Přeposlat Sony Ericsson M600i - Hyper recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson M600i - Hyper recenze

03.01.2007 | Martin Chroust | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Sony Ericsson M600i je chytrým telefonem (tzv. smartphonem) Sony Ericssonu. Upoutá bezesporu svým střídmým designem, velkým dotykovým displejem, operačním systémem Symbian UIQ3 také plnohodnotnou QWERTY klávesnicí. Zaujal vás?

Design, konstrukce:

Model M600i je telefon s rozměry 107x57x15 mm. Váha přístroje je 112 gramů. Na čelní ploše nalezneme displej, který zobrazuje v QVGA rozlišení (240x320 pixelů), dokáže zobrazit 262 tisíc barev a jehož velikost je plných 39x52 mm. Je dotykový, takže například při psaní zpráv lze využít rozpoznávání znaků, ale to si povíme dále. Pod displejem je umístěna plnohodnotná kolébková QWERTY klávesnice. Skládá se z dvaceti kláves, z nichž je patnáct kolébkových (například, stiskneme-li klávesu 1 vlevo, napíšeme znak E, vpravo je to potom znak R). Mezi displejem a klávesnicí je štítek s označením modelu, nad displejem poté reproduktor a název výrobce. Na zadní straně je umístěn jen reproduktor s logem a nápisem výrobce. S fotoaparátem se zde bohužel nesetkáte, nebyl Sony Ericssonem implementován.

Sony Ericsson M600i - Hyper recenze, fotka

Pohled zpředu

Na pravém boku telefonu nalezneme jeden z nejdůležitějších ovládacích prvků – je jím kolečko Jog-Dial, které umožňuje pohyb v nabídce pootočením nahoru nebo dolů. Jeho stiskem lze potvrzovat volby. Nad ním má své místo klávesa s šipkou, která vás vždy vrátí do předešlého zobrazení. Nad těmito prvky nalezneme modrý dílek – ve skutečnosti je to část dotykového pera – to je vsazeno do útrob telefonu a chráněno pružinou proti ztrátě. Na pravém boku sídlí hardwarové tlačítko a slot pro paměťové karty Memory Stick Micro. V základním balení je obsažena pouze 64MB karta, hardwarové tlačítko může mít nakonfigurováno jednu z přednastavených voleb. Na spodní hraně je umístěn standardní konektor Fast Port, na svrchní straně okénko infraportu a klávesa pro vypnutí/zapnutí telefonu, kterou se také můžeme dostat do flight módu (režim vypnutou telefonní částí). Takto vypadá Sony Ericsson M600i po designové stránce. Zbývá jen dodat, že je k dispozici ve dvou barevných variantách – Granite Black a Crystal White.

Sony Ericsson M600i - Hyper recenze, fotka

Detail stran telefonu

Uživatelské prostředí:

Po spuštění nás čeká prostředí nového operačního systému Symbian UIQ 3.0. V základním zobrazení můžeme nastavit rychlý přístup k nejpoužívanějším funkcím telefonu k pěti ikonám. Budete mít vždy aktuální přehled o tom co se děje díky záložce Dnes, ve které se sdružují všechny informace o naplánovaných událostech pro daný den, úkolů a upomínek nebo při nepřečtené zprávě (ať již SMS, EMS nebo e-mail). Hlavní menu je složena z devíti velkých ikon; telefon lze ovládat také prstem bez nutnosti stálého vytahování pera, ovládací prvky jsou docela velké. Telefonní seznam je vícepoložkový a není nijak omezen, tedy jen dostupnou pamětí, což nepůjde zaplnit jen tak lehce. K jednomu kontaktu lze přidat až 27 dalších položek. Stejné je to i u zpráv, paměť pro ně je také sdílená, přijímat a odesílat lze zprávy všech typů (SMS, EMS, MMS), telefon si poradí i s e-maily díky vestavěnému klientovi. V organizaci je telefon stoprocentní, komu nepostačí kalkulačka, konvertor, stopky, časovač, poznámky (i grafické náčrtky), úkoly či kalendář, vše potřebné si může doinstalovat. Bohužel, nový systém není kompatibilní s UIQ 2, takže aplikací na trhu zatím není příliš mnoho.

Sony Ericsson M600i - Hyper recenze, fotka

Černá + bílá varianta

Zábava, data:

Co se týče zábavy, musíme se trochu uskromnit. V podání Sony Ericssonu neuslyšíme žádné rádiové vlny ani neuslyšíme spoušť fotoaparátu. Těšit se můžeme jen z přehrávače hudby, u kterého musím podtrhnout nastavení ekvalizéru či možnost poslouchat hudbu přes bezdrátová sluchátka (profil A2DP). Telefon si také poradí s Java hrami a hrami určenými pro platformu Symbian. Pro přístup na internet poslouží GPRS, HSCSD nebo podpora UMTS sítí (videohovory díky chybějící kamerce nelze uskutečnit)Telefon také nabízí kancelářské aplikace – editor *.doc a *.xml souborů (ty lze v telefonu nejen prohlížet, ale také vytvářet nové), Pdf+ umí však jen zobrazit soubor *.pdf. Sony Ericsson M600i je výborným telefonem pro ty, kteří chtějí dotykový displej, operační systém Symbian a plnohodnotnou QWERTY klávesnici.

Sony Ericsson M600i - Hyper recenze, fotka

Pohledy ze všech úhlů

Klady:

  • Velký dotykový displej
  • QWERTY klávesnice
  • Operační systém Symbian UIQ 3
  • Podpora paměťových karet M2

Zápory:

  • Málo aplikací pro Symbian UIQ 3
  • Displej je na sluníčku téměř nečitelný
  • Chybí fotoaparát či rádio
  • Paměť RAM lze velmi rychle zaplnit

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 11

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Sony Ericsson M600i - Hyper recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.