Přeposlat Samsung Montage

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Montage

16.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Staré dobré mobilní telefony s jednoduchou konstrukcí se každým rokem stávají větší vzácností. Přitom se dá konstatovat, že zdaleka ne všichni potenciální uživatelé jsou připraveni na práci s vyspělým komunikátorem. Právě pro ty, kteří potřebují pouze spolehlivý přístroj pro psaní textových zpráv a volání, je tu i nový model Samsung Montage. Tento jednoduchý mobilní telefon nabízí pěknou výsuvnou klávesnici typu QWERTY. Jak se dá očekávat, největší slabinou mobilu je malé množství doplňků a funkcí, které ale budou postrádat pouze pokročilejší uživatelé, pro něž Montage není určen. Dalšími nedostatky jsou pak absence sítě 3G a horší kvalita fotoaparátu.

Samsung Montage

Montage je v podstatě stejným přístrojem jako již recenzovaný Samsung Array, rozdíl je pouze ve smlouvách, ke kterým jsou poskytovány operátory (v současnosti jde o americké operátory Boost Mobile a Virgin). Montage působí při držení v ruce velmi solidním dojmem. Ačkoliv jeho výsuvná klávesnice přispívá k větší tloušťce, stále je dostatečně štíhlý, aby se vešel pohodlně do každé kapsy. Rozměry přístroje činí 112 x 54 x 15 milimetrů, hmotnost dosahuje 105 gramů. Displej má úhlopříčku 1,4 palce (3,6 cm) a QVGA rozlišení 240 x 320 pixelů. Jde vesměs o nižší úroveň technologických specifikací, ale v rámci určení telefonu nejde o žádný nedostatek.

 

Samsung Montage

 

Klávesnice vypadá hezky a nabízí čtyři řady rozměrných kláves, na které se dobře píše, ačkoliv by nemusely být tolik ploché. Montage je ostatně celým svým založením hlavně textovacím telefonem. K dispozici s ním máte Bluetooth 3.0, podporu multimédií, nikoliv ale GPS, Wi-Fi nebo e-mail. Uložit si můžete až 600 kontaktů, což je dnes už spíše nízké číslo. Velké množství aplikací rozhodně nečekejte, přehrávač multimédií využijete jen v případě přidání karty microSD s nahranými video a audio soubory. Fotoaparát má rozlišení 2 megapixely a přestože disponuje automatickým ostřením a LED bleskem, nepracuje kvalitně ani za pěkného počasí na otevřeném venkovním prostranství. Pořízené snímky jsou nadměrně zrnité a nevykazují dobrou vyváženost barev. K dispozici je režim panoramatický i tzv. night shot. Natáčení videa ve formátu MPEG-4 je v rámci možností uspokojivé, celková doba natáčení dosahuje času jedné hodiny, ačkoliv poslat jako zprávu lze záznam v maximální délce trvání 30 sekund.

 

Samsung Montage

 

Procesorem je 480 MHz Qualcomm QSC6155, jehož rychlost je pro tento typ přístroje adekvátní. Montage nabízí celkem 128 MB RAM a 256 MB ROM, takže pro ukládání hudby budete rozhodně potřebovat paměťové karty microSDHC. Uživatelská paměť činí asi 40 MB. Telefon přitom akceptuje paměťové karty s kapacitou až do 32 GB. Horší je to ale s výdrží akumulátoru. Průměrná výdrž tohoto zdroje o 1000 mAh totiž činí jen asi 4 hodiny kontinuálního hovoru, v režimu standby pak vydrží dle testů jen asi 10,5 dne.

 

Samsung Montage

 

Samsung Montage je lepším přístrojem než konkurenční klávesnicová Kyocera S2300, která má kratší výdrž akumulátoru a velmi nekvalitní fotoaparát. Oproti tomu podobné modely Samsung M575 a Samsung Restore dosahují velmi podobných výsledků ve výkonnosti, ačkoliv jejich podpora 3G jim umožňuje podstatně rychlejší přenos dat. Odvážnější uživatelé, kteří by již přece jen chtěli přikročit k chytrému telefonu, mohou využít například hezký klávesnicový model Kyocera Rise. Ačkoliv nejde o nejlepší smartphone svého druhu, nabízí mnohem větší dotykový displej, lepší fotoaparát, více možností práce s multimediálními soubory a přístup ke stovkám tisíc různých aplikací.

 

Samsung Montage

 

Základní údaje:

Rozměry: 112 x 54 x 15 milimetrů

Hmotnost: 105 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Úhlopříčka displeje: 1,4 palce (3,6 cm)

Rozlišení displeje: 240 x 320 pixelů

Procesor: 480 MHz Qualcomm QSC6155

Volná vnitřní paměť: 40 MB

Rozlišení fotoaparátu: 2 megapixely

Výdrž akumulátoru: 4 hodiny nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Montage


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.