Přeposlat Samsung Entro

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Entro

17.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Jedním z nejlevnějších nových telefonů na trhu je další velmi jednoduché „véčko“ od Samsungu, model Samsung Entro. Tento přístroj skutečně připomíná doby technologického středověku, kdy ještě neexistovaly chytré telefony, telefony s fotoaparáty a dokonce ani 3G. Procesor a oba přítomné displeje svojí kvalitou a výkonem rovněž odpovídají spíše předchozím technologickým érám. Nepřekvapí proto až směšně nízká cena přístroje, která se dnes pohybuje kolem pouhých 15 amerických dolarů (asi 300 Kč). Je jistě pravda, že s Entrem budete moci prakticky pouze volat nebo posílat textové zprávy, ale pokud vám tyto základní úkony stačí, možná s ním budete naprosto spokojeni.

Samsung Entro

Samsung Entro je poměrně elegantní, i když strohý přístroj, pokrytý po celém povrchu kvalitním černým plastem. Jeho rozměry činí pouze 97 x 47 x 16 milimetrů, hmotnost dosahuje jen 85 gramů. Je tedy velmi skladný a drobný, což se dá rovněž považovat za přednost. Na levém boku jsou umístěna dvě tlačítka pro ovládání hlasitosti, čímž výčet externích ovládacích prvků přístroje končí. Vnější displej má úhlopříčku 2,7 centimetru a zobrazuje údaje o aktuálním čase, kalendářním datu, příjmu signálu a výdrži baterie. V případě příchozího hovoru pak zobrazuje také jméno volající osoby nebo její číslo. Klávesnice je u tohoto mobilu prostorná a přehledná (cílovou skupinou uživatelů jsou zejména senioři a začátečníci), jen klávesy jsou snad trochu plošší, než by bylo ideální. Vnitřní displej má úhlopříčku 1,8 palce (4,6 cm) a rozlišení pouhých 160 x 128 pixelů. I přes tyto drobné rozměry a nízké rozlišení je však text vcelku dobře čitelný.

 

Samsung Entro

 

Jednopásmová (1900 MHz) CDMA a podpora Wi-Fi je aktuálně doplněna také kompatibilitou s americkou sítí 2G 1xRTT. Příjem signálu a hlasová kvalita hovoru jsou průměrné. Hlasitost lze nastavit až do velmi vysokých poloh, tehdy ale začne mizet čistota zvuku. Hlas zní z přístroje čistě a nezkresleně, ale reproduktor není dostatečně silný pro využití v hlučnějším venkovním prostředí. Aplikace hlasového ovládání pracuje u Entro spolehlivě a je jednou z předností tohoto mobilu. Můžete jej využít pro posílání textových zpráv, volání a dokonce i otevírání webového prohlížeče. V rámci absence Bluetooth se ale musíte obejít bez možnosti dálkového hlasového ovládání přístroje. Výdrž baterie je bohužel spíše podprůměrná, jelikož představuje zhruba jen rovných 5 hodin nepřetržitého hovoru.

 

Samsung Entro

 

Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a snadno se jím naviguje. Vnitřní displej zobrazuje stejné informace jako jeho vnější protějšek a umožňuje prakticky okamžitý přístup ke kontaktům a textovým zprávám. Hlavní menu nabízí celkem devět základních ikon, ale kromě různých změn nastavení toho na něm skutečně nemůžete dělat mnoho. K dispozici není žádný slot pro paměťovou kartu microSD, proto si budete muset vystačit s pouhými 18 MB volné vnitřní paměti. To však rozhodně nepředstavuje problém, protože tuto kapacitu stejně ani nemáte čím naplnit. Mediální soubory totiž v případě Entro nehrají absolutně žádnou úlohu – není zde totiž přehrávač hudby ani videí, fotoaparát nebo kamera. Internet a e-mail je sice dostupný díky prohlížeči NetFront 3.5.1, ale displej je tak malý a 2G rychlosti tak nízké, že s ním prakticky počítat nemůžete.

Samsung Entro

Mobilní telefon Samsung Entro tedy rozhodně nepředstavuje nic pozoruhodného, ovšem s výjimkou jeho úspornosti a nízké ceny. Pokud potřebujete pouze volání a spíše občasné psaní textových zpráv, pak by vám jeho cena a elegantní vzhled mohly vyhovovat. Samozřejmě se dá ale očekávat, že v rámci současné uživatelské základny nebude cílová skupina tohoto modelu příliš široká. Hledat na něm negativa není snadné; v podstatě toho ani nenabízí tolik, aby bylo pořádně co kritizovat. Multimédia v jeho podání de facto neexistují, stejně tak internet nebo Bluetooth. Na druhou stranu jde ale o přístroj, který si na nic nehraje a exceluje v nabídce levného minima – je velmi jednoduchý, má poměrně hezkou a prostornou klávesnici a zejména snadné ovládání. Kromě toho je velmi levný a tak je dostupný všem, ale opravdu jen zcela nenáročným, uživatelům.

Samsung Entro

 

Základní údaje:

Rozměry: 97 x 47 x 16 milimetrů

Hmotnost: 85 gramů

Velikost vnějšího displeje: 1,07 palce (2,7 cm)

Velikost vnitřního displeje: 1,8 palce (4,6 cm)

Rozlišení vnitřního displeje: 160 x 128 pixelů

Procesor: Qualcomm QSC6155, 480 MHz

Volná interní paměť: 18 MB

Výdrž akumulátoru: Kolem 5 hodin (nepřetržitý hovor)

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Entro


počet příspěvků: 1

Jiří Pletka

26.03.2013 v 20:19

Dobrý den kde se nechá tento mobil koupit dekuji za odpověd.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.