Přeposlat Samsung Galaxy Reverb

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Reverb

29.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Chytrý telefon Samsung Galaxy Reverb je solidním kouskem komunikátoru střední kategorie. Ničím vyloženě neohromí, ale nabízí poměrně slušnou kvalitu většiny specifikací. Disponuje operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich), má velkou výdrž baterie a vysokou hlasovou kvalitu a v neposlední řadě také elegantní design s dobře vypadajícím displejem a vcelku kvalitním fotoaparátem. Postrádá však podporu 4G WiMAX, pohání jej pouze jednojádrový 1,4 GHz procesor a za stejnou cenu můžete mít také srovnatelný HTC One V. Jen o trochu více pak stojí podstatně kvalitnější HTC EVO V s dvoujádrovým procesorem a podporou 4G. Samsung Galaxy Reverb určitě není špatným komunikátorem, je snad pouze mírně cenově nadhodnocený.

Samsung Galaxy Reverb

Tělo tohoto smartphonu je zcela pokryto černým plastem, zadní panel je mírně texturovaný a celkově vykazuje Galaxy Reverb spíše základní, nepříliš inovativní vzhled. V porovnání s kovovým vzezřením konkurenčního HTC One V působí poněkud křehčeji, ale díky rozměrům 122 x 64 x 11 milimetrů a hmotnosti 129 gramů se vcelku pohodlně drží v ruce. Nejvíce charakteristickým znakem těla tohoto komunikátoru je vystupující „bradový“ výběžek, podobný jako má například Samsung Droid Charge (ale méně prominentní než u One V). Čtyřpalcový (10,2 cm) displej typu Super AMOLED nese rozlišení 800 x 480 pixelů a vypadá dostatečně detailně a ostře. Pouze při pohledu z velké blízkosti může text a písmo působit poněkud rozostřeně. Pod displejem se vcelku standardně nachází tři kapacitní funkční klávesy. Psaní na obrazovkové klávesnici je velmi pohodlné a dá se na něj poměrně snadno navyknout.

 

Samsung Galaxy Reverb

 

Smartphone Galaxy Reverb pracuje na dvoupásmové síti EV-DO Rev. A (800/1900 MHz) s podporou 802.11b/g/n Wi-Fi na 2,4 GHz. Hlasová kvalita hovoru je obecně vzato velmi dobrá, ze sluchátka zní hlas zcela čistě a přirozeně (pouze s malým náznakem akustické ozvěny hlasu). Funkce potlačení rušivého hluku na pozadí ale pracuje spíše průměrně a neodfiltruje jej zcela. Dobrý přenos zvuku je nicméně také přes Bluetooth, který umožňuje i velmi spolehlivé hlasové vyzvánění. Velmi dobrá je pak zejména výdrž akumulátoru, která činí u tohoto komunikátoru bezmála 9 hodin nepřetržitého telefonního hovoru. V rámci amerického operátora Sprint je v současné době velkou slabinou pomalá rychlost stahování dat, která je na jeho 3G síti vůbec nejhorší v rámci všech nabízených. Jak již také bylo řečeno, Reverb nepodporuje velmi rychlé sítě 4G WiMAX.

 

 

Samsung Galaxy Reverb

 

 

Procesorem je u tohoto chytrého telefonu spíše průměrný jednojádrový 1,4 GHz Qualcomm Snapdragon S2 MSM8655. V rámci jednojádrových čipů si vede výkonnostně velmi dobře, ale v současné době dvou i čtyřjádrových procesorů už je zkrátka tak trochu ozvěnou (ne)dávné historie. Vede si nicméně dobře a velkou většinu her i aplikací by měl bez problémů zvládat. Není ale určitě vhodný pro uživatele toužícího po komunikátoru s maximálním výkonem pro hraní náročných her. Operačním systémem je pokročilý Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), což je nepochybně pozitivum tohoto smartphonu. Brzká aktualizace na Android 4.1 se však nedá příliš očekávat. Volná vnitřní paměť činí zhruba rovné 2 GB a není problém doplnit jí paměťovou kartou microSD s kapacitou 32 nebo 64 GB. Galaxy Reverb je navíc plně kompatibilní s celou škálou formátů multimediálních souborů.

 

 

 

 

Hudba je přehrávána kvalitně, podporovány jsou soubory AAC, FLAC, OGG a WAV, ne však WMA. Kvalita hudby při poslechu přes sluchátka i Bluetooth set je značně vysoká. Z videosouborů jsou rovněž přehrávány téměř všechny formáty (s výjimkou DivX), a to při rozlišení až do 720 pixelů. Fotoaparát má rozlišení 5 megapixelů a je poměrně kvalitní. Závěrková prodleva je při 1,2 vteřiny sice trochu delší, ale u komunikátorové kamery to není velký nedostatek. S adekvátním osvětlením vypadají pořízené snímky velmi dobře, mají pěkné barvy i detail. Horší kvalita snímků je samozřejmě při slabším světle, ale to je běžné u všech fotoaparátů. Video nahrané ve kvalitě 720 pixelů je přehráváno rychlostí 30 fps, ačkoliv nepůsobí tak hladce, jako u některých srovnatelných kamer smartphonů. K dispozici je také standardní 1,3 megapixelová frontální kamera pro vlastní portréty a video hovor.

 

 

Samsung Galaxy Reverb

 

 

Samsung Galaxy Reverb je zkrátka kvalitním chytrým telefonem střední kategorie. Rozhodně není v ničem špatný natolik, aby ho nebylo možné doporučit, pouze je možná mírně dražší, než by bezpodmínečně být musel. Má hezký displej a elegantní vzhled, moderní operační systém Android 4.0 a v neposlední řadě také dobrou výdrž akumulátoru. Bohužel však disponuje jen průměrným procesorem, nepatří k nejštíhlejším komunikátorům a nedisponuje podporou 4G. Průměrně náročný uživatel by s ním určitě mohl být spokojen, protože kromě výše zmíněných záporů žádné výrazné nedostatky nemá. Na druhou stranu je ale také pravdou, že za zhruba stejnou cenu je dnes možné sehnat i lepší smartphone.

 

Samsung Galaxy Reverb

 

Základní údaje:

Rozměry: 122 x 64 x 11 milimetrů

Hmotnost: 129 gramů

Typ displeje: Super AMOLED

Velikost displeje: 4 palce (10,2 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Procesor: Qualcomm Snapdragon S2 MSM8655 1,4 GHz (jednojádrový)

Operační systém: Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)

Rozlišení fotoaparátu: 5 megapixelů

Vnitřní paměť: 2 GB

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Reverb


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.