Přeposlat Navrženo pro moderní zvuk:

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Navrženo pro moderní zvuk:

30.11.2012 | Tisková zpráva | Příslušenství | Komentářů: 0 |

Luxusní řada sluchátek MDR-1 vyvinutých v jedinečném kreativním partnerství se Sony Music Entertainment

Navrženo pro moderní zvuk:

Nová luxusní řada sluchátek MDR-1 od Sony je harmonickým spojením dokonalé zvukové kvality, pohodlného nošení a krásného designu.

Sluchátka MDR-1 stojí na vrcholu více než padesáti let inovací značky Sony a jsou výsledkem unikátního kreativního partnerství se Sony Music Entertainment.

Sluchátka, nabízená ve standardní verzi s digitálním potlačením šumu a bezdrátové Bluetooth® verzi, mají uzavřenou konstrukci zaručující maximální izolaci od okolí a výjimečnou basovou odezvu. Byla navržena ve spolupráci s předními osobnostmi hudební branže, které na základě svých zkušeností přímo ovlivňovaly jejich konstrukci. V rámci unikátní spolupráce umělců ze stáje Sony Music se písničkářka Katy B, dubstepová skupina Magnetic Man a mistr zvuku Naweed Ahmed sešli v jednom z nejdéle fungujících a nejuznávanějších londýnských nahrávacích studií, Whitfield Mastering.

Během společné práce umělci a zvukoví inženýři odhalili kritickou oblast sub-basových frekvencí 30-40 Hz, která je typická pro současné hudební styly. Toto zjištění vedlo ke zdokonalení konstrukčních prvků „Beat Response Control“. Vzduchové vstupy v zadní části budicích jednotek byly zvětšeny za účelem lepšího proudění vzduchu při reprodukci tónů v hluboké části spektra. Tyto větší otvory dávají prostor pro volnější pohyb membrány zejména v basových frekvencích, což umožňuje rychlejší a „rytmičtější“ odezvu nízkých frekvencí s lepšími přechodovými charakteristikami, které ocení vyznavači basů na celém světě.

Navrženo pro moderní zvuk:

Standardní verze sluchátek MDR-1R je vybavena speciálně vyvinutou 40mm membránou Liquid Crystal Polymer Film, jejíž materiál poskytuje správnou kombinaci tuhosti a lehkosti potřebnou pro vyvážené a vysoce přesné podání výrazných vokálů a zvuku středních až vysokých frekvencí.

Model MDR-1R dále obsahuje speciálně zkonstruované HD budicí jednotky zajišťující zvukový výkon v ultra širokém zvukovém pásmu 4 Hz až 80 kHz, které odpovídá zdrojům zvuku ve vysokém rozlišení. Kombinace citlivé membrány a lehké cívky poskytuje rychlou odezvu potřebnou pro reprodukci hutných, výkonných basů a rozšířených výšek.

Měkké, tlak omezující polštářky zajišťují pohodlí i při dlouhodobém používání. Zároveň jsou dostatečně pevné a velké na to, aby účinně izolovaly zvuky okolí a přispívaly k výjimečně kvalitnímu podání sub-basových frekvencí. Sluchátka jsou dále vybavena unikátní konstrukcí zavěšení náušníků s osou posunutou směrem dovnitř, což zajišťuje jejich maximálně stabilní a pohodlnou pozici na uších.

I ty nejmenší součásti sluchátek MDR-1R byly navrženy s ohledem na dokonalé, nepřerušované posluchačské zážitky. Fyzické propojení mezi náušníky a hlavovým páskem zajišťují hladké silikonové kroužky, které omezují obvyklé mechanické zvuky a umožňují nerušený poslech i těch nejtišších a nejjemnějších hudebních pasáží.

Maximální pozornost je věnována i kabelu. Jeho povrch je rozbrázděn drobnými drážkami, které snižují a omezují nepříjemné zamotávání.

Model MDR-1RBT přináší stejně pokročilé technologie milovníkům hudby, kteří navíc potřebují svobodu křišťálově čistého zvuku bez překážejících kabelů. Sluchátka lze snadno spárovat se smartphony a dalšími zařízeními vybavenými technologií Bluetooth® a používat až 30 hodin bez nabití.

Navrženo pro moderní zvuk:

Funkce „One-touch“* usnadňuje přenos hudebních a obrazových souborů mezi různými NFC-kompatibilními zařízeními od Sony. Bezdrátové spojení se naváže pouhým vzájemným dotykem, bez nutnosti nastavovat Bluetooth nebo Wi-Fi.

Pokud například posloucháte Music Unlimited prostřednictvím reproduktorů svého smartphonu Xperia™ T nebo Xperia™ V, stačí se telefonem dotknout sluchátek MDR-1RBT a můžete bez přerušení pokračovat v poslechu ve sluchátkách.

*Funkce Sony „One-touch“ využívá technologii komunikace na krátkou vzdálenost NFC (Near Field Communication).

Další verzí je model MDR-1RNC nabízející plně automatické, technicky vyspělé digitální potlačení šumu, pro ještě dokonalejší poslech bez jakéhokoli rušení. Dvojice digitálních zvukových senzorů (uvnitř i vně pláště sluchátek) spolupracuje s dvojicí softwarových „protišumových“ procesorů. Toto spojení dokáže potlačit až 99,7 % okolních šumů.

Dostatečná výdrž baterie až 22 hodin znamená, že sluchátka MDR-1RNC  se výborně hodí jak na dlouhé cesty, tak pro použití doma nebo v kanceláři, když si chcete vychutnat dokonalý zvuk bez jakéhokoli rozptylování.

Technologie S-Master Digital Amplifier u sluchátek MDR-1RBT a MDR-1RNC zajišťuje dokonalou reprodukci i těch nejjemnějších zvukových detailů. Procesor Sony Digital Sound Enhancement Engine použitý v obou modelech sluchátek rozšiřuje frekvenční rozsah u zvukových zdrojů s velkou kompresí. 

Sluchátka standardní verze MDR-1R, bezdrátová Bluetooth® sluchátka MDR-1RBT a sluchátka MDR-1RNC s digitálním potlačením šumu od Sony je možné zakoupit od listopadu letošního roku ve specializovaných sítích Sony center.

Navrženo pro moderní zvuk:

Ceník:

MDR1RS.CE7      5 000 Kč

MDR1RBT.CE7    7 500 Kč

MDR1RNC.CE7    10 000 Kč

*Near Field Communication (NFC) Forum je nezisková asociace výrobců propagující využití standardu NFC.

Nejdůležitější parametry sluchátek MDR-1

Typ

Uzavřená, dynamická

Výkon

1500 mW

Budicí jednotka

40 mm, kopule (HD, zvuková cívka OFC)

Membrána

Liquid Crystal Polymer Film

Frekvenční rozsah

4 – 80 000 Hz

Citlivost

105 dB/mW

Magnet

Neodymium

Impedance

48 Ω při 1 kHz

Ovládání hlasitosti

Ano (pouze iPod/iPhone/iPad)

Typ šňůry

PCOCC

Délka šňůry

1,2 m

Hmotnost

Cca 240 g bez šňůry

Dodané příslušenství

Šňůra s integrovaným ovladačem a mikrofonem pro iPod/iPhone/iPad, šňůra se stereo minikonektorem, ochranné pouzdro

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Navrženo pro moderní zvuk:


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.