Přeposlat Apple iPhone 5 je na spadnutí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple iPhone 5 je na spadnutí

04.09.2012 | Vladimír Socha | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Komunikátor nové generace Apple iPhone 5 je dlouho očekávaným přírůstkem k elektronickým zařízením budoucnosti. Až dodnes bylo známo jen tolik, že světlo světa spatří někdy v září, pravděpodobně avizovaného 12. dne v měsíci. Leccos už naznačilo nucené zrušení dovolené zaměstnanců Applu, které bylo s uvedením nového modelu na trh dáváno do souvislosti. Dnes se toto napjatě vyhlížené datum potvrdilo. Společnost Apple totiž rozeslala pozvánky na tiskovou konferenci, která se bude konat právě 12. září. Očekává se, že na této tiskovce dojde k odhalení a dne 21. září pak k faktickému zahájení distribuce iPhonu nové generace.

Apple iPhone 5 je na spadnutí

Pozvánka obsahuje velkou číslici „12“ a nad ní menší nápis „It’s almost here“ (je to skoro tady). Stín z číslice 12 však vytváří tvar číslice 5, což naznačuje nejspíše hlavní bod programu konference. Akce se bude konat ve středisku Yerba Buena Center for the Arts v San Francisku. Zkazky o iPhone 5 už kolují mnoho týdnů, kromě této očekávané novinky však nejspíš bude na programu také oznámení zavedení operačního systému iOS6, který má údajně obsahovat přes 200 nových prvků a vylepšení.

 

Apple iPhone 5 je na spadnutí

 

Nepodložené byly také zprávy, že Apple hodlá představit nové modely iPad mini a iPod touch nové generace. Novější zprávy však naznačují, že tyto stejně očekávané novinky budou mít svůj velký debut až v říjnu tohoto roku. Podle některých znalců si společnost jednoduše nepřeje, aby vysoce očekávané modely elektroniky zahájily prodej ve stejné době. Vzhledem k očekávanému úspěchu obou totiž nechtějí, aby si tyto jejich „děti“ konkurovaly v titulcích a nadšených recenzích.

Apple iPhone 5 je na spadnutí

Nový iPhone má údajně nabízet větší displej a plnou 4G LTE konektivitu. Nabízet toho však bude mnohem víc. Displej má mít úhlopříčku větší než 4 palce. Je však otázkou, jak se to projeví na hustotě pixelů, dojde-li k výraznému navýšení plochy oproti staršímu modelu iPhone 4S (na fotografiích). Další předpoklad se týká vybavenosti 5. generace iPhonu technologií NF (Near-field communication), bezdrátové komunikaci na kratší vzdálenost, umožňující mobilní platby a další komunikační služby. Jistým zklamáním je údajné nepostřehnutelné navýšení výkonnosti baterie, a to pouze na 1440 mAh. Oproti iPhone 4S jde o navýšení o pouhých 10 mAh. Větší displej a rychlejší síť však tento drobný nárůst nepochybně smaže a výdrž baterie tak bude ve výsledku spíše nižší – alespoň dle dostupných specifikačních údajů produktu.

Apple iPhone 5 je na spadnutí

Apple si pečlivě drží veškerá podstatná data pod pokličkou. O to více se v posledních týdnech množí dohady a různě hodnověrné „podpultové zprávy“ o specifikacích i novinkách nového iPhonu. Jisté je, že napjaté čekání bude za týden u konce. Nezbývá tedy, než se těšit…technologická budoucnost už nám možná klepe na dveře.

Apple iPhone 5 je na spadnutí

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Apple iPhone 5 je na spadnutí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.