Přeposlat Samsung Galaxy Victory 4G LTE

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

02.10.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Samsung letos ohromila svým úžasným modelem Galaxy S III, který je stále hlavním konkurentem všech ostatních chytrých telefonů nejvyšší výkonnostní kategorie. Kromě této těžké váhy však uvádí na trh také modely pro méně náročné uživatele, z nichž jedním je právě Galaxy Victory 4G LTE. Jak už jeho název napovídá, plně podporuje síť 4G LTE amerického operátora Sprint. V současnosti je také jediným smartphonem Sprintu na této síti s operačním systémem Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) stojícím méně než 100 dolarů (kolem 2000 Kč). Victory (v překladu „vítězství“) je - shrnuto a podtrženo - velmi dobrým komunikátorem s kvalitním fotoaparátem, rychlým procesorem, dobrým displejem, obstojnou hlasovou kvalitou hovoru apod. Má jen jednu chybu, která způsobuje, že nemůže plně dostát svému názvu – je zkrátka příliš průměrný na to, aby výrazněji zaujal.

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

Při rozměrech 122 x 63 x 13 milimetrů a hmotnosti 139 gramů je Victory na poměry telefonu se čtyřpalcovým displejem bez fyzické klávesnice zbytečně těžký. Celé jeho tělo je tvořeno z klouzavého, leskle šedého plastu působícího poněkud laciným dojmem. Když už jsme u toho, celý design tohoto komunikátoru bohužel pro něho působí dojmem, že by měl být dáván ke smlouvě zadarmo. Již zmíněný čtyřpalcový (10,1 cm) displej nese rozlišení 800 x 480 pixelů a je zcela odpovídající; při pixelové hustotě 233 ppi rozhodně ale nemá žádný „wow-faktor“. Tři dotykové klávesy jsou umístěny na plastovém výběžku pod ním. Co se týče jejich vzhledu, ten určitě není ideální, horší je ale jejich opožděná odpovědní reakce (často na ně musíte poklepat víc než jednou). Obrazovková klávesnice už je podstatně spolehlivější, ačkoliv také nepatří právě k nejlepším. Nelze ale jen kritizovat, Victory může rozhodně působit dosti elegantním dojmem (je to však věc názoru).

 

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

 

Příjem signálu a hlasová kvalita je průměrná. Příchozí hlas zní z přístroje zvučně, ale trochu zastřeně. Potlačení hluku na pozadí pracuje dobře, i když ne přímo skvěle. Reproduktor je silný a dostačuje pro využití komunikátoru i v hlučnějším prostředí. Výdrž baterie je velmi dobrá, na síti 3G se blíží 10 hodinám nepřetržitého hovoru. Procesor je další silnou stránkou Victory. Je jím dvoujádrový Qualcomm Snapdragon S4 Lite MSM8960 s frekvencí 1,2 GHz. Ten je sice velmi výkonný, ale přece jen výrazně zaostává za nejlepšími komunikátory. Spíše než s Galaxy S III má tak Victory v tomto směru hodně společného s Galaxy S II. Operačním systémem je Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich), zatím však nejsou známy žádné informace ohledně možné aktualizace na Android 4.1 (Jelly Bean). Samsung se na uživatelském rozhraní trochu podepsal, ovšem v menší míře než u většiny jiných přístrojů.

 

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

 

Na levé straně těla Victory se nachází prázdná zdířka pro paměťovou kartu microSD, dovolující navýšit kapacitu paměti na 32 nebo 64 GB. K dispozici je vždy také 1,75 GB volné vnitřní úložné paměti. Jako obvykle jsou přehrávány kvalitně všechny hudební soubory s výjimkou těch ve formátu FLAC, v rámci videí zase není podporován formát DivX. Videa jsou přehrávána až do plného rozlišení 1080 pixelů. Fotoaparát s rozlišením 5 megapixelů disponuje funkcí automatického ostření i LED blesku. Výkonnost fotoaparátu je podobně jako většina dalších kvalit Victory průměrná. Závěrková prodleva je mírně delší, trvá 1,2 vteřiny. Pořízené snímky působí vcelku dobře, ale barva i detaily by mohly být lepší. Kamera pořizuje záznam v kvalitě 720 pixelů při rychlosti 30 rámečků za vteřinu venku i ve vnitřních prostorách, ten je ale bohužel mírně rozmazaný. Součástí fyzické multimediální výbavy přístroje je také standardní frontální kamera s rozlišením 1,3 megapixelu pro video chat.

 

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

Chytrý telefon Samsung Galaxy Victory 4G LTE by měl být k dispozici zdarma se smlouvou. V tom případě by pro něj tato recenze vyznívala velmi příznivě. V rámci jeho ceny ale nelze než konstatovat, že toho moc nenabízí. Lépe řečeno, nemůže se ani v nejmenším rovnat modelům jako je Samsung Galaxy S III nebo HTC EVO 4G LTE. Oba tyto komunikátory mají mnohem lepší a větší displeje, rychlejší procesory, lepší fotoaparáty a dokonalejší hlasovou kvalitu hovoru. Levným chytrým telefonem od Sprintu je dále také LG Viper, který disponuje kvalitnějším fotoaparátem a více ekologickou stavbou než Viper, jeho operačním systémem je ale zastaralý Android 2.3 (Gingerbread).

 

Samsung Galaxy Victory 4G LTE

 

Základní údaje:

Rozměry: 121,9 x 63,5 x 12,7 milimetru

Hmotnost: 139 gramů

Typ displeje: TFT LCD

Velikost displeje: 4 palce (10,1 cm)

Rozlišení displeje: 800 x 480 pixelů

Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 Lite MSM8960, dvoujádrový s 1,2 GHz

Operační systém: Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)

Rozlišení fotoaparátu: 5 megapixelů

Výdrž baterie: Necelých 10 hodin nepřetržitého hovoru

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Galaxy Victory 4G LTE


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.