Přeposlat Samsung Z400 - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Z400 - Hyper recenze

04.01.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tento model od Samsungu nabídne uživateli velmi slušnou funkční základnu. Jeho specifikace nepostrádá fotoaparát nebo podporu EDGE či UMTS sítí, uživatele ohromí podpora paměťových karet a výsuvná konstrukce, kterou dnes nevidíme tak často...

Tento model od Samsungu nabídne uživateli velmi slušnou funkční základnu. Jeho specifikace nepostrádá fotoaparát nebo podporu EDGE či UMTS sítí, uživatele ohromí podpora paměťových karet a výsuvná konstrukce, kterou dnes nevidíme tak často. Je známo, že telefony od Samsungu jsou dokonale sladěny po konstrukční stránce, bude to platit i u tohoto modelu?

Design, konstrukce

Samsung Z400 je černý vysouvák s rozměry 97x48x18 mm. Váha přístroje je 107 gramů. Displej je typu TFT a zobrazí 262 tisíc barev – dnes již standard. Využívá rozlišení 240x320 pixelů a je aktivní, takže i na přímém světle bude čitelný. V zavřeném stavu vidíme pouze hlavní ovládací prvky. Tím úplně hlavním je pětisměrná kurzorová klávesa, jejímž stříbrným středem lze potvrzovat. Té sekundují kontextové klávesy, klávesy pro ovládání hovorů (pro příjem a ukončení hovoru slouží zelené, respektive červené sluchátko) a také klávesa C. K alfanumerické klávesnici se dostaneme až po odsunutí spodního dílu dolů. Klávesy jsou spojeny ve čtyřech řadách, mezi nimiž jsou umístěny stříbrné plastové proužky, které napomáhají k orientaci na klávesnici. Při vysunutí spodního dílu se ale neobjeví jen klávesnice, na spodní straně vrchního dílu vykoukne čočka integrovaného fotoaparátu. Samsung vsadil na dvoumegapixelový snímač (fotografie v rozlišení 1600x1200 pix) bez automatického zaostřování. Vedle čočky najdeme jen zrcátko pro autoportréty, které lze pohodlněji vytvářet při focení čočkou nad displejem. Ano, to nesignalizuje nic jiného než podporu videohovoru a s tím spojené UMTS. Pro data lze použít i EDGE či GPRS (shodně ve třídě 10). V Samsungu Z400 je připraven wapový prohlížeč (verze 2.0) a jednoduchý internetový prohlížeč NetFront.

Samsung Z400 - Hyper recenze, fotka

Vysouvací konstrukce

Ovládání:

Na pravém boku nalezneme dvouklávesu pro regulaci hlasitosti hovoru. O něco níž se nachází slot pro paměťové karty MicroSD, které mohou být vyměňovány za chodu. Nebýt paměťových karet, byl by uživatel omezen interní pamětí o velikosti 30 MB. Ovšem, není tomu tak, takže je možno Z400 použít jako úložiště fotografií nebo hudební přehrávač. Spouštět lze soubory Mp3, které mohou být použity také jako vyzvánění. Na pravém boku má své místo klávesa pro spuštění fotoaparátu a multifunkční klávesa, která dokáže spustit internetový prohlížeč nebo například nabídku zpráv. Při jejich psaní lze využít slovníku T9 pro prediktivní psaní. Samsung si poradí s textovými, multimediálními i e-mailovými zprávami. E-mailový klient umí přistupovat až k pěti e-mailovým schránkám. S e-maily úzce souvisí možnost organizace času. K základní aplikaci patří kalendář, který umožňuje nahlížet na měsíc, týden nebo vybraný den. Je doplňován úkoly a poznámkami nebo opakovaným budíkem.

Samsung Z400 - Hyper recenze, fotka

Černá varianta

Telefonování, zábava:

Telefon nepodporuje multitasking, takže může být spuštěná vždy jen jedna aplikace nebo prováděna jen jedna operace. Přehrávač hudby tak hrát na pozadí nemůže. Hlavní nabídka je maticová, skládá se z devíti ikon, ta aktuální je vždy zvětšena. Telefonní adresář pojme 1000 kontaktů, je samozřejmě vícepoložkový a tak ke každému z nich dovolí přidat několik dalších údajů (například dvě e-mailové adresy nebo www stránka). Kontakty lze třídit do skupin nebo jednotlivé osoby odlišit vyzváněcí melodií. Co se týče zábavy, tak ani zde nelze Samsungu nic vytknout, podporuje totiž Javu verze 2.0 a tak případné dohraní her pro něj není problémem. Hry a další soubory mohou být do telefonu nahrány přes Bluetooth nebo datový kabel, pro infraport se asi místo už nenašlo, chybí. Energii dodává baterie typu Li-Ion o kapacitě 900 mAh.

Závěr:

Celkově se Samsung Z400 hodně povedl. Nabízí všestranné využití jak po stránce zábavy (mp3, java hry, fotoaparát), pracovního využití (kalendář, e-mail, poznámky, úkoly) nebo dat (GPRS, EDGE i UMTS). Zápory budeme hledat horko těžko, ale přeci se nějaké najdou, nenajdeme zde infraport, je škoda chybějícího rádia a hlasového vytáčení, multitasking by byl jistě užitečný. Své vlastnosti doplňuje výsuvnou konstrukcí se střídmým designem, který nemá za cíl šokovat okolí, ale dobře sloužit.

Samsung Z400 - Hyper recenze, fotka

Klady:

  • Podpora EDGE a UMTS
  • Paměťové karty microSD
  • 2 Mpix fotoaparát
  • Zajímavý design

Zápory:

  • Chybí rádio či hlasové ovládání
  • Ve specifikaci není uveden infraport
  • Nemožnost minimalizovat aplikaci do pozadí

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 21

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Z400 - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.