Přeposlat Samsung DoubleTime

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung DoubleTime

11.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Chytrý telefon Samsung DoubleTime v sobě skrývá malé překvapení – plnou klávesnici QWERTY s druhotným displejem, které z tohoto přístroje vlastně dělají malý laptop. Bohužel však nedisponuje výkonností, která by dostačovala jeho ambicióznímu vzezření. DoubleTime je velmi levný a klávesnice je jeho velkou výhodou, to však bohužel nestačí. Slabá výkonnost procesoru, zastaralý operační systém, nepříliš pohodlná práce s druhotným displejem a značně limitovaná podpora multimédií odkazují tento přístroj pouze do nepopulární kategorie „známe rozhodně lepší“.

Samsung DoubleTime

DoubleTime měří 114 x 63 x 15 milimetrů a váží zhruba 147 gramů. Jeho povrch je tvořen bílým plastem a přispívá k celkově dosti pevnému a solidnímu vzezření přístroje. Displej s úhlopříčkou 3,2 palce (8,1 cm) má rozlišení pouhých 320 x 480 pixelů, což už je u dnešních komunikátorů velmi málo. Displej podle toho také vypadá, obraz je totiž poněkud neostrý. Skleněný dotykový displej je však jasný a dostatečně rezponzibilní. Pod displejem se nachází čtyři standardní dotykové klávesy.

 

Samsung DoubleTime

 

Na rozdíl od většiny klávesnicových telefonů se DoubleTime rozevírá a odhaluje tak fyzickou klávesnici QWERTY a druhotný interní displej. Samotná klávesnice je velmi dobrá, obsahuje čtyři řady velkých a dobře oddělených kláves. Protože při aktivaci klávesnice nemáte přístup k hlavním ovládacím klávesám, najdete čtyři tyto ovládací prvky také přímo nad klávesnicí. Tyto druhotné klávesy jsou poněkud plošší, ale po krátkém nezvyku se již s nimi pracuje zcela bezproblémově. Druhotný displej má stejnou velikost i rozlišení jako primární. Problém je ale v tom, že práce s druhým displejem je poněkud ztížená. Je totiž zasazen hodně vzadu a navíc je zaúhlen, takže se s ním operuje hůř než s běžným displejem a výsuvnou klávesnicí jiných komunikátorů. Přitom neplatí, že by se s druhou obrazovkou zdvojovala také vaše produktivita – jakmile totiž otevřete druhý displej, externí okamžitě ztmavne.

 

Samsung DoubleTime

 

DoubleTime pracuje na trojpásmové síti HSPA 7.2 3G (850/1900/2100 MHz) a čtyřpásmové EDGE (850/900/1800/1900 MHz) s funkcionalitou 802.11b/g/n Wi-Fi. S příslušným plánem může fungovat také jako mobilní hotspot, poskytující bezdrátový přístup k až pěti různým zařízením. Příjem signálu je průměrný a hlasová kvalita hovoru obstojná. Hlas zní čistě a srozumitelně, ale maximální hlasitost by mohla být ještě podstatně vyšší. Reproduktor sice dostačuje pro využití komunikátoru v hlučném venkovním prostředí, ale hlas zní při vyšším nastavení trochu zdeformovaně. Výdrž baterie je každopádně slušná, představuje víc než 8,5 hodiny kontinuálního volacího času.

 

Samsung DoubleTime

 

Procesor Qualcomm Snapdragon S1 s frekvencí 600 MHz je již přeci jenom značně zastaralý, což platí dvojnásob také o původním operačním systému Android 2.2.2 („Froyo“). Rychlost průběhu jeho operací je často výrazně snížena a zadrhávat se může i při pouhém přepínání na jednotlivé homescreeny (kterých je mimochodem celkem pět). Stejně jako u většiny androidových komunikátorů, i tento je vybaven mimo jiné výborným prohlížečem internetu, stejně jako užitečnými widgety, zprávami, informacemi o počasí a přístupem na Facebook. Najdeme sice také nesmazatelný bloatware, jeho množství je však omezeno na minimum.

 

Samsung DoubleTime

 

Chytrý telefon Samsung DoubleTime přehrává velmi kvalitně hudební soubory. Poskytuje vcelku obstojných 91 MB volné vnitřní paměti a k tomu předinstalovanou paměťovou kartu o kapacitě 2 GB. Slot pro paměťové karty typu microSD je umístěn pod krytem baterie a bez problémů jej lze doplnit kartami SanDisk o kapacitě 32 nebo 64 GB. Přehrávány jsou hudební soubory ve formátu AAC, MP3, OGG s WAV, nikoliv však FLAC nebo WMA. Podpora video souborů je však slabá. Přehrát si můžete pouze MPEG 4 a H.264 v rozlišení do 800 x 480 pixelů, nikoliv však AVI, DivX nebo XviD. Fotoaparát s rozlišením 3,2 megapixelu má automatické ostření, nedisponuje ale bleskem. Závěrková prodleva činí celou jednu vteřinu, kvalita snímků je navíc nevalná (vypadají poměrně vybledle a postrádají detail). Kamera je nejspíš ještě horší. Nahrává pouze ve formátu QVGA, velikost záznamu nepřesahuje rozměry poštovní známky a je poměrně rozmazaný (ačkoliv je na druhou stranu přehráván zcela plynulou rychlostí 30 rámečků za vteřinu).

 

Samsung DoubleTime

 

Závěrem tedy konstatujme, že Samsung DoubleTime je vcelku pohledným a na první pohled zajímavým smartphonem s originálně řešeným designem. Nabízí velmi hezkou fyzickou klávesnici a je poměrně levný, tím však jeho klady v podstatě končí. Ani méně náročné uživatele z hlediska výkonu komunikátoru totiž nejspíš neuspokojí pomalý procesor a zastaralý operační systém. Výrazně omezená podpora multimediálních souborů a poněkud méně šikovný sekundární displej pak už jen dokresluje vcelku spíše nepříznivý dojem. Kdyby se za poslední tři roky ve světě chytrých telefonů nic nového neodehrálo, pak by mohl patřit k těm lepším. Takto ale musíme konstatovat, že existuje mnoho výrazně lepších modelů.

 

Základní údaje:

Rozměry: 114 x 63 x 15 milimetrů

Hmotnost: 147 gramů

Typ displeje: TFT LCD, dotykový

Velikost displeje: 3,2 palce (8,1 cm)

Rozlišení displeje: 320 x 480 pixelů

Rychlost procesoru: 600 MHz

Operační systém: Android 2.2.2 (Froyo)

Rozlišení fotoaparátu: 3,2 megapixelu

Volná vnitřní paměť: 91 MB

Výdrž baterie: 8,5 hodiny volacího času

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung DoubleTime


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.