro rychlé zavolání zdravotnické pomoci. Díky jeho důmyslnému umístění je minimalizována možnost nechtěné aktivace tohoto naprogramovaného tlačítka.

 

Doro PhoneEasy 618

 

Když je telefon zavřený, dominuje mu malý externí displej, zobrazující pouze časový údaj. Při otevření telefonu se pak objeví větší displej s úhlopříčkou 2,4 palce (6,1 cm) a rozlišením 320 x 240 pixelů. Vizuální kvalita interního displeje samozřejmě nikoho neohromí, ale rozměrově je o trochu výraznější než displeje většiny jiných jednoduchých telefonů. Díky tomu je i text o trochu větší, což může být pro cílovou skupinu uživatelů důležité. Většina lidí zřejmě nebude mít potíže ani s přečtením základního textu, ale jeho velikost se dá přesto dál navýšit. Klávesnice je rovněž hezká a jednotlivé velké a podsvícené klávesy se dobře tisknou. K dispozici je pouze několik funkčních kláves, které jsou dobře označené a jejich ovládání je víceméně intuitivní. Klávesy jsou sice poněkud ploché, ale celkově lze konstatovat, že ovládání tohoto mobilu je velmi pohodlné a snadné.

Doro PhoneEasy 618

PhoneEasy 618 pracuje na trojpásmové síti (850/1800/1900 MHz), příjem signálu i zvuková kvalita hovoru jsou velmi dobré. Hlas zní čistě a není ničím zkreslený, výborně navíc pracuje i funkce tlumení hluku na pozadí. Reproduktor sice není dostatečně silný, aby umožnil použití přístroje v hlučném venkovním prostředí, to je ale jen drobný nedostatek vzhledem k pravděpodobnějšímu internímu využívání mobilu. Baterie vydrží průměrných 5 hodin a 15 minut kontinuálního hovoru. Ovládání telefonu je jednoduché díky intuitivnímu způsobu navigace hlavním menu s jednoduchými a dobře rozdělenými ikonkami a funkcemi. Pro účely první pomoci můžete v telefonu nastavit své osobní i zdravotní údaje (včetně seznamu alergií, krevní skupiny apod.), užitečné může být také LED světlo v přední části telefonu. Překvapivé je, že přes sluchátka zní velmi dobře i kvalita zvuku FM rádia.

Doro PhoneEasy 618

Fotoaparát má rozlišení 3,2 megapixelu a disponuje automatickým ostřením, LED bleskem i digitálním zoomem. Zní to sice dobře, ale kvalita snímků bohužel očekávání nenaplňuje. Snímky nevypadají vyloženě špatně, ale mají jen průměrné barvy a poněkud horší detaily. Navíc je třeba mít pevnou ruku, protože sebemenší třes vyústí ve velmi rozmazaný snímek. Shrnuto a podtrženo, Doro PhoneEasy 618 je poměrně zdařilým jednoduchým telefonem, nabízejícím vcelku kvalitní design, nízkou cenu, obstojný displej a snadné ovládání. Největší jeho předností je ale zřejmě výborná zvuková kvalita hovoru. Absence hlasového vytáčení a horší fotoaparát toto kladné hodnocení nezvrátí. Lepším jednoduchým mobilem (nejen) pro seniory je sice Samsung Jitterbug Plus, také PhoneEasy 618 však patří k těm lepším.

Doro PhoneEasy 618

Základní údaje:

Rozměry: 102 x 53 x 23 milimetru

Hmotnost: 115 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Velikost vnitřního displeje: 2,4 palce (6,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Rozlišení fotoaparátu: 3,2 megapixelu

Vnitřní paměť: 78 MB

Výdrž akumulátoru: Přes 5 hodin kontinuálního hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Doro PhoneEasy 618


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.