Přeposlat Samsung M400

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung M400

10.12.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V současnosti si už nedokážeme představit mobilní nebo chytrý telefon bez možnosti posílat jím textové zprávy. První mobilní telefony byly ovšem určeny zejména k volání a tomuto účelu slouží i dnes. Kromě toho však už samozřejmě zvládají i množství dalších úkolů. Ne všichni uživatelé ovšem touží po technicky vyspělém smartphonu; kvalitních alternativ je přitom zatím spíše poskrovnu. Zaplnit tuto mezeru se nyní snaží také Samsung M400, který je v současnosti k dostání zdarma se smlouvou u amerického operátora Sprint. Jedná se o velmi jednoduché „véčko“ s velkou klávesnicí a dobrou hlasovou kvalitou hovoru. Ačkoliv nenabízí mnoho příležitostí práce s multimédii, je rozhodně dobrou volbou pro všechny, kteří potřebují spíše spolehlivý a jednoduchý mobil přednostně určený k volání.

Samsung M400

Tělo M400 měří 97 x 50 x 18 milimetrů, hmotnost dosahuje asi 103 gramů. Celý povrch je tvořen tmavě šedým a černým plastem, zadní strana je lehce texturovaná a přední panel vykazuje podobu nepravého kovového pokryvu. Na pravé straně přístroje se nachází tlačítko fotoaparátu, na levé pak ovladač hlasitosti a hlasového ovládání. Externí displej je standardně malý (úhlopříčka 2,7 cm) a zobrazuje aktuální datum, čas, příjem signálu a výdrž baterie. V případě příchozího hovoru se pak zobrazí také jméno nebo číslo volajícího. Po rozevření telefonu se objeví velmi pěkná klávesnice s podsvícenými a prostornými klávesami. Jsou dobře rozmístěné a psát s nimi je velmi snadné a pohodlné. Vzhledem k zaměření přístroje směrem k seniorům a například i tělesně postiženým osobám nepřekvapí, že je přítomno i tlačítko, které automaticky vytáčí první pomoc nebo policii. Pod tlačítko první pomoci lze přitom nastavit až tři libovolně zvolená čísla. Před samotným vytočením se přístroj ještě jednou dotáže na potvrzení požadavku, takže je snížena pravděpodobnost nechtěného hovoru.

 

Samsung M400

 

Vnitřní displej má délku úhlopříčky 2,4 palce (6,1 cm) a rozlišení 320 x 240 pixelů. Text i obrázky na něm vypadají dostatečně ostře a detailně, problémem je ale vysoký lesk displeje a úzké pozorovací úhly. M400 pracuje na síti 3G a nepodporuje Wi-Fi. Příjem signálu je dobrý a hlasová kvalita hovoru obstojná. Hlasy zní z přístroje čistě a nastavení hlasitosti ji umožňuje navýšit až do extrémní polohy (při které již nezní hlas přirozeně). Funkce potlačení hluku na pozadí pracuje spolehlivě, což se dá říci také o aplikaci pro hlasové ovládání přístroje. M400 umožňuje posílat textové zprávy, volat a dokonce i prohlížet internet. Reproduktor je dostatečně hlasitý pro využití v hlučném venkovním prostředí. Výdrž baterií je ale spíše podprůměrná, jelikož nedosahuje ani 5 hodin nepřetržitého hovoru.

 

Samsung M400

 

Uživatelské rozhraní M400 je velmi jednoduché k navigaci a reakce přístroje na stisknutí klávesy je prakticky okamžitá. Vnitřní displej zobrazuje stejné informace jako vnější a dá se přes něj rychle dostat k vlastním kontaktům a textovým zprávám. Hlavní menu nabízí devět různých ikon, včetně ikon pro fotoaparát, textové zprávy, web nebo aplikace. Aplikace jsou ale jen základního typu a volnou vnitřní pamětí s kapacitou pouhých 9,6 MB v případě tohoto telefonu s žádnou parádou nepočítejte. Ostatně ani není pro tento účel stavěn. K dispozici navíc není slot pro paměťovou kartu microSD, takže ji nelze více navýšit. K dispozici není ani e-mail nebo IM klient, využití webu je pak opravdu spíše doplňkovou funkcí. Textové zprávy je v seznamech možné nastavit individuálně nebo návazně, ve stylu plynulé konverzace. Díky velkým klávesám se text píše pohodlně a představuje tak nejlepší způsob konverzace s tímto telefonem (kromě volání).

 

Samsung M400

 

Multimédia jsou v případě M400 prakticky neexistující záležitostí. K dispozici není hudební ani filmový přehrávač, chybí také kamera. Pouze na přední straně přístroje najdeme skromný fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu. Ten nenabízí LED blesk ani automatické ostření, poskytuje ale některé zábavné prvky typu mozaiky nebo panoramatu. Snímky jsou však neostré a působí podobně, jako kdyby přes objektiv někdo rozetřel slabou vrstvu vazelíny. Protože se vám ale nedostává volné paměti, mnoho snímků si v telefonu beztak neuložíte. To však není zásadním nedostatkem.

 

Samsung M400

 

Co tedy dodat závěrem? Samsung M400 neuspokojí žádného náročnějšího uživatele, ale to mu nelze vyčítat. Nepředstírá totiž, že je něčím víc než jen levným a jednoduchým telefonem pro hovory. Podobné modely jednoduchých véček, jako je Kyocera DuraCore nebo Kyocera DuraXT, jsou pro běžné uživatele příliš mohutné a neskladné. Příbuzný Samsung Array zase nabízí pěknou klávesnici a některé extra doplňky, ale přenos informací je na jeho 2G sítích nepříjemně pomalý. Kromě toho je podstatně složitější na ovládání a tedy i méně praktický. M400 je v rámci výše zmíněných skutečností nejspíš dobrou volbou. Nesmíte přitom ale zapomínat, k čemu je určen a co skutečně nabízí.

 

Samsung M400

 

Základní údaje:

Rozměry: 97 x 50 x 18 milimetrů

Hmotnost: 103 gramů

Externí displej: 1,07 palce (2,7cm)

Interní displej (velikost): 2,4 palce (6,1 cm)

Interní displej (rozlišení): 320 x 240 pixelů

Volná vnitřní paměť: 9,6 MB

Rozlišení fotoaparátu: 1,3 megapixelu

Výdrž baterie: 5 hodin volacího času

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 3

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung M400


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.