Přeposlat Sony Ericsson K310i - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson K310i - Hyper recenze

03.01.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nástupcem Sony Ericssonu K300i se stal model K310i. Mezi jeho přednosti patří větší displej, podpora USB Mass Storage, VGA fotoaparát nebo třeba infraport a telefonní seznam. Pojďme se na něj podívat do detailu.

Design, konstrukce:

Sony Ericsson K310i se svými rozměry, drží v intencích těch menších telefonů, 82 gramů zatíží vaši kapsu nepatrně. Hlavní displej modelu doznal od modelu K300i změn co do velikosti i rozlišení. Displej má nyní rozměry 28x35 mm, je pasivní (technologie UBC – Ultra Bright Color), takže na sluníčku je hůře čitelný. Rozlišení narostlo na 128x160 pixelů, zachován zůstal počet barev – 65 536. Pod displejem jsou umístěny dvě kontextové klávesy, klávesa s šipkou a korekční klávesa C. Hlavním ovládacím prvkem je joystick, jehož stisknutím lze potvrzovat volby. Za začátku je trochu tvrdší, ale zase je velmi přesný. Pod ovládacími prvky je umístěna alfanumerická klávesnice. Klávesy jsou srovnány ve třech sloupcích a jsou žlutozeleně podsvíceny. Okolo tlačítek máme prostor, který je vybarven modře nebo šedě, záleží na tom, jakou barevnou variantu máme k dispozici.

Sony Ericsson K310i - Hyper recenze, fotka

Barevné varianty

Na levém boku našla své místo klávesa pro přístup k Menu činnosti. Z něj lze spouštět oblíbené funkce či v záložkách zobrazovat nové události či webové stránky. Na protější straně je umístěna spoušť fotoaparátu, které je však pouze VGA. Mexapixelový snímač nalezneme až u výše postaveného Sony Ericssonu K510i. Čočka je umístěna v šedém zaobleném obdélníku, jehož součástí je i reproduktor. Na horní hraně lze tlačítkem zapnout nebo vypnout telefon, vedle je pak umístěn infraport. Bluetooth zde nenajdeme, takže další možností, jak komunikovat s okolím, je datový kabel. Kabel se zapojuje do systémového konektoru Fast-Port na spodní hraně. Díky podpoře USB Mass Storage není potřeba při přenosu souborů instalovat ovladače, počítač si je najde sám.

Menu, data, zábava:

Hlavní nabídka je tvořena maticí 3x3 ikony, celkově je uživatelské prostředí stejné s ostatními modely značky Sony Ericsson. Ikony jsou graficky dobře zpracovány, ta aktivní je vždy zvětšena a prokreslena. Podnabídky jsou pouze textové a celý vzhled menu lze barevně změnit díky schématům. Nepostačí-li vám ty přednastavené, můžete si další sami vytvořit v programu Themes Creator nebo stáhnout z internetu. K tomuto účelu asi nejlépe poslouží vytáčené spojení, dále se však nabízí GPRS třídy 10. EDGE nebo podpora UMTS sítí logicky chybí, pro low-end nejsou datové přenosy stěžejní funkcí. Tou naopak může být zábava, telefon si s ní poradí celkem dobře. Zaručena je podpora Java her ( i 3D), jako vyzvánění může být použit soubor MP3, kterých však do telefonu nedostaneme mnoho. Interní paměť čítá jen 15 MB a není rozšiřitelná. Znelíbí se vám vzhled, můžete jej změnit pomocí výměnných krytů Style-Up.

Sony Ericsson K310i - Hyper recenze, fotka

Pohled ze 3 stran

Telefonní seznam oplývá kapacitou pro 1000 jmen, ke každé lze přiřadit až 25 položek. Vyhledáváním v kontaktech probíhá postupným psaním znaků. Kontakty lze třídit do skupin nebo přiřadit každému vlastní melodii. Sekce zpráv uchová v paměti až 200 doručených položek, může se jednat i o multimediální zprávy, které se ukládají do interní paměti přístroje. Při psaní lze použít slovníku T9, maximální délka jedné dlouhé zprávy je až 10 části (1600 znaků). Kolik znaků zbývá do konce zprávy se dozvíte těsně před koncem (telefon odpočítává od dvaceti zbývajících znaků), stejně tak vám na displeji zobrazí hlášku, že jste délkou překročili do další zprávy. Vestavěný e-mailový prohlížeč si poradí i s přílohami.

Organizace času:

Organizační funkce jsou na dobré úrovni. Budík může být jednoduchý nebo mu může být přiřazeno opakování v určité dny. Kalendář využívá zobrazení denního, týdenního nebo měsíčního. Jednotlivé události však nejsou opakované. Mimo jednoduché kalkulačky nebo převodníku měn je zde také diktafon, úkoly nebo poznámky, které lze zobrazit i v pohotovostním stavu, takže nikdy nic nezapomenete. Sony Ericsson K310i je jednoduchým telefonem, ale dokáže také dobře posloužit. Má propracované organizační funkce a velký telefonní seznam, datové funkce pro něj nejsou prioritou.

Sony Ericsson K310i - Hyper recenze, fotka

Přední + zadní strana telefonu

Klady:

  • Velký telefonní seznam
  • Infraport
  • 3D java hry
  • Podpora MP3 souborů

Zápory:

  • Pasivní displej
  • Hodil by se bluetooth
  • Nízká kvalita fotografií
  • Málo novinek oproti modelu K300i

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 14

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson K310i - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.