Přeposlat Samsung Array

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Array

04.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Chytrý telefon Samsung Array patří do kategorie levných a jednoduchých modelů, určených zejména méně náročným nebo začínajícím uživatelům. Jeho přednostmi jsou hezká klávesnice, jednoduché intuitivní ovládání a (v případě příslušné smlouvy s operátorem) úspora peněz. Negativem jsou v případě Array absence 3G, velmi limitovaný výběr doplňků a funkcí a velmi slabý fotoaparát. Jak již bylo naznačeno, tento smartphone rozhodně není určen pro náročné, přesto lze konstatovat, že v případě jeho uplatnění pouze jako prostředku k volání a psaní textových zpráv si zaslouží plnou pozornost.

Samsung Array

Samsung Array rozhodně není revolučním přístrojem, co se vzhledu a designu týče. Má tvar klasického levnějšího komunikátoru s postranní výsuvnou klávesnicí. Jeho rozměry činí pouze 112 x 54 x 15 milimetrů, hmotnost dosahuje 117 gramů. Zadní panel je vyroben z texturovaného šedého plastu, okolo předního panelu zase obíhá tenký proužek šedého plastu. Černé číslicové klávesy jsou poněkud malé a ploché, ale šedé a stříbrné funkční klávesy nad nimi jsou oproti povrchu vyvýšené a snáze se mačkají. Displej má úhlopříčku 2,4 palce (6,1 cm) a slabší rozlišení 320 x 240 pixelů. Není to sice nic ohromujícího, ale text je i tak dobře čitelný a v případě potřeby můžete velikost fontu navýšit. Náhledové úhly jsou však velmi úzké, takže je problém vidět na displej jinak než zcela zpříma.

 

Samsung Array

 

Skvělým doplňkem je výsuvná čtyřřadá fyzická klávesnice QWERTY. Klávesy mají dobrou velikost, ale mohly by být méně ploché. Ačkoliv máte pocit, že jste minuli správnou klávesu, většinou píšete zcela bez chyb. Na tento pocit se dá po čase snadno zvyknout a je faktem, že klávesnice Array umožňuje mnohem rychlejší psaní než jakákoliv číslicová klávesnice u mobilních telefonů. Tento smartphone pracuje na jednopásmové (1900 MHz) CDMA bez podpory Wi-Fi. Jako jeden z dnes již malého počtu modelů nepodporuje ani 3G, což je však problém pouze v případě prohlížení webu. Hlasová kvalita hovoru je spíše průměrná. Hlas je sice obousměrně zvučný a dobře srozumitelný, potlačení hluku na pozadí ale není příliš účinné. Při testech byl například na pozadí hovoru hodně slyšitelný vítr, a to i za nepříliš větrného počasí. Array také nelze doporučit pro využití v hlučnějším venkovním prostředí. Výdrž baterie je průměrná, pohybuje se kolem rovných 6 hodin doby nepřerušeného hovoru.

 

Samsung Array

 

Tento přístroj určitě není dobrým multimediálním zařízením, ostatně tak nebyl ani zamýšlen. Procesorem je slabší Qualcomm QSC6155 s frekvencí 480 MHz, který dostačuje spíše na základní úkoly a rozhodně tak nelze počítat s použitím tohoto přístroje jako herního modelu. K dispozici s ním máte pouze 39,4 MB využitelné vnitřní paměti, na pravém boku je pak volný slot pro paměťovou kartu microSD, který umožňuje celkovou kapacitu paměti výrazně navýšit. Nabídka hudebních souborů je však značně omezená, přehrávat lze totiž pouze soubory ve formátu MP3 a WMA, ale standardní 3,5 mm vstup umožňuje použít prakticky jakákoliv sluchátka a hudba je přehrávána velmi kvalitně. Video přehrávač bohužel dokáže přehrát jen záznam, který s telefonem přímo pořídíte.

 

Samsung Array

 

Fotoaparát má rozlišení 2 megapixely a na poměry tohoto komunikátoru je docela obstojný. Pokud záběr nepřibližujete, snímky působí poměrně dobře a dají se využít například na sociálních sítích. Jakmile ale „zazoomujete“, původní obraz se rozpadne do jedné velké obrazové změti. Videozáznam pak není o mnoho lepší. Je natáčen pouze v kvalitě 174 x 144 pixelů a při nízké rychlosti 15 rámečků za vteřinu. Videozáznam je tak malý, že je sotva viditelný a nevyplatí se na něj ani plýtvat místem v paměti microSD karet.

 

Samsung Array

 

Samsung Array je i přes výše řečené poměrně zajímavou a nejspíš i dobrou volbou pro všechny, kteří stojí zejména o přístroj pro časté psaní a volání. Konkurenční LG Rumor Reflex je ekologicky šetrný model s větším displejem a hezčí klávesnicí, není však tak snadno ovládatelný. Další dobrou možností je model Motorola Theory s lepší hlasovou kvalitou a obrazově ostřejším displejem. Do třetice jmenujme také kvalitní model Kyocera Innuendo, který ale na druhou stranu postrádá standardní 3,5 mm vstup pro sluchátka.

 

Samsung Array

 

 

Základní údaje:

Rozměry: 112 x 54 x 12 milimetrů

Hmotnost: 117 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Úhlopříčka displeje: 2,4 palce (6,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 240 pixelů

Procesor: Qualcomm QSC6155, frekvence 480 MHz

Volná vnitřní paměť: 39 MB

Rozlišení fotoaparátu: 2 megapixely

Výdrž baterie: 6 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Array


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.